PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607314}
4,7 5 264
oceny
4,7 10 1 5264
Arcania: Gothic 4
powrót do forum gry Arcania: Gothic 4

Paradoks trochę wyszedł. Piranha Bytes straciła prawa do swej rodzimej marki na rzecz Spellbound. Jednak Piranhi pozwolono robic grę opartą na klimacie "Gothica" i obiecano, że nie będzie wojenek sądowych, pod warunkiem, że nie zostaną wykorzystane nazwy własne z serii.

Doszło więc do tego, że Spellbound robił kolejną część "Gotica", czyli "Arcanię", grę która jak sie okazała odstaje z założeniach od wcześniejszych części cyklu, ale wykorzytsuje historię, bohaterów i miejsca. Piranha zaś robiła grę bliźniaczą do serii, ale zcałkiem nowymi bohaterami, lokacjami i w ogóle.

Lol. Jedni robili grę z klimatem "Gothica", ale bez nazw, a inni z nazwami, ale bez klimatu.

Kto wyszedł zwycięsko z tej swoistego rodzaju rywalizacji, wszyscy wiemy. Na całe szczęście, prawa do "Gothica" mają wrócic do prawowitych właścicieli, choc chłopcy ciągna temat "Risena". Ale do "Gothica" wróca, bo go kochają. :)

Piotrek4

Tyle że marka Gothic wraca do Piranha Bytes, kiedy ci skończą pracę nad Risen 2: Dark waters...

bo jak powszechnie wiadomo Jowood został sprzedany jakiejś szwedzkiej firmie, która zajmuje się kasami fiskalnymi czy jakoś tak (?)

ocenił(a) grę na 2
Piotrek4

mam do ciebie jedno danie : nie produkuj sie jesli sie nie znasz historia ktora przedstawiles ma w sobie 1/10 prawdy

Narkoriel

Ja myślę, że to co napisałem to ma prawdy 10/10, albo może nawet 9/10, albo 8/10 też może mieć.

ocenił(a) grę na 2
Piotrek4

no to zle myslisz

Piotrek4

Prawda jest taka, że Arcania to miły Hack&Slash w świecie Gothica z ładną grafiką i świetnym systemem walki na rozerwanie się. A Risen to niestety gra mająca wszystkie aspekty pierwszych dwóch Gothiców, ale cierpiąca na całkowity brak klimatu i fabułę tak nieciekawą, że po prostu nie chce się grać. W dodatku w Risenie nasz bohater wygląda jak typowy wioskowy głupek, to już ten z Arcani ma więcej charyzmy. No i oczywiście w Risenie nie ma polskiego dubbingu co automatycznie deklasuje tą grę jako następcę Gothica. Arcania z tego pojedynku wychodzi zwycięsko, bo jednak w niej choć malutkie zalążki klimatu Gothica są.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones