PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615730}
7,3 142
oceny
7,3 10 1 142
Age of Wonders
powrót do forum gry Age of Wonders

Dobry tytuł

ocenił(a) grę na 6

Ogólnie "Age of Wonders" to dobry tytuł. Moim zdaniem gra ma najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o kwestię taktyczną. Są to jednostki, które mogą sie przemieszczać a nie jak w "Heroes of Might & Magic" całe grupy, czy w "Disciples" jednostki, ale nie mogące się poruszyć. Rozwiązania te są najbardziej realistyczne i oferują największe możliwości. Niestety, wadą jest słabe AI przeciwnika (w stosunku do "Herosów" się chowa 1000 razy), a to powoduje, że z biegiem czasu do "Age of Wonders" wkrada się przeraźliwa nuda.

To samo jest z muzyką. Świetna, ale na dłuższą metę nuży. "Age of Wonders" to naprawdę dobra gra, która wciąga jak nie wiem, ale z biegiem czasu staje się monotonna. Niestety, jest to bardzo, ale to bardzo duże zastrzeżenie do tego tytułu.

Dlatego też, obiektywnie, "Age of Wonders" przegrało wojnę z "Heroes of Might & Magic". Mimo wszystko, w tytuł można smiało zagrać. Cierpliwości na jedną kampanię powinno starczyć, a gra oferuje dwie.

Piotrek4

Dlatego powstała II część - i multiplayer powala na kolana Herosów i Disciples (BTW - to także świetne gry)

Piotrek4

Multiplayer rządzi, niejeden maraton z kumplami przy piwku się odbył, dawno w sumie nie graliśmy, trzeba zebrać ekipę i wspomnieć stare czasy.

pan_dziejaszek

To pisz na moje gg - i ogólnie każdy, kto ma ochotę odkurzyć wspomnienia. 7549108

mmc7

jkbc to ja się dołączam tylko piszcie jeżeli ktoś jeszcze gra w to

chrabo

Pisz jeszcze raz stary, coś mi z gg się zrobiło, ale już jest dobrze

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

Nie do końca zgadzam się co do muzyki. Kompozycje są świetne. Nostalgia taka, że płakać się chce, gdy słyszę "March of the Halfings". Problem z nudą może polegać na tym, że w playliście do podstawowych scenariuszy dodane jest zwykle za mało utworów, ale można to dowolnie zmieniać w czasie rozgrywki.

Radą na AI jest granie bez dowódców. Z dowódcami niestety łatwo kompa ograć. AI też nie jest znowu takie tępe.

Jak dla mnie większe szanse na znudzenie się jest w przypadku Heoresami, gra pod względem strategii oferuje znacznie mniej możliwości. W Heroesów już mi się nie chce grać i to nawet z ludźmi, a w AoW przeciwnie.

Największym problem gry wg mnie jest to, że była to pierwsza gra Triumph Studios i mieli niski budżet. Co odbiło się na aranżacji muzyki w zwykłym sekwencerze i modelach jednostek (awatary są fajne akurat). Jednak myśl techniczna, te rozwiązania rozkładają Heroesów i Discples na łopatki. Heores przy AoW to taka sobie rozbudowana gra planszowa, która bardziej polega na przygodach Heoresa niż prowadzeniu wojny jak to jest w AoW. Ale to jest temat rzeka.

Świetny jest także w grze mocno Tolkienowski klimat. Moja ulubiona rasa to niziołki!

PX_9891

heh widzę że ładnie odkurzyłeś temat :)
BTW moją ulubioną są orki, dopiero potem niziołki (szeryf jednostka najfajniejsza, kojarzy mi się zawsze z fajkowym zielem z LotRa ;P)

PX_9891

Ja się wychowałem na Heroesach 1-4, przy czym jedynie 3 jest stałym tytułem dla mnie. W Disciples 1 i 2 grałem dłuuugo po odkryciu Heroesów i podeszło mi, chociaż... Gra jest zorientowana jedynie na kampanię a gorzej ze scenariuszami, poza tym rozgrywka jest tak skonstruowana że pod koniec każdej kampanii zaczyna nudzić.
Teraz przyszedł czas na kolejną z wielkiej trójcy, czyli Age of Wonders. Pograłem w jedynkę i trochę mnie nakręciła. Ale gra jest nierówna. Ciężko jest z początku jak cholera, a pod koniec banał. Druga misja to już droga przez mękę, jak w 20 dni dotrzeć do miasta nieoznaczonego na mapie to nie mam pojęcia, a i znaków na mapie brak.
Spróbowałem AoW 2. Kurde. Na moim lapku, co gry z 2012 (Blood Dragon, Risen 2) śmigają na full detalach, to chodzi jak ruski czołg, zacina się nawet przy scrollowaniu. I po raz kolejny nierówny poziom trudności, raz banał a innym razem nie wiadomo skąd idzie na mnie potężna armia.
Nie ogarniam tej serii, nie oceniam, ale to nie to samo co Heroes ani nawet Disciples :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones