PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656011}
7,0 691
ocen
7,0 10 1 691
Among the Sleep
powrót do forum gry Among the Sleep

mnie zafascynowało, wychodzi na to że cała gra to tak naprawdę uczucia brzdąca w trudnej
sytuacji rodzinnej. Wszelkie sceny po zakończeniu stały się dwuznaczne, na przykład słowa
misia który mówi iż dziecko nie powinno czegoś takiego przechodzić. Wymienię parę które
pamiętam.
Obraz kobiety która pije z rzeki i zmienia się w potwora, to bardzo wyraźna aluzja do alkoholizmu i
załamania matki, a i ten w którym matka zostawia swoje dziecko samo na obrazie.
Dalej są zabawki w świecie wyobraźni malca, wszystkie są przerażające, może to symbolizować
zniszczone dzieciństwo lub strach przed co powinno być bezpieczne, a rozwiązaniem okazują
się elementy jego zabawek (puzzle, sówki i te wspomnienia) co pomaga mu powrócić do świata
realnego.
Więcej symboli jakoś nie potrafię sobie przypomnieć w tej chwili.
Szkoda ze takie krótkie.

MiserereMei

Zakończenie bardzo dobre! Gdybym nie znała wcześniej innej gry poruszającej wątek traumy dziecka alkoholika, z pewnością zakochałabym się w tej grze w 100% :) a tak, niestety, temat nie był dla mnie świeży ;)

Mówię tu o grze Papo & Yo, polecam serdecznie, ma inny, spokojny, ciepły klimat, opowiada o chłopcu, który ma wielkiego przyjaciela, którego bardzo kocha, ale który ma pewną... słabość - i tę słabość będą starali się obaj pokonać, wyruszając w podróż. Nie muszę chyba wyjaśniać, że to metaforyczne przedstawienie ojca alkoholika i sposób autora na rozprawienie się z trudnym dzieciństwem.

ocenił(a) grę na 6
MiserereMei

Szkoda, że wykonanie trochę popsuło mi odbiór tej gry. Na pomniejsze bugi da się przymknąć oko, ale nie na crasha, który wyłącza mi grę tuż przed epilogiem. Dobrze, że mamy YT.

MiserereMei

Jest jeszcze miś, który symbolizuje ojca - ciepłego i opiekuńczego rodzica, którego matka nie dopuszcza do chłopca i wręcz wyrywa go mu w jednej z ostatnich scen. Gdzieś czytałam też interpretację, że płaszcze są w tej grze takie przerażające, bo matka w płaszczu wychodzi kupić alkohol. No i wszędzie pełno pustych butelek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones