PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607314}
4,7 5 261
ocen
4,7 10 1 5261
Arcania: Gothic 4
powrót do forum gry Arcania: Gothic 4

Gra nie jest tak zła, szkoda że tak wiele elementów zostało uproszczonych, a to co charakterystyczne dla serii odsunięte na drugi plan.
Plusy to grafika, system walki, wspaniale wykonane postacie (np. Diego i jego siwizna :) aż się łezka w oku kręci), dialogi całkiem przyzwoite, szkoda że nie chce ich się słuchać tak jak w poprzednich częściach. Jacek Mikołajczak mimo że nie miał zbyt wiele do gadania (względem poprzednich części) to jednak się spisał. Nie mówiąc o głównym bohaterze.
Minusy to wspomniane przeze mnie wcześniej uproszczenia względem poprzednich części, liniowość, bariery świata (brak możliwości swobodnej eksploracji, niewidzialne ściany, nie można pływać, nie można spaść ze skały) - jednym słowem po raz kolejny Jowood starał się przystosować grę dla Amerykańców... i oczywiście w dużej mierze przy tym MUSIAŁ (bo jakże inaczej), zawieść fanów.

ocenił(a) grę na 2
SpectrumMovie

Nie jest zła? jest beznadziejna na wskroś to się nawet gothic nie powinno nazywać. Zresztą wystarczy poczytać opinie z Niemiec ˝swoją˝ grę zjechali z góry do dołu(optymalizacja tak beznadziejna że szkoda pisać). Najbardziej mi się śmiać chce kiedy to amerykanie się wypowiadają że to najlepsza z części!. Wystarczy popatrzeć jak wielki sukces odniósł Two WorldsII w Niemczech, niewątpliwa w tym zasługa Gothic4. Widać że rynek tam był bardzo spragniony dobrego RPG. Plusów dla mnie żadnych niema no może poza polonizacją.

f67

Pewnie właśnie zmiana odbiorcy docelowego tak fatalnie wpłynęła na tą grę. Nie miałem okazji w nią zagrać, ale to, co o niej słyszałem mocno mnie do niej zniechęca. Uproszczony do bólu rozwój postaci, liniowa fabuła, tworzenie przedmiotów bez konieczności użycia kowadła czy stołu alchemicznego - pewnie parę grzechów tej gry jeszcze by się znalazło. To wszystko zniechęca zdaje sie większą część starych fanów serii. Tak kończy się przerabianie dobrego cRPG na grę przeznaczoną dla amerykańskich nastolatków. Ponad to można odnieść wraćenie, że tą grę stworzono tak, by jak najłatwiej zrobić konwersję na konsole.

Christof20

No niestety ta gra to jest jakaś fatalna pomyłka ,żart jest naprawdę kiepska

Psyhe

Fakt, przeszedłem grę i:
- jak na takie wymagania grafika jest taka sobie, gry o niższych wymaganiach prezentują się lepiej, zwłaszcza ze stajni Ubisoftu(a przecież to tryb rozgrywki jest bardzo podobny),
- kiepska optymalizacja, mimo spełnianych wymagań, podwyższeniu wydajności poprzez wyłączenie programy w tle itd. Gra płynna nie była,
- system umiejętności lipa, pojechano po najmniejszej linii oporów, mocne uproszczenie. Za mocne,
- fabuła jest dziurawa mocno, poza tym nie przekonała mnie tu historia z cyklu from zero to hero.

Generalnie jak na taki znany tytuł mogło się to o wiele lepiej prezentować. Jest w miarę grywalna, ale to za mało. Takie niuanse jak muzyka ledwie kilka razy potrafiły zbudować przyzwoity klimat.

3/10

Abukashi

Mnie się ta gra podobała, ale to dlatego, że uznałem ją jako Hack'n'slasha w świecie Gothica, bo z oryginalną serią to nie ma nic wspólnego. Ale jako prosta siekanka, to jest świetna.

ocenił(a) grę na 1
0wner2

Jak dla mnie podanie "tego" pod szyldem Gothica to niczym publiczne spalenie koranu czy biblii...

conrado2991

Ej no nie przesadzajcie. Zgadzam się, że gra jest zdecydowanie słabsza niż poprzednie Gothiki i że jest bardziej skierowana dla dzieci ale oceny typu 3/10? No to chyba przegięcie.
Gothic - 10/10
Gothic 2 - 10/10
Gothic 3 - 9,5/10
Arcania - 7/10

ocenił(a) grę na 6
DarkHunter

Prawda jest taka, że amerykanie mają raczej fatalny gust. Chętnie zagram w Arcania: Gothic 4, ale tylko dlatego, by zobaczyć jak bardzo spartolono tę serię.

DarkHunter

ocena 7 na filmwb to jest dobra ta gra NIE jest dobra ! tylko słaba 3/10

ocenił(a) grę na 2
f67

No i trudno się dziwić. Mam wrażenie, że dobre rpgki przestali robić już dawno temu.

ocenił(a) grę na 4
SpectrumMovie

Strasznie ,krótka ,nieprzypominająca pod żadnym względem wcześniejszych serii .
Ograniczony świat ,co automatycznie nie zasługuje na miano gothika .
Pod względem grafiki ,na poziomie Gothica 3 . Czyli ładna ,ale nic nie ulepszyli .
Nie polecam

ocenił(a) grę na 4
SpectrumMovie

Magia jest tak skrajnie słaba pod względem mechaniki, że szkoda gadac... Ani run, ani kręgów magicznych, tylko wrzucanie punktów... W ogóle nie czuc tutaj klimatu z Gothica...

SpectrumMovie

Sciągnąłem demo, zachwyciłem się piękną grafiką i wątkiem miłosnym. Trochę pograłem, nastał wieczór (w grze), weszłem do jakiejś chaty, zobaczyłem łóżko, no to myślę sobie : pójdę spać do jutra rana, tak jak w poprzednich częściach. A tu moja postać położyła się na łóżku i leżała z otwartymi oczami! :/ Normalnie szczena mi opadła, bynajmniej nie z zachwytu :(
Najpierw pomyślałem, że może w demo nie ma opcji spania, ale okazało się że w pełnej wersji też nie ma! I w ogóle jest słaba interakcja z otoczeniem :/ No i wywaliłem ten przerost formy nad treścią z dysku :/

ocenił(a) grę na 6
SpectrumMovie

Grę mogę pochwalić za muzykę ( zwłaszcza tą z finałowej walki) i za możliwość spojrzenia na Bezimiennego i jego ekipę z "nowego punktu widzenia" że tak to ujmę. Minus moim zdaniem należy się za: słaby system walki, system rozwoju postaci, zamknięty świat, oraz za kontynuowanie fabuły na siłę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones