PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607314}
4,7 5 255
ocen
4,7 10 1 5255
Arcania: Gothic 4
powrót do forum gry Arcania: Gothic 4

Gothic się skończył na Gothic II "Noc Kruka".
Gothic III, Gothic III "zmierzch Bugów", Arcania: Gothic 4 - dziękuję serdecznie, ale Risen bije te tytuły na głowę.

nie

G1- dobra ale nie zainteresowała mnie tak jak G2.
G2- Najlepsza. Duża mama, duża zadań, aż chce się odkrywać sekreciki.
GNK- Bardzo dobry dodatek, lepsze menu ( tapeta magów wody ), nowa gildia, uzupełnia drugą część.
G3- Właśnie gram, gra mi się strasznie zacina, gdy atakuje nie czuć siły ciosu. Nie ma klimatu, gra dobra do zwiedzania ale zwiedzanie traci na zacinaniu się gry.
GZB - Grałem pół minuty bo jeszcze bardziej się zacina niż G3.
Arcania - Mapa liniowa do bólu, mało interesujące zadania, drętwe teksty, trawa na niebie...
W Upadek nie zamierzam grac.

użytkownik usunięty
movies_2

To może wina twojego kompa bo mi się tam gra nie zacina ;) Mówię oczywiście o Gothic 3.

movies_2

Risen 7/10 było by więcej gdyby zwiększyć ilość misji pobocznych i zmniejszyć ilość jaszczuroludzi pod koniec.
W dwójkę nie grałem, ale mam zamiar.

nie

Risen to kpina z graczy, którzy dostali autoplagiat w postaci mutacji G1 z G2 (z przewagą tego drugiego) w ładniejszym, odświeżonym opakowaniu. Jest tam tyle nawiązań do starej serii PB, że głowa mała. Tylko samotnego maga mieszkającego w wieży brakuje. Jako gra jest niezła, ale zawsze zastanawiał mnie jej swego rodzaju fenomen.

Evangarden

Ponieważ ludzie byli i są spragnieni Gothica i jego kolejnej części z dodatkiem. Risen rekompensował to, co przeżywali gracze grając w trójkę. Sam uległem temu urokowi i choć za pierwszym razem jej nie ukończyłem, to za drugim i trzecim bawiłem sie przy niej fenomenalnie i co jakiś czas z pewnością będę do niej wracał. Tak jak wracam do poprzednich odsłon. Arcania jest oczywiście wyjątkiem - jest to tylko i wyłącznie gra na jeden jedyny raz.

drenz

Jak widać, ci spragnieni ludzie łyknęli remake G2, oszukując się, że to stricte nowa seria i "prawdziwa kontynuacja Gothica" (choć w praktyce to cichy sequel G3). To się chyba mija z celem.

Risen jest dowodem na to, że Piraniom skończyły się pomysły i nie potrafią zrobić niczego innego niż Gothic. Może w R2 jest inaczej, nie wiem - jak dotąd piracki klimat, którego nienawidzę, odrzucał mnie jak... golem w G1/G2.

Mimo to wiem, że kapitan Stalowobrody, ojciec Patty, to... Greg z NK.

Evangarden

Moim zdaniem Risen jest zdecydowanie lepszy od Gothic 3. Zgadzam się, że to jest kalka ale przyjemna.

ocenił(a) grę na 3
nie

Ja osobiście może nawet lepiej bym ocenił tą grę, ale na noszenie tytułu "Gothic" to ona nie zasługuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones