PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674310}
8,0 545
ocen
8,0 10 1 545
Dreamfall Chapters
powrót do forum gry Dreamfall Chapters
ocenił(a) grę na 7
Magic0000

Zawsze się da :)

Jednak uważam, że o ile nieznajomość pierwszej części nie będzie wyjątkowo utrudniać wczucie się w fabułę, to o dwójce tego powiedzieć już nie można. Dreamfall Chapters silnie nawiązuje do poprzedniej odsłony, bo w końcu to kontynuacja. A skoro zaciekawił cię ten tytuł, to zachęcam do wypróbowania poprzednich części tej serii.

ocenił(a) grę na 8
ProfesorInzynier

Jak dla mnie to własnie nieznajomość pierwszej części nie pozwala wczuć się w klimat gry. Na każdym kroku są odniesienia do podróżny April, większość środowisk zarówno w Stark jak i w Arkadii pokazują rozpad jaki nastąpił od czasów Ryan. Każda z części nawiązuje do poprzedniej, ale wszystko silnie skupia się na wydarzeniach przedstawionych w Najdłuższej Podróży.

ocenił(a) grę na 7
oklahoma93

Masz rację. Być może równie silnie nawiązuje do Najdłuższej Podróży, btw mojej ulubionej części. Ale sam klimat, niekiedy mroczny, sposób narracji, bohaterowie i ich motywacje, a także główny wątek fabularny (mimo że opierający się na jedynce) to po prostu pokłosie dwójki. Nie wiem jak z immersją bez samego oryginału, zatem raz jeszcze polecam nieznającym serii sięgnięcie po wszystkie tytuły tej opowieści.

ocenił(a) grę na 8
ProfesorInzynier

Jak dla mnie nie ma sensu grać ani w dwójkę, ani trójkę bez znajomości 1 części.
To kompletnie mija się z celem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones