PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809079}
8,2 1 768
ocen
8,2 10 1 1768
DOOM: Eternal
powrót do forum gry DOOM: Eternal

Momentami na ekranie kompletnie nie wiadomo o co chodzi, bo walczymy jednocześnie z setką demonów.
Na początku gry: wow! Potem im dalej tym bardziej czekałem na koniec gry. A walka z Khan Maykr przelała czarę goryczy i po kilku godzinach prób (przez kilka dni od zniechęcenia) obniżyłem poziom do najniższego i tak już grałem do końca bo miałem już dość tej gry. Chciałem ją skończyć i wywalić z dysku.

Wrażenie na pewno robi 60kl na ps4 pro, ale ogólnie gra jest przesadzona, pododawali dziesiątki bzdur jak:
- elementy platformowe
- runy, sruny, punkty pretorskie i całą masę innego badziewia (a przecież doom to nie jest rpg)
- dziesiątki trybów broni (ktokolwiek jest w stanie w trakcie walki je zmieniać? i czy ma to jakikolwiek sens? nie ma)
- wymagane utworzenie konta bethesda (nie da się pominąć, jedynie wyciągając kabel od internetu przy każdym włączeniu gry)

Nie grałem jeszcze chyba w grę, w której tak często musiałbym zaglądać do poradników. Przez te elementy platformowe i inne bzdurne wymysły chyba z 10 razy utknąłem na amen. Potem się okazywało, że trzeba było skoczyć gdzieś w ciemno, potem max w prawo, tam znowu podskok, itp. Bezsens totalny, nie o to powinno chodzić w Doomie.

michalje

ID Software potrafi!

ocenił(a) grę na 7
michalje

Miałem podobnie. Skitrałem 7 dodatkowych życ i wszystko bylo spoko do misji na strażniku jeden. Tez zmiejszylem poziom trudnosci bo nie widziałem sensu dostawania batów. Skończyłem ale mogłobyć lepiej

michalje

Ja nie mogę mieć chyba bardziej odmiennej opinii. Zacząłem grać niedługo po premierze, ale po przejściu dwóch misji mi się znudziło i gra mi się niezbyt podobała. Wróciłem do niej teraz, po prawie dwóch latach, i tym wydawała mi się bardzo przyjemna, aż nie mogłem się od niej oderwać.

Misje wyglądały bardzo ładnie i były różnorodne. Szczególnie motyw z BFG i Marsem mi się podobał (więcej nie powiem, żeby nie spoilerować). Fabuła też wciągająca, z niezbyt długimi przerywnikami, śmiesznymi momentami i zaskakującymi wyjaśnieniami. Ogólny klimat był taki, jak w pierwotnym Doomie, czyli połączenie kosmosu, piekła i bycia maszyną do zabijania.

Walka z Khan Maykr była właśnie śmiesznie prosta. Grałem na najwyższym poziomie, i momentami rzeczywiście bywało trudno, ale ta jedna walka z bossem mnie zawiodła. Na szczęście Icon of Sin był ciekawy.

Runy i te wszystkie inne punkty oraz dodatki do broni mnie na początku zniechęcały , ale je polubiłem, i sumie fajnie, że są. W poprzedniej części chyba też były?

Wymagane konto w Bethesda to rzeczywiście głupota, ale cóż, takie czasy.

Elementy platformowe też nie były jakieś uciążliwe, a czasami bardzo mi się podobały. Poradników do przejścia gry myślę, że nie trzeba, wszystko jest całkiem intuicyjne. Tylko raz musiałem sprawdzić jak zdobyć jeden sekret, ale w sumie to i tak nie było takie trudne.

Podsumowując, świetny FPS typu arcade, nawiązuje do fenomenu Dooma z 1993 i robi podobne wrażenie. Jedyny problem to wymagane konto w Bethesda i często crashe, których doświadczałem na początku (dopóki nie pokombinowałem w opcjach).

9/10

ocenił(a) grę na 7
SzulcerBojano

No a Doom Eternal mi bardziej przypomina już Quaka 1 niż Dooma wiem że to może dziwnie brzmi ale to przez ogromną ilość skakania i odbijania się od ścian jaka jest w tej grze. Sama gra jest fajna ale jednocześnie strasznie uciążliwa z ciągłym zagrożeniem z powodu braku amunicji której ciągle brakuje.

Walka to nic innego jak horda demonów która wprost próbuje nas zdeptać.

ChubakaCieLubi

Racja, że jest dużo skakania. Na początku mi to trochę przeszkadzało, ale przyzwyczaiłem się. Pewnie chcieli nadrobić to, że w oryginalnym Doomie nie dało się skakać.

Natomiast nawiązując do mojej poprzedniego wypowiedzi, trudny to jest dodatek Ancient Gods.

ocenił(a) grę na 7
SzulcerBojano

Oba dodatki są bardzo trudne wręcz przesadzone. Bo jest jeszcze część druga tego dodatku. Ciągła akcja zero oddechu ale też ciągły brak amunicji i za dużo przycisków do ogarnięcia.

ocenił(a) grę na 9
michalje

Widać za trudna gra dla Ciebie poprostu. Ja przeszedłem cała grę na 3 poziomie z 4 możliwych, było trudno ale satysfakcjonująco. Znajdzki fajnie poukrywane, większość znalazłem nie używając poradników. Znajdzki muszą być ukrete w końcu nazwa zobowiązuje.

Meija17

Musiałeś dopiec co? Nie była za trudna, po prostu źle zrobiona. Poprzednia część nie miała tych bzdurnych mechanik i grało mi się o niebo lepiej (a nie była chyba łatwiejsza jako tako)

ocenił(a) grę na 7
michalje

Też uważam że za dużo, aczkolwiek to dobra gra. Ja bym widział jednak Dooma nie jako arena shootera ale powrót do eksploracji złożonych map z trudnymi potworami. Bo ta gra to bardziej jest Painkiller czy Serious Sam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones