PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608125}

D2

Diablo II
8,7 23 452
oceny
8,7 10 1 23452
Diablo II
powrót do forum gry Diablo II

Kurde Diablo nie jest grą typu RPG , to przecież hack&slash.

cuddy18

D2 niema nic związanego z cRPG ; / masz rację powinni zmienić.

D2 - miało mieć elementy cRPG - miało się należeć do różnych gildii itd - ale twórcy wyrzucili te pomysły i zrobili sieciową/singlową rąbanine która odniosła sukces.

widz00

Wydaje mi się , że gdyby ta gra nie wyszła w "epoce" w której się pojawiła to przeszłaby bez echa jak Sacred.

ocenił(a) grę na 10
cuddy18

A mogę się nie zgodzić. Do teraz mam D2 na kompie i wciąż w nie gram. Czy wyszło by rok wcześniej czy później ludzie kupowali by D2 jak leci moim zdaniem. Przez tyle lat nie wyszło żadne deklasujące h'n's więc Diablo nie miało by żadnej konkurencji w żadnym okresie.

ocenił(a) grę na 8
didek_filmweb

Bo "Diabolo" to po prostu legenda. PS. Wiecie że coś się dzieje?

ocenił(a) grę na 10
cuddy18

Święta prawda.

cuddy18

Diablo jest nazywane RPG poniewaz gdy wychodzila pierwsza część "diabełka" nie było określenia Hack&Slash wiec caly świat gier komputerowych stwierdził że Diablo jest RPG'iem i tak zostalo do dziś

ocenił(a) grę na 9
raven91

A ja bym raczej powiedział, że filmweb nie ma w bazie takiego tagu jak hack&slash więc dodali tag RPG. ;p

ocenił(a) grę na 8
raven91

pieprzysz, nie było cię tam. właśnie pojawienie się pierwszego diabełka zasiało ogromny ferment w świecie gier. Zwłaszcza w środowisku graczy RPG, wszak wtedy głównie królowały turówki, i właśnie dla Diablo ukuto dziwaczny termin hack'n'slash - że niby nie jest 'true' bo tylko się łazi i rąbie, hehe

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

Tak, ale wciąż h&s był traktowany jako specyficzny podgatunek RPG.

ocenił(a) grę na 8
cuddy18

czyżby? a niezwykle rozbudowany rozwój postaci, zwłaszcza w porównaniu do takiego Gothica (gdzie masz bodaj 4 umiejętności główne i 2 poboczne, lol)?

stonedfish

RPG to przede wszystkim wpływanie na fabułę i świat przedstawiony w grze. W Diablo 2 fabuła to zupełnie poboczny element gry - zgoda, filmy są super ale jednak do Role Playa nijak się to ma.

ocenił(a) grę na 8
widz00

korzystasz z jakiejś dziwnej definicji RPG

stonedfish

Jest jedna definicja, objaśnia ona sens słów "Role Playing Game".

Jeżeli uważasz że RPG to dodawania punktów do siły to radzę ją przeczytać ^^

ocenił(a) grę na 10
cuddy18

To jest RPG akcji (fantasy, hack-and-slash, widok izometryczny) ...
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=74

tomucho77

ja bym powiedzial ze rpg i hack and slash...z wiekszym nawet naciskiem na rpg

ocenił(a) grę na 4
dobrybatman

A dlaczego to byś tak powiedział?

ocenił(a) grę na 10
dobrybatman

Tylko, że h&s to w zasadzie podgatunek rpg:) Więc tak będąc h&s wliczy się także pod rpgi.

ocenił(a) grę na 9
cuddy18

Ja nie rozumiem jednego.... jak za RPG ludzie uznają to co jest robione na bazie świata D&D... H&S to rodzaj Role-playing game. Utarło się że Baldur itp to są gry cRPG bo pierwsze gry z tego gatunku były właśnie bazowane na D&D jak wspomniałem wyżej. Dla mnie Diablo to wspaniała gra cRPG, najlepszy H&S i cały świat sanktuarium jest po prostu wspaniały.

kyrolek

Diablo 2 TO NIE JEST GRA cRPG, dodawanie punktów do statystyk oraz szukanie zbroi +1 do obrony nie czyni z gry cRPG tylko dalej grę akcji. TY FACET NIE ROZUMIESZ WSZYSTKIEGO CO NAPISAŁEŚ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones