PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611505}

Drakensang: The Dark Eye

Das Schwarze Auge - Drakensang
6,8 853
oceny
6,8 10 1 853
Drakensang: The Dark Eye
powrót do forum gry Drakensang: The Dark Eye

Moim zdaniem bardzo dobry tytuł, niemal dorównujący 2 części NWN. Dobry system papierowy przełożony na kompa, grafika niczego sobie, a do tego bardzo dobrze zoptymalizowana.

Jedynymi mankamentami była niezbyt wyrazista muzyka i niewielka paleta czarów. Pewnie niektórzy mogą marudzić, że nie ma możliwości budowania postaci jak rodem z Simsów, w sumie też lubię sobie doprecyzować postać, ale z drugiej strony narzucenie pewnych ram sprawia, że dane archetypy są bardziej charakterystyczne.

Jak dla mnie jest to 7+/10

Abukashi

Hmm to mało wymieniłeś tych mankamentów. Dla mnie jednym i największym, który zabija te grę jest liniowość. Nie zrobi się czegoś jak trzeba, skrypt się nie wczyta i trzeba dane zadanie robić od początku lub po prostu jego sie nie wykona. Brak wyboru kwestii podczas rozmów, brak konsekwencji w podejmowanych decyzjach (poza nielicznymi wyjątkami), do tego ta szlachetność na każdym kroku... Dodam jeszcze o tym, że nie można wracać w rejony, które wcześniej sie odwiedzało oraz o paskach wczytywania ...To duże minusy. Na szczęście sa tez plusy jak fabuła (niebanalne zadania, dialogi), niezła grafika, system walki i rozwoju postaci, świetny interfejs, postacie. I choć gra się dość przyjemnie to liniowość, skrypty i cukierkowatość zniszczyły tę grę. 6/10

użytkownik usunięty
drenz

Minusem jest też to, że gra ma tendencję do wywalania na pulpit. Nie tak często jak Gothic 3 , ale czasem człowiek traci kilkadziesiąt minut gry, bo nie zdążył zawczasu "zasejwować".

ocenił(a) grę na 6

a mnie mimo wszystko rozłożyła fabuła, z czasem po prostu zacząłem ziewać, ale na 6 zasłużyło

użytkownik usunięty
Borhile

U mnie to samo. Nie wiem dlaczego, ale podchodziłem do niej 3 razy, i nigdy nie udało mi się jej skończyć (co jest dosyć dziwne, bo rzadko mi się zdarza). Nie bardzo wiem dlaczego. Niby wszystko jest na miejscu, ale jakoś po tygodniu grania, po prostu nie chce mi się jej włączać. Ale na początku wciąga - stąd 6.

ocenił(a) grę na 7
Abukashi

Ja też daję jej -7/10.

Jak dla mnie plusami tej gry fabuła, mnogość i niebanalność zadań, dialogi, cudowna grafika, system walki, rozwój postaci, prosty świetny intersejs, brak bugów (ani razu przez okres misiąca nie miałem problemu z grą !), bezbłędne tłumaczenie, świetny klimat i niezła muzyka pozwalająca wczuć się w klimat Aventurii.

Minusami tej gry jest zbyt mała ilość uzbrojenia, zbrój (w tym zbrój skórzanych 3 na całą grę ! w porównaniu do Baldursów jest to żenująco niska ilość);

... brak zmian pór roku i dnia, brak klimatu i romansów między kompanami tak jak to było w Baldursach, mała i monotnna ilość potworków;

... dwie walki w grze w porównaniu do innych są niezwykle trudne do przejścia (szczurzyca i Malgorra), kolejny minus to pojawianie się na nowo szczuroludziów w finałowym quście pomimo faktu że teleporty zostały zniszczone.

Według mnie ikony bohaterów powinny być trochę pomniejszone, 4 kompanów to za mało powinno być 5 (w Baldursie było 6).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones