PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792627}
5,7 401
ocen
5,7 10 1 401
Biomutant
powrót do forum gry Biomutant

Największą wadą tej gry i zarazem grzechem twórców jest to, że nie mogli zdecydować się do kogo jest ona skierowana. Z jednej strony mamy dialogi i ogólny infantylizm dla 5-latków, a z drugiej złożoność dla bardziej dorosłego użytkownika i z rozgrywką mało, który 5-latek dałby sobie radę.
Polskiego narratora nie da się słuchać - nie dlatego, że jest zły, tylko po prostu gadki, które zostały dla niego napisane wołają o pomstę do nieba. Zmiana na angielski pomogła na chwilę, bo z czasem i on potrafi irytować.
Największą frajdę chyba dają eksploracje i crafting, który przypomina mi czasy Dead Island. Ale i w eksploracji można się przyczepić do paru rzeczy, tak jak grafika cieszy oko na zewnątrz, tak wnętrza są marnej jakości, nie wspominając o licznym kopiuj-wklej (nawet całego pomieszczenia).
Co do walki - potrafi dać frajdę, ale mało kiedy czuć moc broni, a i design wrogów nie jest najlepszy.

Muszę też wspomnieć o słabej optymalizacji. Gram na GTX 1080 i tak jak w sporej części gra chodzi płynnie, tak potrafi się podusić. Np. jestem w jakiejś lokacji, która działa płynnie, ale wystarczy krok do przodu (lub w innym kierunku) lub spojrzenie w inną stronę, aby gra magicznie z 75 FPSów oczarowała mnie 30 - nieważne, czy to bujna dżungla, czy zniszczone małe miasteczko bez żadnego NPC.

Daję 6, z uwagi na to, że 20 osób robiło tę grę i mimo wszystko da się w to pograć, chociaż potencjał był ogromny i został zmarnowany na niemalże każdym kroku.

ocenił(a) grę na 5
butryk_2

Dokładnie mam te same odczucia, co do optymalizacji, na mojej ps4 slim szarpie nie miłosiernie. Wiem ze sprzet leciwy ale jak wydaje sie gre na dany sprzet to wypadaloby troche jednak dopracowac. Fajny setting, na pewno nie polecam grac dla fabuły bo moze miala potencjal ale tworcy położyli ją.

ocenił(a) grę na 9
elaskawski

Człowieku, ta gra uczy jak dbać o Ziemię... jak można być tak nieinteligentnym

ocenił(a) grę na 5
anna_gabryelewicz

Ale do kogo ten komentarz? Bo ja np rozumiem że o ekologii i to nie przeszkadzalo twórcom zrobić fabułę szmirowatą. Ponad to, fabuła byla skierowana bardziej do dzieci powiedzmy 3-10 lat a mechaniki w grze takie że i dorosły się nie raz mógł pogubić. Wiec z takiego miksu wyszło takie nie wiadomo co, słabe dla dorosłego, mało przystępne dla malucha.

ocenił(a) grę na 9
elaskawski

Nie no ja wiem, kurczę. Pardon, serio, bo nie ciebie chciałam oznaczyć. Eehh xD

ocenił(a) grę na 7
butryk_2

Ja dał bym 6 ale też z uwagi na to że jest to niszowa produkcja z małą liczbą twórców podniosłem o jedno oczko. Dla mnie fajny świat i pomysł i dobrze wygląda ale jest zdecydowanie za łatwa a grałem na trudnym więc rozwój i crafting jest bezsensu bo to jest samograj. Również rozczarowały wybory moralne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones