PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614756}
8,5 4 394
oceny
8,5 10 1 4394
Dark Souls
powrót do forum gry Dark Souls

4/10 dla wersji PC.

ocenił(a) grę na 4

Jak dla mnie żenada. Wydając produkt w tak zupełnie niegrywalnej formie na PC to skandal i kompletny brak poszanowania gracza, żeby było śmieszniej wydawca współpracuje Windows Live, kolejna firma która graczy traktuje jak dojną krowę i kładzie lachę na wiele aspektow. Od razu chciałbym dodać, że przy ocenie nie uwzględniam fixów. Fixy są zrobione przez fanów, oceniam produkt wyjściowy wypuszczony przez twórców.
Pierwsza rzecz, kamera. Największa bolączka wersji na PC. Jeśli pojawia się w zasięgu kilku przeciwników (nieważne, pod tobą, nad tobą, za czy obok) kamera zaczyna uprawiać radosną lambadę, wirując jak szalona. Ma też tendencje do zmieniania celu po zaatakowaniu nawet bez ruszania myszką - atakujesz cel przed sobą, ale nagle twój heros obraca się w stronę innego przeciwnika 10 m dalej, w efekcie twój miecz przecina powietrze a ty obrywasz w plecy.
Druga kwestia to co-op i pvp a raczej kompletny brak - fix w dużej mierze rozwiązuje ten problem, ale nawet przy wszystkich zainstalowanych fixach bywają momenty, że nie da się z nikim połączyć. A szkoda, bo szczególnie pvp jest po prostu znakomite.
Trzecia rzecz to grafika. Tak na prawdę nie ma ona większego znaczenia dla grywalności, tym bardziej, że z pomocą znów przychodzi fix, ale daje to pojęcie tego, jak bardzo gracze położyli lachę na ten aspekt w wersji na PC. Mogli, ale po co? Dużo więcej kasy z pecetowców już raczej nie wycisną, więc po co robić dobry tytuł na PC?
Podobno dwójka ma być wolna od tych braków. Ale jak dla mnie to tylko jeszcze jeden dowód na to, że twórcy mogli zrobić jedynkę dobrze. Ale pracownicy z działu sprzedaży nie rozumieli, po co.

A szkoda. Bo oprócz tego gra ma dużo zalet.. Walka z przeciwnikami daje sporo frajdy - czasem jakiś, którego zabiłeś 1000 razy jest w stanie cię czymś zaskoczyć. Uwielbiam klimat, bardzo średniowieczny, czasem ładny, czasem ponury. Uwielbiam w niej wielkie, gruchoczące zbroje, niemal czuje się ich ciężar. Wiele aspektów w tej grze jest angażujących, wymagających odrobinę pomyślenia. Udźwiękowienie i muzyka są bardzo dobre, chociaż czasami może ich trochę brakuje. Czasem dziwna, czasem absurdalna. Gdybym grał na XBOX, pewnie oceniłbym 8 albo 9. Ale grałem na PC.

ichear

No niestety ta gra bez fixów jest po prostu zepsuta i nie da się w nią grać !
Ja się zastanawiałem jak to możliwe że dopuścili do tego że grę wydali w takiej formie
A poza tym ten fix co naprawia kamerę i grafikę waży parę kilobajtów i został dość szybko zrobiony
Naprawdę świetna gra ale panowie odpowiedzialni za wersję PC to powinni chyba się zastanowić nad tym !

ocenił(a) grę na 10
ichear

ja po godzinie zapomniałem o niedogodnościach, przegrałem 120 godzin bez żadnych fixów i uważam że to najlepsza gra ostatnich lat

krimo7

Padem czy na klawie ?

ocenił(a) grę na 10
Psyhe

klawiatura + myszka

krimo7

Serio ? rispect ;]

ichear

Na prawdę był ktoś w stanie grać w to na PC ?????
Mi pomimo usilnych starań się to nie udało....

fox_77

Świetnie się gra mi lepiej niż padem a;e z patchami na sterowanie oczywiście !
Bez tego gra jest nie grywalna !
Więc dziwie sie koledze krimo7 to już masochizm :/

użytkownik usunięty
ichear

Mimo wszystko, u mnie fixy wszystko naprawiły i gra się cudownie ;p

ocenił(a) grę na 8
ichear

W pełni się zgadzam z tym co napisałeś, a nawet nie wspomniałeś o wielu innych problemach z tą grą i twoja ocena 4/10 przy tak tragicznym porcie jest stanowczo zawyżona, jak dla mnie 1/10... Jednakże gdy zainstalowałem wszystkie fixy i podłączyłem pada od x360(kupionego głównie pod tą grę!) to grało mi się bardzo dobrze i oceniłem grę na 8/10. Mam nadzieje, że przy porcie DS2 nie dadzą d**y.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones