PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610055}
8,2 4 716
ocen
8,2 10 1 4716
Duke Nukem 3D
powrót do forum gry Duke Nukem 3D

MAM ORGINAŁ!!!

ocenił(a) grę na 10

Angielskie wydanie z 1996 roku, plyta instrukcja karta rejestracyjna i BOX, wszystko w
idealnym stanie spoczywa dumnie na polce ;)

użytkownik usunięty
JohnHenry

' = [ ]
Szczęściarz!

JohnHenry

pics or didn happen

ocenił(a) grę na 8
JohnHenry

A miałbyś ochotę na wersję Atomic Edition? A dokładniej 4 epizod który jest wg mnie genialny. Co do ceny możemy się dogadać.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Jest Duke Nukem World World Tour z nagranymi dźwiękami od nowa i texturami.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Tak słyszałam o tym ale to jeszcze nie jest tym czym powinien być. Zaraz napiszę jak to sobie wyobrażam.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Jest nowy epizod kilka map, oczywiście wszystko zrobione przez oryginalnych twórców. Pamiętaj że ta gra nie zmieni silnika bo to już musiałaby być nowa część a oni raz na tym polu polegli robiąc DK Forever.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Zdecydowanie najlepszym epizodem do Duka Nukema był epizod czwarty "The birth" którego nie było w podstawowej wersji a dopiero był zawarty w Atomic Edition.

Żeby zrobić nowego Duka np na silniku Unreala 4 lub Cry Engine trzeba włożyć w to cholernie dużo pracy no i trzeba wiedzieć jak to zrobić. To jest trudne zadanie bo nawet eksperci mogą mieć z tym problem. Najlepszym efektem byłoby wprowadzenie do "żywej gry" obiektów takich jak przeciwnicy Duka którzy byliby generowani przy pomocy skomplikowanych narzędzi do robienia animacji takich jak "cinematic" czyli bardzo realistyczny film który w istocie byłby interaktywną grą. Pomyśl w ten sposób : Fajnie gdyby sama gra wyglądała jak realistyczny film prezentujący grę.

Nowy epizod do Duka Nukema World Tour nie przypadł mi do gustu zwłaszcza teraz kiedy moje wymagania wzrosły. Nowego Duka musi zrobić profesjonalny zespół a najlepiej gdyby reaktywować 3D Realms tylko na czas projektu.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nikt ci nie zrobi na poważnie tak starej gry od nowa. To jest właśnie pies pogrzebany.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Trzeba posmarować ; ) Kto smaruje ten jedzie a w tym wypadku trzeba wyłożyć sporą forsę na stół a wtedy programiści zrobią ci wszystko co zapragniesz o ile będzie to w ich kompetencji a ściślej mówiąc jeśli będą w stanie to zrobić rzecz jasna.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

A jak myślisz dlaczego nie smarują? Bo mają tytuły w które powkładali pieniądze.

Sam bym nie włożył za duże ryzyko za duże oczekiwania.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

To może inaczej, to musiałaby być jakaś osoba która ma wyjątkowy nadmiar forsy i uwielbia gry FPP a zwłaszcza Duka Nukema.

Jednakże nie ma absolutnie żadnej pewności ani żadnej gwarancji na to, że programiści spełnią jego oczekiwanie i że zrobią grę taką właśnie o jakiej marzy ten gość.

Niestety trzeba się liczyć z tym iż programiści obecnie nie dysponują sprzętem, który ziściłby marzenia i wygórowane ambicje zleceniodawcy dlatego programiści mogą nie podołać zadaniu.

Zazwyczaj tak jest ze milionerzy nie szastają pieniędzmi a szastalscy to tylko ci którzy nie zapracowali sobie ciężko na tę kasę a którym forsa spadła z nieba. Taka prawda oczywista.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nie ma takiej osoby.

Współczesne gry przekraczają budżet filmów. A duke by nie wzrócił kasy z produkcji bo gra musiałaby być 12+..

Studio Gearbox bo Foreverze prawie się zawinęło a przecież to nie była aż tak zła gra.

Jak myślisz dlaczego przestano robić Serious Samy, Bulletstormy czy Painkillery?

Ludziom po prostu znudziły się takie prymitywne shootery, najczęściej wydawanym typem gry jest obecnie sandbox.

Każdy nowy shooter jest sandboxem patrz Far Cry 5, Dying Light 2.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Chyba wszystko się kiedyś nudzi a wyjątkiem są gry sieciowe które raczej się nie nudzą pod warunkiem że nie są zwalone technicznie.

Można by było odświeżyć grę ale starczyłoby to tylko na krótki okres a potem porzucilibyśmy ją.

Taki Quake Champions zostanie bardzo szybko zapomniany i przestaną w to grać aż dziwne że ktoś w to jeszcze gra.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Czemu dziwne? To jest w fazie beta a ludzie będą w to grać.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ludzie namiętnie grający w Quake Champions nie wiedzą jak naprawdę wygląda dobry gameplay. Są mało wymagający i mają płytką wyobraźnię i niestety znaczna większość graczy przyjmuje wszystko co im się poda, a w szczególność wtedy gdy produkt jest gówniany, własnie to zauważyłam.

Wiem że grają w Duka i to świadczy o fenomenie tej fantastycznej gry z przed kilkunastu lat a cieszą się nią w pełni ci wszyscy którzy nie mieli styczności z nowymi grami.

Jakoś ostatnio nie wychodzi nowa FIFA czyżby ludzie przestali w to grać? Hmmm.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Przecież Fifa ma największą ilość graczy a wychodzi co rok. Skąd w ogóle wziełaś takie informacje.

Fifa zarabia więcej niż połowa przemysłu w branży gier.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Może dlatego że Fifa słabo się reklamuje albo inaczej, dobre produkty nie muszą się reklamować a zatem może się myliłam.

Co do Duka to masz rację to gra legenda, która zdetronizowała Dooma. Piksele nie przeszkadzają a nawet dodają klimatu ; )

Duke Nukem 3d to była wilka przygoda. Używałam tylko jednego kodu na bronie bo Duke powinien zaczynać z całym asortymentem a nie tylko z pistolecikiem. Natomiast nie używałam kodu na nieśmiertelność bo to by zniszczyło mi rozrywkę.



ocenił(a) grę na 10
nudecroft

No wiem czy cokolwiek zdetronizował w momencie kiedy wyszedł był już Quake.

Duke był luźną grą która nawiązywała do Dooma tylko tym że to również był FPS.

Doom po dziś dzień ma największą grupę moderską na świecie więc śmiem się nie zgadzić że cokolwiek mogło zdetronizować tą grę.

Poza tym gry się poznaje po kontynuuacjach a Doom miał świetne kontynuuacje w 2004 Doom 3 a w 2015 Doom, teraz będzie Doom Esential.

A jakie kontynuację miał Duke Nukem 3d? Manhatan projekt i Forever. Więc Duke co najwyżej może potrzymać cygaretki Doom guyowi.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Seria Doom została definitywnie zakończona podobnie jak C&C.

Teraz tylko będą mody powstawały zarówno do Dooma najnowszego jak i do C&C 3. Jak na razie są to modyfikacje bardzo słabe i widać że to amatorzy robią. Jaka szkoda że EA nie robi profesjonalnych nawet powiedziałabym płatnych modów bo jeśli zrobiliby mody które wyjątkowo spodobałyby mi się to nie mam żadnych zastrzeżeń aby były one płatne.

Mam od groma pomysłów na mody a EA nie ma żadnych. I tu jest pies pogrzebany tak jak to ująłeś.

Szkoda, że sama muszę wszystko robić. Już tworzę kampanię czyli same misje do gry solowej ale nie mam pomysłów na przerywniki filmowe między misjami. Na razie mam pomysł na kilka misji. W sumie muszę usprawiedliwić Electronic Arts że nie mają pomysłów a jak wiadomo bardzo trudno zrobić jest coś naprawdę oryginalnego wiem to po sobie bo mam też z tym problem, jeśli chodzi o kampanię solową bo na multiplayer to mam pomysł, może kiedyś się uda.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Ej no co ty wygadujesz w ogóle nie ma nic wspólnego z prawdą

"Seria Doom została definitywnie zakończona podobnie jak C&C." To w takim razie co to jest Doom 3 z 2004, Doom z 2015 i Doom Esential z 2018?.

Nie wymyślaj rzeczy na poczekaniu, Doom ma się świetnie o niebo lepiej niż jaki kolwiek fps z dawnej ery. Dlatego nie wypisuj takich rzeczy bo marka nigdy nie umarła.

https://www.youtube.com/watch?v=_oVwrpfo_QA

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Będą powstawały mody ale chyba nie kolejne części bo temat się wyczerpał, jeśli chodzi o dooma. Nie sądzę aby ID-Software czy inna firma zajęła się kolejnymi częściami Dooma. Była taka firma Microforum która zrobiła pakiet map do gry Quake 1 i to były bardzo klimatyczne mapki do Quake'a ale to się skończyło.

Natomiast Doom nie przedstawia nic świeżego i nowego a i mody nie są jakieś rewelacyjne.

Powiadasz, że Seria Serious Sama czy Painkillera już została zakończona ale jakby przyjrzeć się Doomowi to on działa na bardzo podobnej zasadzie jak te gry typu Serious Sam. Idziesz do przodu i zabijasz chordy potworów, otwierasz drzwi, żeby przejść dalej czy odkrywasz sekretne pomieszczenia. To jeśli chodzi o singla a multiplayer ? Podobnie tyle że w wersji SS jest trochę gorzej i trochę mniej dopracowane.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

No wiesz to jakby powiedzieć że gra w piłkę jest nudna bo zasady są proste. No takie są zasady idziesz i zabijasz i albo to lubisz albo nie.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

No ja nic nie mówiłam że nie lubię tego typu zasad tylko napisałam że obie gry są bardzo podobne do siebie pod względem tych zasad właśnie.

Jedno jest pewne, razem lubimy Duka i tak trzymać.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Owszem są,, generalnie gearbox sam zrąbał bo on chciał aby Duke jednocześnie był realistyczny czyli 2 giwery max przy sobie, pomyśleli o wrzucimy pojazdy i ludzie to polubią. Okazało się że ludzie chcieli Duka takiego jaki był wcześniej bez zmian.

Więc jak widzisz nie opłaciło się unowocześnianie Duka, z porażki Gearboxa wyciągnął wnioski ID Sofware gdzie napisali na forum wprost czego chcą gracze.

I możesz mi wierzyć wprost że taki Doom jaki zrobili był na życzenie graczy.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Czyli można powiedzieć że niezwykle ważne jest to aby zanim przystąpić do prac nad sequelem trzeba by było zrobić wstępny rekonesans wśród graczy, nie wiem czy to jest dobre słowo ale tak mi przyszło do głowy a więc rekonesans! Po to aby rozeznać się co gracze lubią i to się opłaciło w przypadku Dooma.

Jak robili Duke Nukem Forever to nikogo się nie pytali o zdanie i dlatego wyszło jak wyszło a wyszło marnie.

Wiem że podobał Ci się DNF, względnie. Mnie trochę mniej.

To nad czym teraz pracuję jest bardzo fajne ale żadna firma nie podejmie się tego zadania bo to ich przerasta. To tak jakby powiedzieć przedszkolakowi żeby zrobił grę miarę Dooma. Więc będzie mi trudno zrobić coś w tej kwestii. Można natomiast zrobić film prezentujący jak ma wglądać gra przyszłości ale niestety aby zlecić zrobienie filmu trzeba mieć od groma kasy. Ehhh na kredyt nie zrobią : /



ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nie podobąły mi się zmiany w DNF podobał mi się klimat 2 giwery max to był idiotyzm.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

a mówię tak bo to nie jest symulator pola walki jak np Battlefield gdzie takie coś jest ok a gra dla wyluzowania.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Przyznam się że nie grałam ani w Battlefieldy ani w COD'y a teraz powstaje World War 3 robione przez polskie studio. Gra może okazać się niezła ale poczekajmy do premiery.

Bardzo rzadko czytam recenzje gier bo są bardzo stronnicze i są pisane zawsze w ten sam wyświechtany sposób. Recenzenci są dziwni bo z jednej strony mocno krytykują a z drugiej zachęcają. Ja wolę kiedy jest totalna krytyka albo totalna rekomendacja. Nie lubię gdy recenzent nie wie jak się ustosunkować.

Wstukaj sobie w YouTube World War 3 i powiesz mi czy podoba Ci się czy nie, na podstawie krótkiej sekwencji filmowej.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nie czytam recenzji bo wszystkie sa oplacane. To jest wiadome od dawna.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Bo to muszą być tak zwani recenzenci niezależni czyli tacy którzy są najbardziej wiarygodni o ile tacy są.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Nie wiesz jak dziala recenzja a ja niestety sie dowiedzialem, tworca gry daje ci ja za darmo plus czasami oplaca artykol. Jak ocenisz zle to juz wiecej od niego nic nie dostaniesz.

Jedynie dobre recenzje pisza sami gracze.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

CD-Action nieźle się obłowiło pisząc pozytywne recenzje kiepskim produkcjom co z miejsca było podejrzane że tak chwalebnie piszą o kiepskiej grze. Chociaż czasem wystawiali ocenę 2/10 raz 1/10 i krytykowali mocno niektóre pozycje.

Recenzent opłacany i piszący dobrze o kiepskim produkcie przestaje być wiarygodny i przestaje się liczyć. Tak przynajmniej powinno być. Recenzent dostaje "bana" nieoficjalnego oczywiście, od samych graczy i zostaje obsmarowany na forum za niewiarygodność. W takim wypadku powinien zostać zdjęty co się tak oczywiście nie dzieje ale taki recenzent jest już do niczego.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Oceny 1/10 i 2/10 też jest oceną bardzo żadką epizodyczną. Ja bym zrezygnował z systemu ocen bo każdy ma inny gust.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Tych recenzji i tak już nikt nie czyta tą gazetę kupowali tylko nastolatkowie dla gier na CDku. W momencie jak wszedł internet to dostali po gaciach.

Teraz nie musisz wyłazić z chaty by coś kupić a grę możesz obejrzeć na żywo.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Może faktycznie CD-Action podupadło ale nie sądzę aby splajtowali bo kilkanaście lat temu a nawet wcześnie,j kiedy była duża konkurencja na rynku CD-Action przetrwało pomimo tego iż było to zdecydowanie najdroższe pismo o grach. Teraz wykosili całą konkurencję więc czemu mieliby teraz zniknąć.

Z pewnością znajdą się tacy którzy kupią pismo. Akurat ja do nich nie należę bo te nowe gry nie kręcą mnie kompletnie ale w samej Warszawie jest przecież milion dwieście mieszkańców odjąć te osoby które nie czytają to i tak wyjdzie dużo i jestem pewna że pismo przetrwa. W CD-Action są ci sami redaktorzy lubiani przez czytelników, jakieś poradniki a skoro czytelnika stać jest na wypasioną furę to zdecydowanie stać go na pisemko i tutaj ta cena nie jest żadną przeszkodą.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Czysta strata kasy.

https://www.youtube.com/watch?v=MDfpEOK6cgY

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Brzmi ciekawie.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Raczej smutna rzeczywistość.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

To znaczy miałam na myśli że ciekawy materiał.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

https://www.youtube.com/watch?v=GFhYEyYm3TU

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ładna grafika, ogólnie mordobicia w ciągu tych kilkunastu lat przeszły bogatą metamorfozę i awansowały na wyższy stopień zaawansowania technicznego.

Mam jednak sentyment do starych mordobić Mortal Kombat 1-3 i nawet poważnie rozważałam kupno ciężkiego automatu. Teraz jednak kupuję stary system i specjalną konsolę (panel sterowania) taki jaki mi kiedyś pokazywałeś. Nie wiem czy będzie kompatybilny a jeśli nie to pozostaje kupno automatu.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

No ale pierwsze mortale są już bardzo ubogie można w nie zagrać na jakimś emulatorze ale szczerze mało ciosów i dziwne walki patrz np Motaro.

Najlepszy Mortal dla Ciebie będzie Mortal Kombat 9 to fuzja pierwszych 3 części odnowiona na nowo w o wiele lepszej formie.

https://www.youtube.com/watch?v=cf5_ljEs0W8

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Wiem że stare mortale już są przestarzałe ale pozostaje ta nostalgia i sentyment ; )

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Tyle że ten sentyment będziesz mieć przez godzinę. Po tym i tak sięgniesz po te nowe i stwierdzisz e kurde ale to zajebiste. Zwłaszcza że te nowe nadal robi ED BOON stary twórca Mortali, nawet tego INJUSTICA robił ED BOON co widać bo pomimo że gra nie jest o Mortal Kombat to jest jej kuzynem.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Ed Boon i jego słynne "Get Over Here" Skorpiona przeszło już do legendy. Ed Boon użyczył tez głosu Skorpionowi w Filmie Mortal Kombat.

Gość jest bardzo kreatywny i jego "Mortale" przeszły już do historii, w tym pozytywnym słowa znaczeniu.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Scorpion czyli Hanzo Hasashi https://www.youtube.com/watch?v=-2ekctwwOJ0

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

A to bardzo ciekawe.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Z tego co pamiętam z fabuły to zdaje się że to Sub-Zero zabił skorpiona a potem Scorpion się odrodził albo raczej gracze nie mogli się pogodzić z faktem że Scorpiona zabrakło w trzeciej części i dlatego twórcy gry wskrzesili go już MK Trilogy i nie tylko jego z resztą ale inne postacie także i dodali zupełnie nowe.

ocenił(a) grę na 10
nudecroft

Scorpion się nie odrodził zrobił to Quan Chi robiąc z niego potwora. To Scorpion zabił Sub-Zero i w 3 części widzisz już jego brata.

Zagraj w MK9 nie tylko wszystkie postacie z Trilogy tam są ale też nowe. Grałem w MK Trilogy ale dziś już bym do tego nie wrócił.

Teraźniejsze Mortale biją o głowę grywalnością te stare gdzie były 3 comba na krzyż i parę ciosów.

Równie dobrze mógłbym wrócić do Tetrisa ale przecież nie o to chodzi.

ocenił(a) grę na 8
ChubakaCieLubi

Możliwe że tak było bo nie pamiętam dokładnie ale za to wiem że w trójce jeśli to faktycznie był brat Sub-Zero to musiał wystąpić z klanu Lin - Kuei bo widzimy go już bez maski choć nadal z niezwykłymi możliwościami zamrażania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones