PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628169}
8,1 8 825
ocen
8,1 10 1 8825
Dishonored
powrót do forum gry Dishonored

???

ocenił(a) grę na 10

który w tej grze jest rok ???

ocenił(a) grę na 8
spawn_5

To jest steampunk (taki podgatunek fantastyki), więc zapewne gra rozgrywa się w wymyślonym miejscu w wymyślonym czasie.

ocenił(a) grę na 9
Lahcim7106

W tej grze mamy do czynienia z alternatywną linią czasu. Jak zapewnie zwróciłeś(aś) uwagę, głównym wykorzystywanym paliwem jest wielorybi tran, co właśnie jest (IMO) właśnie potwierdzeniem iż jest to świat alternatywny - podobnie jak steampunck i cyberpunck, przy czym w tej wizji świata nie dopatrzyłem się żadnych elementów steampunck'owych. Może się mylę, ale wskażcie mi choć jeden, występujący w grze, mechanizm który jest napędzany za pomocą pary.

ocenił(a) grę na 8
CzAhRoV

Steampunk i cyberpunk, jeśli już :D wikipedia podpowiada, że to gra z elementami steampunku, osobiście się z tym zgadzam. A co do urządzeń napędzanych parą, to nie przypominam sobie aby takowe się w grze znajdowały. Generalnie patrząc po miejscówkach w grze, przypomina mi to strasznie XVIII wieczny Londyn :P

ocenił(a) grę na 9
Celin

Bo to jest Londyn, zobacz "Behind the Scenes" z gry to się dowiesz wielu ciekawych rzeczy. :)

CzAhRoV

Istnieją różne rodzaje "punku" np. steampunk, cyberpunk. dieselpunk. Dishonored jest steampunkiem bo steampunk nie polega tylko wyłącznie na parze. W grze zamiast pary mam wielorybi tran. Idąc za Wikipedią
"Komputerowymi grami osadzonymi w tych realiach są cRPG: Arcanum, Final Fantasy VI, Fable III, FPS BioShock Infinite, strzelanka Chaos Engine, gra przygodowa Syberia, gra akcji Dishonored oraz serie gier Thief i Myst. Motyw steampunku pojawia się też w grze strategicznej Rise of Nations: Rise of Legends."

ocenił(a) grę na 9
Destr0

Po zapoznaniu się z argumentami, nie pozostaje mi chyba nic innego jak przyznać się do własnej niewiedzy i posypać głowę popiołem. Przyznaję, pomyliłem się. To jednak jest steampunk. Na swą obronę powiem, że słowo "steam" w stempunk, jest bardzo sugestywne ;)

CzAhRoV

Pzoa tym wiesz, Dishonored to duchowy zastępca Thiefa, który z kolei jest steampunkiem, ale bardziej jego podtypem o nazwie "medieval steampunk".

ocenił(a) grę na 9
Destr0

Tyle tych wszystkich typów i podtypów. Jak tu nie zabłądzić bez mapy ;)

ocenił(a) grę na 7
spawn_5

7915

ocenił(a) grę na 9
spawn_5

na jednej z map rozwijało się morze bałtyckie

ocenił(a) grę na 10
spawn_5

1837, tyle że w alternatywnej rzeczywistości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones