PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674310}
8,0 545
ocen
8,0 10 1 545
Dreamfall Chapters
powrót do forum gry Dreamfall Chapters

Oczywiście to odczucia subiektywne i doskonale zdaję sobie sprawę, że to co spodobało się komuś
nie musi spodobać się mnie. Ale byłbym wdzięczny za oceny gdzie punktem odniesienia są
poprzednie części (zwłaszcza część pierwsza, bo w dwójkę nie grałem). Przy okazji czy znajomość
Dreamfall: the Longest Journey jest wymagana by w pełni odnaleźć się w Dreamfall: Chapters?

ocenił(a) grę na 9
KastanStyrax

Imo warto, jeśli grałeś w poprzedniczki. Gra to prawdziwa spadkobierczyni zwłaszcza dreamfalla, klimat się zachował, nasze poczynania wpływ na świat. Oprawa audio to mistrzostwo, wizualna cieszy oko, Zoe wreszcie wygląda przyjemnie.
Wplecenie w rozmowy polskich przekleństw jest dość zabawnym posunięciem,pierwszy raz jak usłyszałem w rozmowie po angielsku "dupa" to aż się zasmarkałem ze śmiechu XD, a mały robocik z którym robimy jedną misję to po prostu niszczy system swoją zabawną mową.
Osobiście czepiłbym się optymalizacji która zwłaszcza w Stark daje popalić, brak emocji na twarzach postaci i towarzyszące uczucie jakbym grał w demo.Dodam jeszcze brak spolszczenia, chociaż napisy ale te podobno mają być po wyjściu wszystkich epizodów.

Mimo iż to pierwsza część starcza na~ 4-5 godzin to naprawdę warto. Magia aż się wylewa z ekranu.

Co do znajomości Dreamfalla, to na początku Chapters są wzmianki o tym coś się działo w Dreamfallu, ale imo lepiej przejść poprzedniczkę,a najlepiej zaliczyć całą serię.

klaczek20

Dzięki za opinię. A w The Longest Journey grałem już dawno (i od tego czasu kilka razy) i ubóstwiam tę grę. Z angielską wersją sobie poradzę ale akurat TLJ była wg mnie genialnie spolszczona i trochę mi tego będzie brakowało. Szczerze mówiąc mocno liczyłem na silne powiązania z pierwszą częścią, chociażby dlatego, że dwójka nie odniosła nawet częściowo takiego sukcesu jak jedynka, stad moje założenie(może błędne), że od jedynki była dużo gorsza.

ocenił(a) grę na 9
KastanStyrax

"Szczerze mówiąc mocno liczyłem na silne powiązania z pierwszą częścią,"

Trudno oceniać całość, skoro to dopiero pierwszy epizod z pięciu. W TLJ nie grałem ( o zgrozo), muszę to chyba nadrobić ale w Chapters jest jak na razie więcej nawiązań do Dreamfall a niż do TLJ. Nie chce tu sypac spojlerami ale to raczej naturalna kolej rzeczy biorąc pod uwagę wydarzenie z Dreamfalla.

klaczek20

Wychodzi na to, że część pierwsza i druga funkcjonują od siebie niezależnie, a Chapters powiązana jest z częścią drugą. No trudno, trzeba poszukać TLJ:Dreamfall i później Dreamfall Chapters, albo... odpuścić obie i zakończyć na genialnym The Longest Journey...

ocenił(a) grę na 9
KastanStyrax

Taki mały spoiler








Dreamfall jest kontynuacją TLJ, spotykamy tam i sterujemy postacią z 1 -April, w walce o ocalenie 2 światów zostaje wplątana Zoe, a take trzecie postać. Całość jest tak jakby ukazana z różnych punktów widzenia (mówię tu o Dreamfallu).
Każda kolejna część jest kontynuacją poprzedniczki i tylko dokłada coś od siebie. Ogólne tło fabularne i cele zostają zachowane.






klaczek20

Z tego co widziałem można kupić Dreamfall za niecałe 10zł w serii kolekcja Klasyki. Ciekawe czy będzie współpracować z win 8.1...

ocenił(a) grę na 9
KastanStyrax

KastynStyrax ciężko będzie. Musiałbyś znaleźć w necie jakieś sterowniki. Mi ledwo poszła na win7, bo nie wdziałam twarzy April. Więc postanowiłam zainstalować jedynkę na XP. I działa. :) Dobrze że posiadam jeszcze starego lapka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones