PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607197}
7,3 393
oceny
7,3 10 1 393
Dungeon Siege: Legends of Aranna
powrót do forum gry Dungeon Siege: Legends of Aranna

Na plus:
- zestawy przedmiotów dające bonusy,
- czar- "przemiana"- itemów w złoto ze stratą wartości niestety, ale dzięki niemu nie musimy
za sobą prowadzić stada wołów jucznych,
- ciekawe zakończenie choć moim zdaniem w DS było lepsze,
- plecak- dodatkowe miejsce na itemy,

Na minus:
- mniej oryginalna niż poprzednik, nieprzemyślane moby i lokacje,
- niby fabuła liniowa, ale łatwo opuścić jakąś jaskinię itp. gdzie mieliśmy do wykonania
quest lub do zabrania item do zestawu- bardzo irytująca rzecz,
- masa wszelakich naczyń, skrzynek itp. do rozwalenia, ale większość pustych co po 2-3h
gry robi się żenujące, mogli dać 1. skrzynkę z masą itemów co jakiś czas, zamiast 30
wstawionych co kilka metrów, a w każdej garść złota lub mała fiolka,
- masa niepotrzebnych i powtarzających się itemów- po jakimś czasie zdobywa się czar
"przemiana", ale i tak irytujące pozostaje czyszczenie sakw 8 postaci ze złomu co trzeba
powtarzać co pół godziny gry i trwa to z 10 min.
- czas gry- może to się wydawać dziwne, ale gra jest zbyt długa, jest to przerost treści nad
formą,
- za mało ciekawych lokacji- miasta są mizerne, kopalnie czy podziemia zbyt przewidywalne.

Podsumowując:
Gdybym nie zagrał w młodości w Dungeon Siege to nie zostawił bym suchej nitki na
dodatku LoA. A tak z szacunku dla gry z młodości daję 7.

ocenił(a) grę na 5
Prince_Hector

Przepraszam, ale Twój post się kupy nie trzyma. Wszystko to co "opisałeś" tyczyć się może także podstawki. Np. pierwsze z brzegu: czar przemiana był w podstawce i jakoś z muła dzięki niemu zrezygnowałem.

ocenił(a) grę na 7
Piotrek4

Możliwe, że część minusów, które przedstawiłem wzięło się z podstawki, ale jak mówię, grałem w DS w dzieciństwie, więc mogłem o wielu rzeczach zapomnieć. Możliwe też, że zmienił się mój gust stąd LoA nie przypadła mi do gustu jak podstawowa wersja gry.
Co do przemiany to jej nie pamiętam w DS, ale słabo pamiętam, więc nie zaprzeczam. Mi się akurat ten czar bardzo przydał.

ocenił(a) grę na 5
Prince_Hector

Ten czar jest, ale nie jest takim super ekstra rozwiązaniem, bo na niższych poziomach dość mocno zaniża wartości.

Różnice pomiędzy dodatkiem i podstawką, które ja wyłapałem to;
- muł (jakiś stworek) w dodatku (nawet na ustawieniach odpowiednich) podchodzi do wroga. W podstawce miał tendencję do uciekania samoistnie, w dodatku podbiega i atakuje. Nie wiem czemu to zmienili, tam było to ułatwienie w sterowaniu. Zaznaczałeś cały team i muł sam uciekał, tu trzeba zaznaczyć druzynę bez muła. Wywaliłem tego muła, denerwował mnie
- doszła mapa świata
- doszedł plecak
- rzeczywiście sporo pustych skrzyń

Fabuła i lokacje do kwestia indywidualna. Dla mnie to jest jedno kopyto

pozdrawiam

Prince_Hector

Czy ''Legends of Aranna'' to dodatek wymagający podstawki ? (wydanie pudełkowe zawiera tylko dodatek ?) Czy to od razu podstawka z rozszerzeniem ? (po zainstalowaniu jest podstawową kampanię + tą z dodatku)

JonVon

nie wymaga podstawki i tak zawiera podstawke.

Prince_Hector

Mi przede wszystkim nie pasuje slabe odwozorowanie mini-mapy. Omijałam na nich lokacje, gubiłam się, nawet normalnie grając miałam słabą orientację w terenie. Miło, że dodali plecak i możliwość transmutacji przedmiotów w monety (jakoś nie pamiętam tego z samego Dungeon Siege I., chociaż grałam w niego kilka razy), no i ten smoko-dinozauro-juczne stworzenie. Oczywiście miło, że pojawiły się nowe przedmioty, zawsze urozmaicenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones