PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809105}
7,3 2 274
oceny
7,3 10 1 2274
Control
powrót do forum gry Control

Gra roku

ocenił(a) grę na 10

Gra roku i to zdecydowanie jak narazie,wielkie zaskoczenie bo z max przecietnie zapowiadające Control wyrosło na tytuł który wszyscy beda wspominać latami...Warto też wspomnieć iż jest tu mocno zaimplementowany Ray Trancing nowa technologia graficzna ale i bez niej Control wyglada obłednie

Plusy:
Klimatyczna i piekna grafika
Duch pierwszej czesci Max Payne
Ogólnie bardzo sugestywny kilmat troche Twin Peaks troche Matrix
Wiele ciekawych pomysłów
Zajmujące walki


Minus:
W sumie to trudno mi jakis znaleźć .Oceny 10 nie wystawiam bo jednak nie jest to jakis przełom ani nic z tych rzeczy po prostu gra roku

ocenił(a) grę na 9
twokill

Gra rewelacyjna, bardzo ciekawa historia i klimat budynku robi swoje. Dawno żadna gra tak mnie nie zachywciła pod tym wzgledem.
Troche mi to przypomina pierwszego FEAR, którego tez baardzo bardzo lubię
Tutaj rowniez strzelaniny sa mega sycace, a efekty na ekranie sa po prostu najlepsze jezeli chodzi o jakiekolwiek gry
Przeszedłem 2x, wbiłem platyne po raz pierwszy takze to mowi samo za siebie

Na poczatku nie bylem przekonany, mialem wrazenie ze troche przekombinowali, ale jednak calosciowo jest swietnie

Rzadko kiedy sie zdarza, zebym czekał na dlc do jakiejs gry, a w tym przypadku wlasnie oczekuje

Czy gra roku? Sam do konca nie wiem, RE2 tez mi się strasznie podobalo, choc tam historia jest gorsza, ale klimat rowniez pierwsza klasa

ocenił(a) grę na 10
lukas_172

To czemu tylko 8 ?:) W sumie to mógłbym moze i dać 10 bo w dzisiejszych czasach to perła

ocenił(a) grę na 9
twokill

Dla mnie takie 8+, moze nawet 9 ;)

twokill

Napisałaś to tak jakby 8 to była niska ocena. A bądź co bądź jest ona wysoka.

ocenił(a) grę na 7
twokill

nie wygrało gry roku na game awards

marcin_lendzion

I bardzo dobrze.

ocenił(a) grę na 7
twokill

Po pierwsze nowsze gry z ostatnich kilkunastu lat są mega przereklamowane, bo są zbyt casualowe. I przegrywają na wielu polach z genialnymi starszymi pozycjami choćby w takich kwestiach jak:
1) przełomowość,
2) grywalność,
3) pomysłowość
4) klimat
5) projekt lokacji zapadający bardziej w pamięć i wyrózniający się unikalnością,
6) większe wyzwanie intelektualne, logistyczne, manualne
Znów fizyka stoi w miejscu praktycznie od 2004 roku - Half Life 2
SI poniekąd od 1998 roku - Half Life 1 też nie poczyniła progresu
Jedynie grafika i animacje poszły do przodu

Po drugie gra Control nawet nie ma startu do dwóch najlepszych gier studia czyli oczywiście Max Payne 1 i 2.
Lepsze z gier tego studia są też Alan wake i Max payne 3.

A po trzecie w kwestii "gry 2019 roku" to było przecież w poprzednim roku wiele lepszych tytułów z lepszymi recenzjami i ocenami np:
Devil May Cry 5, Sekiro, Resident evil 2 remake, Death Stranding,

Wystarczy porównać:

METACRITIC recenzje Pc i Ps4:
Control - 85 i 82
Devil May Cry 5 - 89 i 88
Sekiro - 88 i 90
Resident evil 2 remake - 89 i 91
Death Stranding - 82 (recenzje Pc będą dopiero latem)

IMDB oceny ze strony, gdzie jest ich najwięcej:
Control - 8,3
Devil May Cry 5 - 8,7
Sekiro - 8,6
Resident evil 2 remake - 9,2
Death Stranding - 9,0

Control ma słabsze recenzje i oceny od tych gier mimo, że ma mniej ocen co zawsze daje fory, bo im więcej ocen tym średnie zawsze spadają :)

Do tego dość porównywalne z Control są też np:
Metro Exodus, Star Wars Jedi: Fallen Order, COD - Modern Warfare.

Dla mnie jako osoby, która lubi gry studia Remedy trudno ocenić Control,
ale liczyłem na więcej po tych zapowiedziach. Gra jest nierówna.
Na plus fabuła, pewne rozwiązania na gameplay.

ocenił(a) grę na 9
twokill

Ta gra to takie połączenie Davida Lyncha ze Stephenem Kingiem, klimat jest świetny, wszystko jest takie dziwne i świetne jednocześnie, akcja soczysta-pomieszczenia po walkach są gruzowiskiem do tego czytam wszystkie notatki z zaciekawieniem, humor który relaksacyjnie wybijał miejscami bardzo do mnie przemawiał, muzyka rządzi, postać dozorcy jest fenomenalna no i poprzedni dyrektor biura któremu daje głos ten sam facet co staremu dobremu Maxowi, ehh jaki on ma świetny głos!!!! Gra jest bardzo dobra, rzuca sporo świeżości której gry ostatnio trochę potrzebują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones