PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661405}
7,4 8 057
ocen
7,4 10 1 8057
Battlefield 4
powrót do forum gry Battlefield 4

EA już chyba całkowicie olewa swoich klientów, którzy oczekują innowacyjności, a nie nowego
silnika.

ocenił(a) grę na 6
SzalonyGoblin

Tylko że obecnie w prawie żadnej, komercyjnej grze niema innowacyjności, nie zauważyłeś tego.

ocenił(a) grę na 8
frycek49

Mogłem bardziej sprecyzować.Chodziło mi o tą całą sztampową rozgrywkę, która poza utartym schematem "idź i zabijaj" nie oferuję nic nowego lub wartościowego (czyt. urozmaicającego rozgrywkę) EA skupia się na "podkręcaniu" grafiki, niż zrobieniem czegoś, co wniesie świeży powiew w rynku gier FPS. Widać zresztą nędzną politykę EA choćby po serii FIFA. Co roku wychodzi nowa odsłona, a poza poprawianiem błędów poprzedników, nie usprawnia ani nie ulepsza w jakiś sposób rozgrywki lub jakości.

ocenił(a) grę na 6
SzalonyGoblin

Tylko że wiesz takie gry jak Battlefield, Call of Duty, FIFA to serie zbyt skomercjalizowane by je unowocześniać. EA musiała by wymyślić nową markę jeżeli chcieli by coś zmienić. Obecnie cała nadzieja leży w twórcach nie zależnych.

SzalonyGoblin

W Fifie to nawet menu im sie nie chcialo zmieniać przez kilka lat :P W BF4 innowacyjnością mają być dynamiczne pola walki (np zostanie zalane albo wpieprza się w ląd statek) no i walka morska. I tak w porównaniu z nowym COD:GHOSTS gdzie deweloperzy pokazywali nam ryby, lasy i psy, BF4 prezentuje się rewelacyjnie. Też mnie denerwuje że to jednak odgrzany kotlet tylko nieco lepiej doprawiony, tak żeby nie było czuć że wczorajszy :P Pewnie i tak kupię bo lubię rozpierduchę multiplayer :)

mmaakkss

Bf i rozpierducha LOL

major111

To pokaż mi lepszą rozwałkę na multiplayer dostępną obecnie na rynku ? hm ?

mmaakkss

a co ja jestem od pokazywania kur...

major111

No to jak nie masz nic do powiedzenia to nie pier$@ bez sensu ;)

mmaakkss

ja osobiście wole BBC2, ma lepszą grafikę a snajperzy w 2 są rewelacyjni jest tam fajny klimat

mmaakkss

heh co za typ ........

mmaakkss

pier... co chcesz grałem już w bete bf4 i ta gra nie powinna się nazywać bf4, tylko DLC nic więcej. Wiem że to jest beta ale i tak już mało co poprawią, odpaliłem to grę i stwierdzam lekko ulepszona wersja bf3 chociaż zobaczę jak będzie wyglądać po premierze bo teraz to jest beta. Ja tego syfu nie kupię na pewno jest tam kilka nowości ale nic więcej, także ta gra to będzie porażka, zresztą ludzie którzy mają jeszcze trochę oleju w głowię i wiedzą o tym, że EA rucha graczy w dupę stwierdzają że to bardziej przypomina DLC niż nowego bf4.

major111

dobrze gadasz , ja kupiłem b3 i to premium to był mój najgorszy zakup jaki kiedykolwiek zrobiłem , 4 nie kupuje czekam na BBC3

ocenił(a) grę na 10
SeBo47

A ja np się jaram strasznie. Zostało poprawionych masę rzeczy, jest sporo nowości w stosunku do bf3, a nowe mapy jak dla mnie to prawdziwa rewolucja w sieciowych grach fps. Od zawsze uważałem serię BF za najlepszego shootera multiplayer (w BF 2142 nie grałem) i wątpię żeby w najbliższych latach pojawiło się coś lepszego. Gdyby EA zrobiło tę część z większym rozmachem, to ciekawe czy byliby byście w stanie zafundować sobie komputer, który by tę grę udźwignął. A że hajs się musi zgadzać (żeby robić jeszcze lepsze gry), to wydali dopieszczonego bf3 za którego ja chętnie dam te 170zł.

xXLechuXx

Owszem, BF to najlepszy i najbardziej popularny shooter multiplayer. Tylko poruszana jest kwestia stosunku wydawcy do graczy. Nie wprowadzaja zadnych nowych, godnych uwagi zmian, a jedynie - badzmy szczerzy - poprawki, a wydaja gre pod nowym tytulem. Gra ta stala sie straszna komercha. Kiedys bylo nie do pomyslenia, ze powstaje gra za 150 zl, a do niej powstaje 5 (!) DLC po 40 zl sztuka, czy usluga premium. Oczywiscie pomimo ceny gry mamy totalna olewke wobec uzytkownikow (pol roku czekania na latke naprawiajaca single player). Teraz wydawcy prezentuja nam nowa gre - Battlefield 4 - jako kontynuacje Battlefield 3. Koszt nowego BF-a to 150 zl za podstawke, 200 za usluge premium (bo juz przeciez tworcy zdazyli zapowiedziec kilka DLC). Nowosci w stosunku do BF3? Praktycznie zadne. Poza nowym silnikiem (a raczej latka do starego) nie dostajemy nic nowego. Jakies 2 tryby gry, kilka nowych map, nic poza tym. Grafika pozostaje raczej niezmieniona (nie wiem jak prezentuje sie na konsolach nowej generacji). Dlatego osobiscie uwazam, ze gra powinna nosic tytul Battlefield 3.5, bo na wlasny numerek po prostu nie zasluzyla. Co do uwagi na temat wymagan sprzetowych, bez przesady. Obecnie gracze maja znacznie lepsze komputery, a pamietajmy o tym, ze gra trafia przede wszystkim na zagraniczny rynek, gdzie ludzie zmieniaja komputer z roku na rok. Niskie wymagania nie sa spowodowane miloscia dla graczy, czy proba umozliwienia, aby kazdy mogl w ta gre zagrac. Niskie wymagania sa spowodowane tym, ze gra po prostu nie zostala ulepszona w stosunku do poprzednika. I taka cala prawda. Bo przeciez lepiej robic DLC niz kolejna czesc gry.

Cililing

Major jesteś pierd**onym polaczkiem, który nie potrafi docenić tego co dostaje mógłbym Ci wyjaśnić dlaczego, ale widze nic nie trafia do twojego ograniczonego umysłu. I już przestań pieprzyć o tym jaki z tej gry dodatek do trójki, bo i tak nikogo nie przekona dziecko biegające z nożyczkami.

OpiekaczSG

... powiedzial niewyzyty nastolatek, ktory nie potrafi skonstruowac jakiejkolwiek metorycznej wypowiedzi.

Cililing

Z toba jest taki problem ze wszystkich obrazasz. Wyzywasz ludzi od debili i jeszcze gorzej. Od troli wyzwałes ponad 1000 filmwebowiczow. Jestes chory? Nienawidzisz ludzi? Po co obrazasz innych? Sprawia ci to przyjemnosc gimbusie? Lecz sie koles.

Cililing

Z toba jest taki problem ze wszystkich obrazasz. Wyzywasz ludzi od debili i jeszcze gorzej. Od troli wyzwałes ponad 1000 filmwebowiczow. Jestes chory? Nienawidzisz ludzi? Po co obrazasz innych? Sprawia ci to przyjemnosc gimbusie? Lecz sie koles.

xXLechuXx

"Zostało poprawionych masę rzeczy, jest sporo nowości w stosunku do bf3"

Chłopie, weź się nie kompromituj, bo w tej grze zmian jest tyle, co w kolejnych CoD'ach.

ocenił(a) grę na 1
mmaakkss

Titanfall? Battlefield 2? Killing floor? Wyliczać dalej?

bartek18016

BF2 to przecież ta sama marka więc wymienianie jej nie ma sensu. Titanfall to nic specjalnego, przereklamowana strasznie gra z której można było wydusić o wiele więcej jak na obecne możliwości obliczeniowe komputerów i konsol. A w killing floor nie grałem, ale podejrzewam że nie ma tam żadnych pojazdów więc i tak odpada w konfrontacji destrukcji na polu bitwy ;)

ocenił(a) grę na 3
mmaakkss

CoD: Ghosts i CoDa 4 też byś nie porównywał bo to ta sama marka?

Spajkpl

Taaa CoD to cały czas ta sama gra tylko z innymi teksturami, nawet motion capture im się nie chciało na nowo nagrywać. No może w czwórce było mniej skryptów

SzalonyGoblin

Dokładnie. Aż nie chce mi się nic dodawać ^^

ocenił(a) grę na 7
SzalonyGoblin

mi się wydaje (mowa tu o multi) że grafika jest lepsza w BF3 niż tej 4 heh.. wogole jakoś tak zkiepścili to multi ... no jak dla mnie to 3 jest o wiele fajniejsza..

ocenił(a) grę na 8
cyklonos

Grałem w bete BF4. I muszę przyznać że grafika robi wrażenie (łaaaał...) ale reszta mechanizmów to kopia trzeciej części. O ile mapy (multi) w BF3 mnie zachwyciły, to w 4 wyglądają co najmniej "dziwnie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones