PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612476}

Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast
8,5 3 722
oceny
8,5 10 1 3722
Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy
powrót do forum gry Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

Oto dodatek w który według mnie każdy szanujący się obywatel Ziemi winien zagrać. Chociaż grafika jest już wiekowa, to i tak styl jest nadal ten sam. Genialna muzyka, ciekawe tereny i gesty, ogromny świat przytłaczający swą wielkością. To on spowodowł że całkowicie uzależniłem się od komputera. No i oczywiscie... Minsc i Boo są najlepsi. Gorąco polecam też drugą część gry (ale w prawidłowej chronologicznie kolejności) oraz Icewind Dale (1 i 2). Te gry stały się moim drugim życiem. Ludzie, ktorych zniechęciła rozdzielczość (640x480) - nie wiecie, co tracicie.

tomucho77

Całą seria BG to mistrzostwo, kocham tą grę od 11 roku życia (10 lat już), jest najlepsza, i ten klimat....Drugie miejsce po Baldursie ma u mnie Torment, tą grę po prostu trzeba przejść, jest lepsza niż większość książek jakie czytałam, a w Twierdzy Żalu to nawet dres by się wzruszył :) A co do grafiki to są mody zwiększające rozdzielczość, pięknie to wyglada w rozdzielczości 1024 x 768

ocenił(a) grę na 10
ithyphallic90

A są mody na rozdzielczość 1360 x 768 ?

tomucho77

Jest kilka modów zwiększających rozdzielczość, ale na pewno z widescreen mod można w takiej grać, samemu podczas instalacji ustawiasz jaką rozdzielczość chcesz, działa z wszystkimi grami na silniku Infinity :)

ocenił(a) grę na 10
ithyphallic90

To trzeba będzie zagrać :)

tomucho77

Mam oryginał wszystkich baldursów, w tym tego dodatku, ale jakos nigdy go nie zainstalowalam, siostra tez nie. Jakos mnie nie ciagnie do niego, bo z tego co rozumiem, to nie jest to dodatek fabularny, tylko dodaje kilka osobnych misji?

ocenił(a) grę na 10
TakaJedna93

A gdzie ja napisałem że OPOWIEŚCI Z WYBRZEŻA MIECZY nie są dodatkiem fabularnym ?

OPOWIEŚCI Z WYBRZEŻA MIECZY to cztery nowe obszary wraz z podlokacjami – Wieża Durlaga, Broda Ulgotha, Wyspa wilkołaków, Lodowa wyspa, ponad 70 nowych przedmiotów, 17 nowych przeciwników, 11 nowych czarów dla klasy czarodzieja i 6 dla kleryka, podwyższenie maksymalnej możliwej do zdobycia ilości punktów doświadczenia z 89000 do 161000, nowy typ broni: sejmitar.

Wieża Durlaga, Broda Ulgotha, Wyspa wilkołaków, Lodowa wyspa to nowe wątki fabularne !

tomucho77

czyli jest to taki dodatek, jak ToB do BGII, a nie po prostu pare różnych wątków?

ocenił(a) grę na 10
TakaJedna93

Tak zgadza się OzWM są jak ToB do BGII. Szczególnie Wieża Durlaga jest pasjonującym i niesamowicie ciężkim wątkiem fabularnym.

tomucho77

Mozliwe jest zainstalowanie dodatku dopiero pod koniec gry? Wlasnie konczę przechodzic jedynke, i jesli to mozliwe, zainstaluje tez wybrzeze mieczy.

ocenił(a) grę na 10
TakaJedna93

OzWM można zainstalować w dowolnej chwili.

ocenił(a) grę na 7
tomucho77

Tak ale to naprawdę trudny dodatek:D.

ocenił(a) grę na 10
WOLVERINE55

I dlatego warto w niego zagrać !

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

No nie do końca. ToB ciągnie główny wątek gry, a OzWM nie, dodają tylko poboczne historie. Co oczywiście nie znaczy, ze nie warto. Przeciwnie - mnie się bardzo podoba! :-)

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

Baldur's gate 1&2: enhanced edition z roku 2013 zawiera wszystkie możliwe dodatki do tej gry. Ponadto jest kilku nowych npc - serdecznie polecam.

Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
Andurion

A w jakiej jest wersji językowej ?

ocenił(a) grę na 10
tomucho77

Angielska kompletna. Nad polską wersją językową nadal trwają prace.

http://gexe.pl/baldurs-gate-2/newsy/9514,trwaja-prace-nad-spolszczeniem-bg2-ee

ocenił(a) grę na 10
Andurion

O to super :)

tomucho77

Wieża była bardzo trudna a później powielano ją np w Icewindale. Dodatek jak i podstawka są super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones