PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613241}
8,3 2 115
ocen
8,3 10 1 2115
Devil May Cry 3: Dante's Awakening
powrót do forum gry Devil May Cry 3: Dante's Awakening

pytanie do znawców

ocenił(a) grę na 10

czy Vergil w którejkolwiek części powiedział po co mu ta cała moc? po co chce zdobyć moc ojca

SuperO_2

Nie jestem pewny.. ale chyba dążył do władzy nad światem.. :3 Przynajmniej tak teraz wyniknęło z 5. części.. muszę sobie przypomnieć całe uniwersum..

ocenił(a) grę na 10
Kohle

5 część nie trzyma się pozostałych. to restart serii więc sie nie liczy

SuperO_2

Racja.. więc raczej nie mówił. W 2 i 4 się nie pojawił, a historia bardziej się skupia na Dante niż na jego bracie - antagoniście. Poza tym nic nie wiadomo o ich młodości tuż po ich rozdzieleniu, co by pewnie naświetliło wiele rzeczy. Na razie wyjaśniałbym to zwykłym przerostem ambicji..

ocenił(a) grę na 10
Kohle

ja puściłem wodze fantazji i wyobraziłem sobie DMC 5(prawdziwe):
Dante rusza do zaświatów bo dowiaduje sie że Vergil żyje ale nie może się wydostać z piekła bo Yamato ma jego syn - Nero. cała ta moc była natomiast mu potrzebna bo myślał że dzięki niej ożywi matkę Nero która gdzieś tam zginęła
Mój pomysł - ma sens?

SuperO_2

Niby ma.. o ile Wergiliusz żyje, a Nero faktycznie jest jego synem (w czym jestem za przez jego imię), ale jest też teoria, że Nero jest synem Spardy z nieślubnego związku. ^^
No i motyw zmartwychwstania jakoś nie pasuje mi do ogólnie przyjętej koncepcji gry.. zastanawia mnie to, że skoro Sparda zapieczętował portal do świata demonów wraz z nimi wszystkimi, po niecałych 2000 latach poślubił Evę.. to skąd się wzięły demony, które ją zabiły? I ciekawe jak zginął sam Sparda.. Jakby nie patrzeć można ładnie rozwinąć uniwersum i pozatykać wiele dziur, to nie.. restart serii, który robi totalny bajzel w moim mózgu .__.

ocenił(a) grę na 10
Kohle

im chodziło chyba o to że z tych wydarzeń które mogły pozatykać wiele dziur fabularnych nie da się zobić gry akcji. bo to musiałyby być spójne wydarzenia dające pretekst do ciągłej nawalanki. może dlatego.
Vergil powinien żyć bo został wysłany do zaświatów czy tam czegoś a nie zabity(przynajmniej mi się wydaje grałem tylko w 3 i 4) Nero raczej jest synem któregoś z synów Spardy. dlaczego?
skoro Sparda został zabity niedługo po narodzinach Dantego i Vergila to Nero jest za młody by móc być też jego synem. Dante w 4 części wygląda jak gość po 30-tce ew. 40 już w dwójce wygląda starzej, a Nero to coś koło 20 jak Dante w trójce. w takim wypadku musiałby się urodzić sporo po naszych bliźniakach, a jak wiadomo wtedy Spardy już nie było.
co do tego portalu well...
a skąd się wzięły te wszystkie demony w całej serii? nie powinno ich w ogóle być.l ja myślę że Sparda wcale nie zamknął żadnego portalu. w trójce Vergil zostaje pokonany przez Mundusa(bonusowy filmik) i zostaje jego niewolnikiem w jedynce. jak Mundus i Vergil wydostali się ze świata demonów? wrota piekieł nie mogły zostać zapieczętowane ALBO zamknął je ale wiele demonów pozostało w normalnym świecie. choć to nie wyjaśnia powrotu Vergila i Mundusa

SuperO_2

A tam, to japońce, coś by wymyślili, dla nich 1/2h przerywniki filmowe to nie problem :) Zresztą powstała manga, którą po dwóch tomach porzucili, powstało anime na tej samej kanwie - i i tak dużo z tego nie wyniknęło, a szkoda. Widać inne serie np. Resident Evil mają wyższy priorytet. W DMC najbardziej skupili się na odmiennym systemie rozgrywki, fabuła to jednak bardziej tylko podkładka.

Ze Spardą to jest tak, że zniknął i nie wiadomo co się z nim stało - prawdopodobnie umarł. Jego moc została zapieczętowana wraz ze światem demonów, to trochę tak jakby stał się człowiekiem.
Z portalem to tak, pozostanę przy wersji, że po zapieczętowaniu świata demonów pozostały jakieś niedobitki, które przez 2 tys. lat mogły się namnożyć, ale były to zbyt głupie i słabe jednostki, żeby się zorganizować i w odpowiedniej chwili ujawnić i powybijać rasę ludzką.. cóż.. a dzięki temu Dante miał robotę :)
W pierwsze części też nie grałem, ale w jedynce też był jakiś portal na jakiejś odludnej wyspie.. Tutaj nic odkrywczego, portali mogło być więcej, do tego kupa magicznych przedmiotów i ludzi nimi zainteresowanych - nieszczęście gotowe.

ocenił(a) grę na 10
Kohle

jakoś nie wyobrażam sobie żeby strachy na wróble w 4 czy kosiarze w 3 mogliby się mnożyć ze sobą. taki obraz mógłby powstać w jakimś spaczonym umyśle

SuperO_2

no ale przez wiadro..

ocenił(a) grę na 9
Kohle

Też jestem trochę rozczarowana tymi niedociągnięciami. Liczyłam, że anime coś mi podpowie, ale nic się z niego nie dowiedziałam. Mnie też zastanawia pokrewieństwo Nero i synów Spardy. Poza tym, mam też inne ciekawostki:
-O co dokładnie chodziło z Jester'em? - Dobra, kumam, był alter-ego Arkhama, który był ojcem Lady, ale tak na dobrą sprawę, na wafla mu ono było? I osobiście uważam, że Jester był o stokroć lepszą postacią, niż Arkham :)
-Albo to: Każdy z bossów miał jakieś tam powiązanie ze Spardą i jego synami (np. Beowulf, czy Agni i Rudra). Trochę żałuję niewykorzystanego pomysłu z bossem konia, czyli Geryon The Timesteed. Od dawna nie widziałam tak fantastycznego bossa, a historii o nim żadnej.

SuperO_2

Wydaje mi się, że ta obsesja na punkcie mocy była przez to, że został rozdzielony z Dante jak byli mali. Każdy wyciągnął jakąś lekcję z tego. On nie mógł własnej matki obronić, gdyż nie był wystarczająco silny.

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

a skąd dokładnie wiadomo że chodzi o matkę? bo grałem we wszystkie części i obejrzałem anime i nadal nie wiem o co kaman.
Chciał mocy bo oddzielono go od brata? musiał go naprawdę kochać... a nie, zaraz przy każdej okazji chciał go zabić. to raczej nie to.

SuperO_2

Anime nie jest na podstawie gry. Bracia się może napieprzali, ale kochali. Jak przeszedłeś wszystkie części to na pewno musiałeś to zauważyć.

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

Dante kochał Vergila to na pewno. ale Vergil jego? ani razu nie zapłakał za nim. Dante za nim tęsknił - było to ukazane w części pierwszej i trzeciej gdy skoczył. Vergil wcale. nawet gdy mu pomógł z Arkhamem to raczej dla zemsty na tym drugim i odzyskaniu amuletu a nie żeby pomóc bratu. to że walczył z honorem(Nelo Angelo) nie znaczy że kochał brata.

ale ale ja mam nadzieję na kolejną część gdzie się spotkają, pogodzą(w końcu są już dużo starsi) i stworzą jakąś namiastkę rodziny
(Dante+Trish/Lady oraz Vergil z synem Nero). mimo to fakty na to nie wskazują.

nie odpowiedziałeś na pytanie. skąd wiadomo że Vergil oszalał po stracie matki? grałem w każdą część po 4 razy(w 3 nawet 9)
i nadal tego nie zauważyłem(może jestem głupi?)

SuperO_2

Czytałem na zagranicznych wikiach. W pierwszej części Devil May Cry 1, gdy walczysz z Nelo Angelo, gdy on ma już wykończyć Dantego w pierwszej walce, to go puszcza ze względu na amulet (mam nadzieję, że wiesz, żę Nelo Angelo to Vergil), zgaduję, że wywołały na nim te same emocje co na Dante. Vergil w nowej formie próbował z tym walczyć, bo był pod wpłwem Mundusa. Po drugie, świetnie współpracowali, w walce z Arkhamem mieli w cutscenkach świetne zgranie i te legendarne "Jackpot!". Oni te szyki mieli wcześniej wyćwiczone, więc na pewno w młodości musieli się bardzo lubić. W ostatniej walce z Vergilem on Cię nie zabiera ze sobą do świata demonów, a nawet Cię wypędza, bo bramy się zamykały. Następna rzecz, posłuchaj, z jakim żalem on po jednej z walk mówi "Dante". To nie jest gniew, żądza, to zwykły żal, a nawet rozpacz.
http://youtu.be/qXJkge7JAGg?t=30s

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

i walkę dowolną bronią białą jak i palną też miał wyćwiczone? oni potrafili walczyć dowolną bronią bez treningu więc takie szyki to dla nich pestka(tym bardziej że są braćmi). W młodości na pewno, ale od tamtego czasu trochę minęło nie?

żal rozpacz? owszem bo przegrywa z bratem którego uważał za słabszego. wiki którą mi podałeś kiedyś czytałem regularnie tylko że polską(skoro jest to po co na angielskiej?. poza tym nie pytam się o info. z wiki tylko gdzie w grze było coś wspomniane o tym że nie ochronił matki - na wiki każdy może se pisać. wzmiankę Trish że matka i brat zginęli? słaby dowód nic o Vergilu tam nie było

"Taki ze mnie fan huh" no sory ale czekam na nowego Devila już długo w HD Collection też już nie gram bo ile można. powoli zapominam o co tam chodziło a na pewno takie szczegóły.

ale widzę że trafiłem na znawcę na którego czekałem. w takim razie powiedz jeszcze jakim cudem Yamato zostało zniszczone i trafiło do Zakonu Miecza? i co sądzisz o teorii że Nero jest synem Vergila?

SuperO_2

"i walkę dowolną bronią białą jak i palną też miał wyćwiczone? oni potrafili walczyć dowolną bronią bez treningu więc takie szyki to dla nich pestka(tym bardziej że są braćmi). W młodości na pewno, ale od tamtego czasu trochę minęło nie?"
Nie do końca. Dante preferował ciężkie, masywne wolniejsze bronie, a Vergil szybkie i wyważone. Nie mówię, że nie potrafili się posługiwać każdą bronią, ale że ich świetna kooperacja w walce wskazuje na to, że mieli pewne szyki wyćwiczone kiedyś.

"żal rozpacz? owszem bo przegrywa z bratem którego uważał za słabszego. "
To jest bez sensu. Vergil cenił pewne wartości nade wszystko (dlatego też nie korzystał z broni palnej). Brat był i pozostał od niego słabszy.

"wszem bo przegrywa z bratem którego uważał za słabszego. wiki którą mi podałeś kiedyś czytałem regularnie tylko że polską(skoro jest to po co na angielskiej?. poza tym nie pytam się o info. z wiki tylko gdzie w grze było coś wspomniane o tym że nie ochronił matki - na wiki każdy może se pisać. wzmiankę Trish że matka i brat zginęli? słaby dowód nic o Vergilu tam nie było"
To sobie przeczytaj dokładnie tę wiki, bo chyba nie widzisz, że artykuły na angielskiej są tak O WIELE DŁUŻSZE I BOGATSZE NIŻ W POLSKIEJ? Kiedyś to czytałem, z resztą większość i tak operuje na domysłach, bo genialny CAPCOM dał reboota nie wyjaśniając wielu wątków.

"wzmiankę Trish że matka i brat zginęli? "
wat

"no sory ale czekam na nowego Devila"
Sobie na razie możesz poczekać na kontynuację tandetnego reboota.

"jakim cudem Yamato zostało zniszczone i trafiło do Zakonu Miecza?"
A jak miało nie być zniszczone, skoro Vergil walczyl z samym Mundusem? Chronologia: 3=>1=>4=>2. Skoro Nelo Angelo i Vergil zostali pokonani, to pewnie jakoś Yamato znaleźli, nie wiadomo jak. Poza tym nawet na Nelo Angelo wzorowali później tych rycerzy, co jest nawet powiedziane w bestiariuszu.

"i co sądzisz o teorii że Nero jest synem Vergila?"
Bardzo prawdopodobne. Sama kolorystyka, opanowanie devil triggera i ta obsesja Nero na punkcie mocy (mówił w jednej cutscence, że jego ręka raz przemówiła do niego i powiedziała "DAJ MI WIĘCEJ MOCY!"- dla mnie najmocniejszy argument) i wiele innych(ma identyczny kolor oczu, jak Vergil i Dante). Bardziej mnie zastanawia to, z kim Vergil sobie zrobił dziecko.

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

"A jak miało nie być zniszczone, skoro Vergil walczyl z samym Mundusem? "
Nelo Angelo walczył Zweihangerem (czy jakoś tak) który jest tak naprawdę Yamato. Po przemianie Vegila jego broń także się zmienia. byli oni raczej zbudowani na podstawie fragmentu jego zbroi bądź duszy

"Sobie na razie możesz poczekać na kontynuację tandetnego reboota"
na szczęście sprzedaż tego gniota nie zadowoliła Capcomu więc kontynuacji nie będzie(Ninja Theory robi już coś innego)
szkoda, że postanowili zrobić reboot. system walki(z małymi poprawkami - lock on, taunty i silniejsza broń palna) nadawałby się idealnie na nowy styl walki Dantego. wyobraź sobie taki system walki i klimat starego Devila!

co do Nero zgadzam się w 100%

SuperO_2

"Nelo Angelo walczył Zweihangerem (czy jakoś tak) który jest tak naprawdę Yamato. Po przemianie Vegila jego broń także się zmienia. byli oni raczej zbudowani na podstawie fragmentu jego zbroi bądź duszy"
Ale Nelo Angelo został pokonany przed wydarzeniami z 4-ki.

"na szczęście sprzedaż tego gniota nie zadowoliła Capcomu więc kontynuacji nie będzie(Ninja Theory robi już coś innego)
szkoda, że postanowili zrobić reboot. system walki(z małymi poprawkami - lock on, taunty i silniejsza broń palna) nadawałby się idealnie na nowy styl walki Dantego. wyobraź sobie taki system walki i klimat starego Devila!"
Ten system był wygodny, ale strasznie łatwy. Czułem się taki głodny poziomu trudności, S-ki same wchodziły bez wysiłku. Ciekawe, czy wrócą do korzeni.

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

nawet jeśli jego broń została zniszczona to jak z wyspy Mallet przeniosła się do miasta?

szkoda że nie grałem w to na konsoli - platyna byłaby jak nic
w DMC4 nie ma trofów a reszta troche za trudna

SuperO_2

To, jak została przeniesiona to nie ma totalnie żadnej informacji.

ocenił(a) grę na 10
Cirmius

no właśnie to jest ten problem - twórcy przeskakują w czasie jak chcą tak, że już po czwórce nie wiadomo nic na pewno.
-co z tym Yamato?
-kim jest Nero?
-czy będzie miał syna?
-kim są jego rodzice?
-czy Dante wydostał się z piekła?
A tego dowiecie się prawdopodobenie NIGDY! hahaa

SuperO_2

Podobno Dante wydostał się z piekła. Przecież było jakieś ukryte zakończenie w dwójce.

SuperO_2

To co mówiłem możesz też znaleźć tutaj.
http://devilmaycry.wikia.com/wiki/Vergil
Taki z Ciebie fan, huh? :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones