PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614428}
7,7 2 740
ocen
7,7 10 1 2740
Darksiders II
powrót do forum gry Darksiders II

Po prostu aż ciężko w to uwierzyć.Mamy tutaj otwarty,świetnie dopracowany świat z pokaźną ilością zadań głównych i pobocznych,niezbyt odkrywczą - lecz ciągle wciągającą fabułę,wraz z charyzmatycznym głównym bohaterem i postaciami pobocznymi.Ponadto grywalność...nie ma chyba dla mnie nic lepszego niż hack'n'slashowa rzeź połączona z systemem własnego dobierania ekwipunku plus możliwością przydzielania umiejętności.Dochodzi do tego-jeżeli tylko chcemy - ....przyzwoity poziom trudności tak aby nikt nie czuł że jest za łatwo na poziomach niższych.A zadanie,które zostaje nam przydzielone na zniszczonej ziemi (SPOILER)...nie dość że anielskie karabiny i działa wymiatają,to jeszcze grze udało się wskrzesić klimat Diablo 2,który utraciłem po okropnej Trójce...scena gdy jesteśmy w zrujnowanym płonącym,mrocznym mieście,pada deszcz i włącza się soundtrack tak podobny do tego,który słyszymy wkraczając do zburzonego Tristram...coś niesamowitego.

Gra jest satysfakcjonująca,bogata,efektowna i zdecydowanie wydana w dobrym duchu innych podobnych tytułów.Oby tylko ukazały się sequele lub sequel,jestem bardzo ciekawy losów pozostałych jeźdźców-Furii i w szczególności Waśni.

ocenił(a) grę na 7
WaloW1

nawet jeśli świat rpgowy system ekwipunku i rozwoju jest fajny to co t tego jeśli fabuła nic nie wnosi do historii, śmierć to chłopiec na posyłki a zagadek jest za dużo i są nudne. może dlatego tak źle się sprzedała? no i system walki jest świetny ale rzadko walczymy a jeśli już to wszystko zależy od współczynników - są za niskie to nie wygramy nie ma mowy. są za wysokie wrogowie nic nam nie zrobią. Devil May Cry lepsze

ocenił(a) grę na 9
SuperO_2

Źle do tego podchodzisz - to nie slasher, nie z DMC konkuruje, nie z Ninja blade i nie z GoW-em. Ta gra to Zelda. Ta gra to przygodówka akcji, gdzie nie masz bić, bić, bić i tak do znudzenia, tylko raz zwiedzać, raz walczyć, raz rozwiązywać proste zagadki, a raz coś, co lepiej urozmaici rozgrywkę. Powtarzam: to nie slasher, tylko przygodówka.

ocenił(a) grę na 7
Esqel

to ciekawe bo pierwsza część zdecydowanie była slasherem z eksploracją. tam rozwój postaci był prostszy ale skuteczniejszy. poza tym dwójka była zbyt wielka. chodzi mi o rozmiary map - było to widać zwłaszcza na polanie gdzie walczyliśmy ze strażnikiem - GIGANTYCZNE pola na którym nie było absolutnie nic, tylko jedziesz przez półtorej minuty po pustym polu. ustawianie tak dużego terenu który będziemy musieli przemierzyć bo prowadzi do innych lokacji, tylko dla jednej walki z bossem jest błędem projektanta poziomów. inna sytuacja - lokacja w której b€dzimy strażnika - czy ona naprawdę musiała być tak wielka? co z tego że jest różnorodnie, skoro siedząc w niej ze 2-3 godziny staje się monotonna. już wolałem oryginał gdzie proporcje między walką był idealnie (no prawie) dopasowane. no i zagadki może były proste, ale kompletnie nieintuicyjne(znowu w jedynce nie miałem z nimi w ogóle problemu)
PS. przygodówka to gra pokroju The Walking Dead albo Deponia, Darksiders 2 to action RPG
PS.2. ale żeś odkopał skamielinę, aż zapomniałem że się tu w ogóle wypowiadałem
PS.3. ta gra to nie Zelda. Nazywa się Darksiders 2

ocenił(a) grę na 9
SuperO_2

Przygodówka point and click - Deponia, Maniac mansion, Syberia, Teenagent i wiele innych tytułów.
Przygodówka action adventure - Tomb Rider, Prince of Persia, Uncharted, Darksiders, Ratchet & Clank, Assassin's creed, Zelda, CZYLI gry, które nie starają się być pod jednym konkretnym względem wybitne, a stawiają na różnorodność rozgrywki. Właśnie one mają najwięcej znajdziek i eksploracji spośród wszystkich gatunków gier w większości przypadków.

ocenił(a) grę na 7
Esqel

przecież wiem o co ci chodzi - nie musisz mi tłumaczyć różnic między tymi gatunkami - tylko żartowałem.

ocenił(a) grę na 5
WaloW1

Potwierdzam wypowiedz SuperO_2 fabuła była totalnie naciągana, bo jeśli dzieje się w tym samym co pierwsza, to czemu. gdy śmierć jest na ziemi to Uriel nie dostaje zawału serca że pojawił się drugi z jeźdźców skoro pieczęci nie zostały złamane. Motyw spaczenia jest totalnie naciągany i wymyślony na siłę bo nijak nie ma się do pierwszej części, no ale cóż, zawsze zdarzy się jakaś "zapchaj dziura". Ostatni motyw to imiona pozostałych jeźdźców, "Waśń", "Furia"? Błagam, to zniszczyło wszystko. Prawidłowe imiona to: "Wojna, Śmierć, Głód, Zaraza (ew. Epidemia). Był rozmach, nawet za duży.

ocenił(a) grę na 9
michal202202

akurat Zaraza też jest błędne.

ocenił(a) grę na 5
WaloW1

Jest jednym z popularniejszych, niekiedy są interpretacje że jednym z jeźdźców jest sam Jezus, gdzie indziej że antychryst, zdarza się też imię "Zwycieżca"

ocenił(a) grę na 9
michal202202

Nie będę się kłócił, czy fabuła jest słaba, czy nie, bo i nie jest to dla mnie serce gry, ale czy przypadkiem ta gra nie zaczyna się wtedy, gdy wojna ma stuletnią odsiadkę przed spotkaniem z radą spopielonych? Wydaje mi się, że było to wspomniane, iż wojna jeszcze nie stanął przed radą (chyba nawet wroniarz o tym coś mówił), chociaż nie koniecznie wprost. No a czepianie się o imiona jeźdźców, to dla mnie już czepialstwo na siłę.

ocenił(a) grę na 9
WaloW1

Boli mnie, że powiedziałeś o tej grze jako o hack'n'slashu, bo osobiście nazywam tę grę przygodówką (action adventure), w której sporą część rozgrywki pełni zwiedzanie świata i różnorodność rozgrywki, a mechanika slasheropodobna nie jest trzonem, a jednym z elementów rozgrywki, ale w pełni się zgadzam, że gra cudna :) Gdyby tylko wyszła trójka ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones