PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615526}

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Alpha Protocol: The Espionage RPG
7,0 800
ocen
7,0 10 1 800
Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG
powrót do forum gry Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 7

Do gry podchodziłem z dystansem, jako że na pierwszy rzut oka rzuca się widok tpp, a to mi nie pasuje do strzelanek; odpaliłem, zacząłem grać i...

Plusy:
+ strzelanie - jest przyjemne, jedynie nie strzelałem z pistoletów maszynowych, a jakoś tak się złożyło
+ ciche zabijanie - aż mi się przypomniał Manhunt, pod tym względem gry podobne, ale poza tym, to kompletnie inne
+ minigierki - nie licząc tego, że na czas, to były pomysłowe
+ nieliniowa - i to chyba nawet bardzo, nie wiem ile i jakich jest innych możliwości i zakończeń, ale gra daje sporo sytuacji, w których mamy wpływ na to co się będzie działo dalej
+ fabuła - jak na tematykę szpiegowską, to zaimponowała mi, ciekawe zwroty akcji
+ inteligentna gra - w nią trzeba zagrać by to poczuć
+ elementy rpg - rozwoju postaci, może nie tak rozbudowane, ale zawsze coś, można zagrać różnymi buildami

Minusy:
- zapis gry - tylko w konkretnych momentach
- brak punktów doświadczenia za zabitych wrogów - za różne inne czynności są, ale za to jak raz nie ma
- na czas - minigry, a przede wszystkim odpowiedzi w dialogach z postaciami, aż dziw, że nie ma w tej grze co drugiej misji na czas, w sumie z licznikiem chyba miałem tylko dwa przypadki, bo w reszcie przypadków informowani tylko jesteśmy, że mamy mało czasu, ale jakichś konsekwencji zbytnio nie ma
- dialogi - nie dość, że mamy mało czasu by zdecydować co nacisnąć (w międzyczasie czytając o czym gadają), to na dodatek nie są to typowe dialogi, tylko wypisane są możliwości takie jak: "obojętnie", "sarkastycznie", "uwodzicielsko", "profesjonalnie" itd. ale dopiero jak wybierzemy, to się dowiemy co nasza postać odpowie, czyli w sumie nie wiemy co mamy zamiar powiedzieć rozmówcy, nie podobało mi się takie rozwiązanie dialogów
- szybko mijające napisy podczas dialogów - nieraz tak szybko mijały, że nie dało się nic przeczytać
- brak normalnego skoku - z czasem stał się nieistotny ten minus
- nieraz kamera wariuje - i nie wiem czy jest to spowodowane zwiększoną wydajnością w różnych sytuacjach, czy ta gra tak po prostu ma
- karabin snajperski - wolałbym, żeby to była 5 broń do wyboru, a jeszcze na dodatek tak hvjowo się nim namierza, podobnie jest z karabinem stacjonarnym
- misja ze snajperką - czyli kwintesencja tego co wyżej
- wychodzący w nieskończoność wrogowie - chyba w dwóch przypadkach tak miałem, ale pewnie było więcej takich momentów

Podsumowując, ta gra mogłaby być o wiele lepsza, minusy które wymieniłem są dosyć poważne, natomiast największym plusem gry niewątpliwie jest ta fabuła i możliwość wyborów, ukazanie tego całego świata agentów od strony "kuchennej", najpewniej tak samo to działa w rzeczywistości. Poza tym dobrze się walczyło w tej grze, miałem wrażenie grania w inną wersję Manhunta, aż żal, że gra jest tak krótka, ale w sumie może to i dobrze, bo przejadła by się, z czasem stała by się zbyt monotonna, bo poza tym że fajnie się walczy, to jednak nie ma zbytniego urozmaicenia walk, do końca gry zabijamy tak samo. Elementy rozwoju postaci nie duże, ale zawsze coś, chociaż wolałbym jednak dobrego fps'a bez elementów rpg, niż takiego jak tutaj tpp, bo mi ten widok nie pasuje do strzelanek, ale mimo to dało się grać i to nawet z dużą przyjemnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones