PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832180}
8,0 1 358
ocen
8,0 10 1 1358
Call of Duty: Modern Warfare
powrót do forum gry Call of Duty: Modern Warfare

W kampanię gra się bardzo przyjemnie! Nie jest to najlepszy singiel jeżeli chodzi o markę, ale na pewno jest to miła odskocznia dla osób, które odbiły się od futurystycznych klimatów poprzednich części a misja kiedy czyścimy pokój za pokojem w jednym z londyńskich domów to wisienka na torcie!

Jeżeli chodzi o tryb multiplayer - jest okropny.
Takiego chaosu jaki tam panuje nie widziałem w żadnej grze z serii.

O ile w klasyczne tryby gra się przyjemnie, tak wraz z większą ilością graczy i na większych mapach wychodzą wszystkie mankamenty nowej odsłony.
Brak jakiegokolwiek balansu broni, które są okropnie celne, nie mają praktycznie odrzutu i wiele się między sobą w swoich klasach nie różnią. Kompletnie źle zaprojektowane mapy, które są zbyt wertyklane, pełne wielu bezsensownych przejść i zakamarków. Brak jakiegokolwiek rozwiązania uniemożliwiającego campienie na respie w bazie przeciwnika. Pojazdy które są OP.

Mam nadzieję, że z czasem wiele się zmieni i z każdym kolejnym patchem wszystko się unormuje.

forintleader

Fakt, że mapy w multi mocno się zmieniły. Moim zdaniem jednak na plus. Gra stawia bardziej na walkę na bliskich dystansach (tzw. CQB/CQC), jest nawet nowa w serii mechanika w postaci wychylania się zza rogu. Walki toczą się głównie w budynkach a nie na zewnątrz co pozwala na akcję zbliżone nieco do tych, które opisujesz z singla - czyszczenie budynku pokój po pokoju. To daje adrenalinę. Oczywiście w multi jest inaczej, bo musisz się cały czas oglądać za siebie żeby nie dostać w plecy, ale i tak fajnie się walczy w pomieszczeniach. Granaty błyskowe wreszcie mają duże znaczenie. Poza tym multi ma jakby inną mechanikę strzelania. Broń wydaje się głośniejsza niż w singlu i lepiej czuć jej moc. Muszę jednak przyznać, że spluwy są trochę za bardzo celne. Coś jak w nowym Ghost Recon Breakpoint. Ale to nie wpływa to jakoś diametralnie na poziom trudności, bo wszyscy mają tak samo celne gnaty. Jedynie zwiększa się znaczenie refleksu, spostrzegawczości i ogólnie tego kto pierwszy pociągnie za spust. Za to spada znaczenie celności przy strzelaniu.

ocenił(a) grę na 8
NewJoker

Jeżeli chodzi o mapy dla małych trybów to się zgodzę, to jest stare dobre Call of Duty, bardzo szybkie i intensywne doznanie. Problem mam z tym, że ta mechanika gry nie sprawdza się na większych mapach a w szczególności w trybie Ground War. Takiej ilości kamperów, nie spotkałem od dawna w żadnym innym FPSie.
Mechanika wychylania była dostępna już w starszych odsłonach np. COD 2, COD 4. Oczywiście nie w takiej formie, ale można było wyjrzeć zza rogu. Jeżeli chodzi o bronie to się zgodzę - czuć je bardzo przyjemnie, szczególnie na padzie. Bardziej doskwiera mi problem ich celności i brak balansu.
Z najwyższego budynku dostępnego w grze, bez żadnego problemu z karabinu na full auto zabijałem graczy biegnących w dole po ulicach! Z tego co czytałem, w następnych aktualizacjach ma to zostać trochę zbalansowane i to mnie bardzo cieszy.

forintleader

Szczerze mówiąc na razie grałem tylko w deathmatch, pozostałych trybów jeszcze nie ruszałem. Btw. jest tu w ogóle deathmatch drużynowy czy tylko każdy na każdego, bo nie mogę znaleźć innej wersji ?

ocenił(a) grę na 8
NewJoker

Jest dostępny taki tryb w dwóch wersjach. Dla 12 graczy i 24.

forintleader

A, faktycznie. Team deathmatch jest w filtrach szybkiej gry. Zmyliło mnie to, że w głównym menu multiplayera dali tylko deathmatch każdy na każdego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones