PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877177}
8,2 703
oceny
8,2 10 1 703
Dead Space
powrót do forum gry Dead Space

Nie dajcie się zwieść marketingowcom, że to Remake, niestety to Remaster, ta sama gra w nowej oprawie, z tą różnicą, że bohater wreszcie odzyskał głos, ja osobiście się zawiodłem bo liczyłem na jakieś poważne zmiany, ale niestety, nawet dźwięki w menu identyczne, lokacje identyczne. Ci co grali i pamiętają pierwowzór zapewne podzielą moją opinię, Ci co nigdy nie mieli styczności z DS będą bawić się wyśmienicie.

ajzek87

Różnica polega na tym, że remaster to tylko poprawienie grafiki i audio a remake to zrobienie gry od nowa (jak sama nazwa wskazuje). Ta gra to remake, bo faktycznie została przygotowana na nowo. Oczywiście robi się to w oparciu o oryginał i dlatego poza aspektami audiowizualnymi zmiany zwykle nie są zbyt duże. Często odświeża się przy okazji mechanikę, ale fabuła, misje i inne aspekty tego typu pozostają bez większym modyfikacji. Tak było chociażby w przypadku świetnego remake'u gry Mafia i tak jest też tutaj. Można narzekać, że nie zmienili więcej (np. nie dodali nowych rodzajów broni), ale chcieli zachować charakter oryginału usprawniając go tylko i unowocześniając. Z istotnych zmian można wymienić chociażby mówiącego Isaaca, swobodne podróżowanie po Ishimurze, latanie zamiast skakania w zerowej grawitacji, zmiany formy niektórych sekcji (np. tej z asteroidami), misje poboczne, system poziomów dostępu do lokacji na statku, poprawienie systemu ulepszeń sprzętu (nie ma już pustych slotów i zbiera się części odblokowujące gałęzie drzewek ulepszeń), tryb New Game+, zwiększenie poziomu trudności, nowy system gore (tzw. Multi Layer Damage) itd.

ocenił(a) grę na 4
ajzek87

Mi też nie podeszła, a wycenienie jej na 349 złotych uważam za niesmaczny żart. EA już przy NFS Unbound pokazała w którą stronę zmierza, każąc płacić za samochody z wersji deluxe dodatkowo walutą z gry i blokując możliwość ich użycia przez większość fabuły. Nygusy i złodzieje.

ocenił(a) grę na 9
ajzek87

Te jak nie grales to się nie wypowiadaj.. Zmian jest duzo, lokacje przeszły spory lifting (juz nie chodzi o sama grafike, która DUZO DUZO lepsza, ale sam projekt lokacji), system walki, cała mechanika gry jest znacznie lepsza. Doszły misje poboczne, fabuła jest bardziej rozbudowana. To najlepszy remake zaraz po RE2, warty pełnej kwoty.

ocenił(a) grę na 5
lukas_172

Gdzie wyczytałeś geniuszu, że nie grałem?

ocenił(a) grę na 9
ajzek87

Napisałeś komentarz, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc najwidoczniej nie grałeś xD Geniuszu

ocenił(a) grę na 9
lukas_172

fakty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones