PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608730}
7,5 2 371
ocen
7,5 10 1 2371
Dark Messiah: Might and Magic
powrót do forum gry Dark Messiah: Might and Magic

Best ever

ocenił(a) grę na 9

Gra ma niesamowity, mroczny klimat i ciekawie opowiedzianą historię. Ale nie to jest najważniejsze. Nigdzie nie spotkałem się z lepszym systemem walki bronią białą, a przecież gier o "magii i mieczu" jest mnóstwo. Nawet walka w Skyrim (którym się wszyscy tak zachwycają) jest nieporównywalnie bardziej nudna i prymitywna (wystarczy nieraz stać w miejscy i dusić lewy przycisk myszki). W DM mamy do dyspozycji sporo różnych uderzeń, z których każdy ma inne właściwości. Trzeba też pozostawać w ciągłym ruchu i kombinować jak pokonać liczniejszego przeciwnika (ach ta cudowna interakcja z otoczeniem). Bardzo żałuję, tego iż nikt nie zdecydował się zrobić drugiej części. Gra niestety bardzo niedoceniona.

ocenił(a) grę na 8
Alvin_fw

Dokładnie. Moim zdaniem połączenie gry Skyrim z systemem walki DMoM&M i dodaniem jego klimatu (nie zastąpienie, a urozmaicenie) byłoby fenomenalnym połączeniem.

ocenił(a) grę na 9
Sllipp

Jeśli podoba ci się system walki to możesz spróbować Chivalry: Medieval Warfare.

ocenił(a) grę na 8
Alvin_fw

Dzięki wielkie. W sumie system walki był fajny, choć chętnie widziałbym parę urozmaiceń w systemie i ruchach. A co o nim myślisz?

ocenił(a) grę na 9
Sllipp

Walka i tak była bardzo urozmaicona. Szkoda, że gra była liniowa i nieco krótka (jakieś12h ?).

użytkownik usunięty
Sllipp

Również polecam Chivalry. Dla mnie jako fana Dark Messiaha, Chivarly to gra niemalże idealna

użytkownik usunięty
Sllipp

Tylko system walki, bo klimat w Skyrimie jest już na maxa zajebisty i nie trzeba go modyfikować :)

użytkownik usunięty
Alvin_fw

Pełna zgoda

Alvin_fw

Zagraj w Severance: Blade Of Darkness to zmienisz zdanie odnośnie najlepszego systemu walki. DM totalnie mi nie podszedł.

ocenił(a) grę na 9
Alvin_fw

Niema gry takiej jak ta. Największym upadkiem dzisiejszych gier jest otwarty świat. Mimo efektywności brakuje mi możliości np. zwalenia na kogoś ściany w skyrimie. Tu masz najlepszy system łucznictwa, system walki porównywalny do JK:JA, wolniejszy ale brutalniejszy i dający większą satysfakcję. I ta nieszablonowa magia ;P. W żadnej innej grze nie zamrozisz kałuży, by przeciwnk się poślizgnoł, czy porazisz przeciwnika błyskawicą rzuconą w kałużę. Pamiętam, też walkę sztyletami, albo sztyletem i tarczą. Teraz tak gier się nie robi.

użytkownik usunięty
kiogu1

Oj tak, te obecne otwarte światy są wielkie i szerokie, ale płytkie jak kałuża. Nic nie zastąpi dopieszczonych na maxa systemów rozgrywki i pieczołowicie zrobionych lokacji. Polecam serię dishonored, która hołduje właśnie takiej filozofii tworzenia gier.

ocenił(a) grę na 5
kiogu1

W tej grze dla mnie największym rozczarowaniem jest brak otwartego świata.

Otwarte światy rządzą. Wyzwalają poczucie wolności.

ocenił(a) grę na 5
Alvin_fw

Bez przesady. System walki jest przereklamowany. Zwykłe uderzenia są za słabe, a w efekcie praktycznie nieskuteczne. Kopniaki mają zbyt dużą przewagę. Podczas walk jedynie co robiłem to próba ustawiania sie w odpowiedniej pozycji i kopania przeciwnika tak by spadł na kolce lub w przepaść.

Zmiana broni trwa zbyt długo (lub walki są zbyt dynamiczne), co powoduje, że trochę ciężko jest lawirować możliwościami. Ile razy było, że zamroziłem przeciwnika i zanim zmieniłem na miecz z tarczą, przeciwnik już się odmrażał.

Nie grałem w tysiące gier (Skyrim, Kingdom Deliverence), ale jestem przekonany, że gdzieś są lepsze systemy walk.

A sam Dark Messiah of Might and Magic rozczarował mnie niestety.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones