PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725886}
8,0 2 406
ocen
8,0 10 1 2406
Dishonored 2
powrót do forum gry Dishonored 2

Przypadkiem trafiłem przed chwilą na tą grę i przyznam że przebiegł mnie dreszcz ekscytacji, radości i sam nie wiem czego jeszcze. Na chwilę obecną najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra.

Katharsisss

Grałeś w świetną część pierwszą?

mptorz

Jasne! Uważam to za najlepszą grę z jaką miałem do czynienia. Niesłychany poziom immersji z tą grą osiągnąłem.

Katharsisss

Zgadzam się. Patrząc po zwiastunie to druga część rzeczywiście może przebić nawet pierwszą, a ponadto fabularnie wszystko wyjaśnić.

mptorz

Moim zdaniem wyjaśnienie wszystkiego było by co najmniej niepożądane. Uwielbiam niebezpieczną tajemnice jaką owiany jest Odmieniec, wszelkie wzmianki o niezbadanym kontynencie Pandyzjańskim wzbudzają we mnie ogromną ciekawość, serce które odkrywało przede mną sekrety miasta i będące jedną z najlepiej wykreowanych postaci również stanowi dla mnie pewną zagadkę. To tylko garstka przykładów, a jest tego mnóstwo. Nie chciałbym aby wszystkie tajemnice zostały nagle rozwiane. zniszczyło by to urok gry.

Ciekawe czy odwiedzimy jakąś nową wyspę czy raczej nastąpi tylko zmiana miasta?

ocenił(a) grę na 7
Katharsisss

Akurat serce z części pierwszej nie jest żadną zagadką ani tajemnicą :) Gry się nie mogę doczekać, choć żałuję jedynie, że twórcy wybrali Emily Kaldwin na główną bohaterkę. Nie mam nic przeciwko kobiecej bohaterce, ale z uwagi na zakończenie części pierwszej i zmianę miejsca akcji, wolałbym kogo innego.
Strzępki informacji odnośnie Outsidera w części pierwszej mieliśmy, w DLC z Daudem również. Osobiście, chciałbym połączenia klimatu Dishonored z tym z dodatków Knife of Dunwall i Brigmore Witches. Powoli uchylania tajemnic, ale nie do końca, by nie zgubić klimatu.

coolti

Na początku rozgrywki mamy mieć do wyboru kim chcemy grać - albo Emily, albo Corvo. Niestety nie będzie później możliwości zmiany bohatera w trakcie gry. Osobiście moim pierwszym wyborem byłaby Emily, ale ze względu na miejsce akcji na pewno przy drugim przejściu wybrałabym Corvo :)

ocenił(a) grę na 7
arxt

UWAGA, SPOILERY! - ostrzeżenie dla tych co jeszcze nie grali


Według mnie ani Corvo ani Emily nie są dobrymi wyborami. Z uwagi na to, że dwa zakończenia części pierwszej - złe i dobre, jasno określały wspólną przyszłość obojga, a te bardzo złe również nie pasuje.
Kluczowe pytanie - jakie wydarzenia z części 1 i DLC będą kanoniczne? I jaką wersję losów kluczowych postaci przyjmą twórcy - Granny Rags, Piero i Sokolova, Dauda itd.
Jest wspomniane, że tylko, bodajże, osiem osób ma znamię Outsidera - czy może być więcej, nie wiemy, czy akurat tyle "bo tak" (w końcu, otrzymanie znamienia jest czysto uznaniowe i zależne od woli Outsidera), ale jeśli mniej więcej tyle to zależnie od tego jaki będzie kanon, kilka "miejsc" mogło się zwolnić (Granny Rags, Daud, na 100% - Royal Interrogator i Delilah). A ciekawych postaci do wykorzystania trochę jest - Billie Lurk chociażby (i znów, ciekawe jaki kanon), Daud czy ktoś nowy. Twórcy postawili na sprawdzony zestaw, Emily i Corvo, a chociaż bym wolał kogoś innego, zagram na pewno.

coolti

Serce nie jest zagadką ani tajemnicą? Bo cały czas mnie nurtowało do kogo ono należało? Nie znalazłem odpowiedzi w grze, jedynie co, to to iż głos podkłada sercu ta sama osoba co cesarzowej, więc to może być serce cesarzowej. Ale nie wiem :v

ocenił(a) grę na 7
Gandalf777

W grze są różne wskazówki dające odpowiedź, że to serce cesarzowej Jessamine. Angielska wiki Dishonored pod hasłem "The Heart" zbiera je, a potem te przypuszczenia zostały oficjalnie potwierdzone przez twórców gry.

ocenił(a) grę na 9
Gandalf777

Przecież to jasne - do cesarzowej Jesamine.

ocenił(a) grę na 9
Katharsisss

Serce i jego komentarze były świetne. Jeszcze ten głos cesarzowej jakim mówiło :). Corvo zdobył serce cesarzowej - dosłownie i w przenośni, he he.

ocenił(a) grę na 9
Katharsisss

Dodatki ogrywałeś? M.in. mam tu na myśli "Knife of Dunwall" gdzie gramy Daudem mającym własny zestaw mocy. Polecam, zdecydowanie.

ocenił(a) grę na 9
mptorz

To jedna z niewielu gier ostatnio, przy której nie mam wątpliwości, że sięgnę po pre-order.

Pawuloniasty

Mój obecny komputer niestety nie uciągnie :C

ocenił(a) grę na 9
mptorz

Nie tylko twój. Ludzie na kartach graficznych za 2000zł mają po 20fps. Twórcy muszą to ogarnąć. Niestety, dziś zakupy przedpremierowe to frajerstwo.

ocenił(a) grę na 9
Pawuloniasty

Edit: jednak nie brałem, i dzięki Bogu. Przykłady Arkham Knighta czy Mafii 3 skutecznie mnie od tego odstręczyły, mimo iż Dishonored 2 to - pomijając kiepską optymalizację - kawał dobrej gry.

ocenił(a) grę na 10
Katharsisss

Niedawno dopiero dowiedziałem się o kontynuacji tej gry i już nie mogę się doczekać. Ale do 2016 jeszcze szmat czasu, a premiera i tak dopiero wiosną :(
Zastanawia mnie nieco fabuła gry. Dalsza zemsta za śmierć Cesarzowej trochę nie ma sensu ... Przecież w 1 cz. zginęli zajęto się wszystkimi zbrodniarzami. Można by dać zupełnie inną historię i bohaterów.
Ciekawe także czy wybór bohatera (Corvo/Emily) oznacza także inne misje. Jeśli tak sądzę, że przebije ona część 1. Mam nadzieję, że nie popląta się twórcom fabuła w wyżej opisanych przypadkach ;)

ocenił(a) grę na 9
Katharsisss

Narazie wstrzymaj się z kupnem bo gra jest zbugowana i słabo zoptymalizowana. Wychodząc z zamkniętych lokacji gra potrafi notować spadki o 20-30 fps. Na prawdziwych kombajnach potrafi chodzić w 15-20 fps. Dość powiedzieć, że na premierę wyszedł patch ważący 9GB. Niestety, ale żyjemy w czasach gdy zakup preorderów gier jest naiwnością, bo zachłanni twórcy wydają niemalże wersję beta swoich gier. Najlepiej czekać na edycje GOTY, w pełni spatchowane, w rozsądnej cenie.

Pawuloniasty

Ja również zmagam się z problemem przestarzałego sprzętu

Katharsisss

Jak coś to w Biedronce powinna byc za 70 złotych, chyba będę polować, o ile jeszcze zostanie jakas sztuka xd

movies_2

a nawet za 60

movies_2

Steamowy klucz można kupić za mniej niż 38 zł, a mi na pudełku zdecydowanie nie zależy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones