PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832607}
8,8 1 883
oceny
8,8 10 1 1883
Elden Ring
powrót do forum gry Elden Ring

Prawie dobrze

ocenił(a) grę na 7

Gra niestety mocno zgliczowana, źle zbalansowana i niepotrzebnie rozciągnięta... a można było zrobić coś perfekcyjnego z tej samej gliny. Chwilami zachwyca przez pierwsze 30 godzin, ale mam wrażenie że im dalej w las - tym gorzej- ci sami przeciwnicy z kilkukrotnie większym poziomem zdrowia (prawie każdy boss w tej grze występuje przynajmniej 3 razy), mocny grind- słabe przyrosty, za to przeciwnicy to chaos w czystej formie, nieskończony poziom staminy- to niestety ich domena w większości... w połączeniu z dużym damagem, znikaniem, teleportowaniem i gliczami... bywa irytująco. Design mocno nierówny, jazda na wierzchowcu raczej za karę... objeżdżanie wąwozów w poszukiwaniu drogi to trauma na modłę MGS 5... niedopracowane hitboxy i mechanika (np będąc schylonym musisz się najpierw "manualnie wyprostować "żeby wejść po drabinie).Trochę fajnego sprzętu który będzie nadużywany i masa słabego, który nie ma sensu bytu, ogólnie mniej wszystkiego niż w DS 3. Na propsie zmiany oświetlenia, pogody (noc jest piękna w większości lokacji), muzyka nie tak porywająca jak w bloodborne (symfonia raczej syntetyczna niż żywa), ale niektóre ambienty są bardzo klimatyczne i miło się słucha. Ogolnie dobre efekty audio, polecam grać na słuchawkach. Lore, dialogi etc chyba najgorsze od FS (tutaj bloodborne również króluje w mojej opinii) a sposób prowadzenia questów pobocznych to zupełnie nietrafiona, anty-intuicyjna pomyłka i życzę powodzenia wszystkim grającym bez pomocy google... Multiplayer również słabo zoptymalizowany (za duże lokacje , za długie wgrywanie, rozłączanie współpracy po bossie etc). Zawyżam ocenę bo chcę wierzyć że z czasem poprawią wiele aspektów tego ambitnego przedsięwzięcia ;) Pozdrawiam wszystkich graczy;)

ocenił(a) grę na 7
Forest_Wild

Gra jest rewelacyjna przez jakieś pierwsze 30-40 godzin. Natomiast późne (tj. niemal wszystkie po stolicy) lokacje i bossowie to tragedia. Sytuacja trochę jak z Grą o tron, fatalna końcówka deprecjonuje świetny początek i środek.

ocenił(a) grę na 10
skisle_ziemniaki

W 30-40 godzin dojść do stolicy ? Myślę że jakby nie było tej stolicy to i tak by Elden Ring było grą lepszą niż wiele obecnych tytułów.Wystawianie oceny na "7" jest po prostu śmieszne. Obecnie na rynku nie ma konkurencji dla tej gry, (wszystkie te Horizony, Assasiny, GoWy i inne dziadostwo jest stratą czasu i życia), pomimo swoich wad które są (kiepska fabuła, powtarzalność). Nie da się stworzyć w otwartym świecie takiej spójności świata i satysfakcjonujących pojedynków jak w Sekiro czy Bloodborne gdzie były narzucone konkretne ograniczenia co do rozwoju broni. Elden Ring bardzo mi przypomina DS2 gdzie był wspaniały i wg mnie najlepszy i najlepiej przemyślany system modyfikacji, ulepszania broni/czarów/pancerza oraz przeciwników wymuszających kombinowanie i poznanie dobrze tego systemu.Oczywiście fajnie jakby Elden Ring miał fabułę i prowadzenie historii na poziomie W3, trochę na to liczyłem, ale jako piaskownica Elden Ring sprawdza się i nie nuży jak RDR2. Elden Ring ma tylko konkurencję w stosunku do swoich poprzedników.  Dla mnie super gra na odprężenie takie GTA w świecie Fantasy, a jak chcę max skupienia to włączam Sekiro i walkę z Sową :)))). Z tym że za dużo niepotrzebnych maneli jest to się w pełni zgadzam w większości nie korzystam, w DS2 miałem wrażenie że wszystko co zbieram jest mi do czegoś przydatne. 



michal4p

Sorry, ale śmieszne to jest wystawianie 10/10 grze, która graficznie i technicznie jest na poziomie poprzedniej generacji, jak nie wcześniej. Zresztą 7 oznacza grę dobrą, 10 arcydzieło a Elden Ring z pewnością nim nie jest, bo nie jest to tytuł przełomowy jakim powinno być arcydzieło. Sam piszesz, że brakuje mu np. fabuły na poziomie W3, czyli jakieś tam wady ma. Gra na 10 nie powinna ich mieć. To tylko tak gwoli wyjaśnienia i spojrzenia na ocenianie gier mniej subiektywnie.

ocenił(a) grę na 10
drenz

Wystawiam oceny na podstawie tego co jest na rynku, jeżeli gram w grę 100h+ to uważam że pomimo swoich wad zasługuje na ocenę 10. Niestety rynek gier obecnie jest jaki jest, pełno remasterów, odświeżanych kotletów, gier zwyczajnie kiepskich i niegrywalnych, i przede wszystkim nudnych. Ostatnie GTA wyszło w 2013 roku, Wiedzmin 3 w 2015, od tego czasu wyszło DS3, Bloodborne, Sekiro, Elden Ring, niektóre z wspaniałymi dodatkami i tak, uważam że każda z tych gier zasługuje na 10 a studiu które je stworzyło należą się wielkie ukłony.

michal4p

Każdy oczywiście ocenia gry wg własnych upodobań, dlatego jeden wystawi 7 inny 10. W każdym razie w moim przypadku na rynek gier nie narzekam, mam w co grać, ale sięgam głównie po mniejsze tytuły.

Forest_Wild

30 godzin? Po 2 godzinach dałem sobie spokój. Drewno owinięte w złotą folie. Beznadziejna gra.

użytkownik usunięty
Forest_Wild

Zgadzam się w 100%. Gra równie uwielbiana co znienawidzona, a jednak wciąż jest ochota na dalszą eksplorację.
Zacząłem stosunkowo niedawno, niedociągnięcia gry boleśnie widać po tutorialach na yt, które już się nie sprawdzają, ponieważ twórcy podrasowali moby. Wielokrotnie... Ale tutaj chyba nie o to chodzi, przecież idąc tą drogą to niedługo uczynią je nieśmiertelnymi. Brak sprawiedliwego balansu, jeśli ja kogoś powalę, to on zaraz się podnosi, jeśli mnie powalą, to trwa to niemiłosiernie długo, gdzie wielokrotnie padam od cisów zanim się podniosę. Ciosy bossów bez problemu przenikają przez ściany, czy inne przeszkody terenowe, nie schowasz się czy to za czy pod czymkolwiek, bo i tak oberwiesz, czasem z absurdalnej wręcz odległości, podczas gdy dla gracza wciąż się ogranicza range skilli, żeby było trudniej, co zabija jakąkolwiek taktykę i wkurza niemiłosiernie. Oczywiści nas teren mocno ogranicza i nie możemy go używać tak jak moby od ochrony, czy taktyki...
Nagminne blokowanie się postaci w teksturach, a z summonami bywa jeszcze gorzej, poczułem się jak w Lineage 2 niemal 20 lat temu kiedy napaliłem się na grę summonerem i okazała się ona niemal niemożliwa właśnie między innymi przez glitche/bugi z summonami i ogólne terrain bugi....
Sprzętu, inkantacji, czarów itd, wszystkiego niby całą masa, ale koniec końców się okazuje, że tych wartościowych i użytecznych jest niewiele.
A co mnie najbardziej wkurzyło? Jeden z najbardziej rozbudowanych creatorów postaci jakie widziałem, możliwość importu i kopiowania ustawień przez innych udostępnionych, można stworzyć naprawdę świetne modele. I co z tego, skoro nasza postać 99% czasu biega zakryta od stóp po czubek głowy... Szczerze to po pewnym czasie zapomniałem jak w ogóle wygląda stworzona przeze mnie postać i jaką w ogóle płcią gram, wszystko schowane pod grubym pancerzem. No niby realizm jakiś jest w tym, ale jednak na przyjemność z gry to średnio wpływa.
Żeby nie było, że oceniam powierzchownie, w momencie publikacji mam 254h na liczniku spędzone w grze i lvl 304, więc chyba wystarczająco na ocenę, build Faith/ Dex/Str.

ocenił(a) grę na 10
Forest_Wild

Nie Zgadzam sie zupelnie, ale najbardziej dziwi mnie twoja opinia, ze gra jest zgliczowana. Przechodzilem ja dwa razy (na PC) od deski do deski i autentycznie nie widzialem ANI JEDNEGO glicza.
Wlasciwie moja opinia po ukonczeniu gry dwukrotnie jest taka, ze to jedna z najbardziej dopracowanych gier w jakie gralem.

ocenił(a) grę na 7
MulderFox

No troche patchy wjechało od premiery, obecnie gra sie dużo przyjemniej...

ocenił(a) grę na 10
Forest_Wild

Gralem pierwszy raz ze dwa miesiace po premierze, moze na sama premiere bylo gorzej.

ocenił(a) grę na 7
MulderFox

Np niektórym broniom spadał damage po wbiciu maksa, stosunkowo późno się za to wzieli... z pół roku po premierze. Zawieszki na koniu, "spadanie pod ziemię" naprawili dużo wcześniej ;)

Forest_Wild

A jak oceniasz po patchach?

ocenił(a) grę na 7
Patrix666

Co jakis czas do niej wracam i zawsze mam podobne odczucie pustki po paru godzinach ... Obecnie ng 6 chyba, jedyne co ma sens to raid od bosa do bosa... Multi dziala jeszcze gorzej niz pierwotnie, brakuje moze jakichs losowych eventow... Ogolnie mogli by jakies DLC dla urozmaicenia dac ...pomimo powyzszych stosunkowo np do diablo gra jeet dobra;)

Forest_Wild

To brzmi mniej więcej jak moje zdanie. (Oprócz tego, że ja jestem nadal na NG i jeszcze ani razu nie ukończyłem.) Gra jest zdecydowanie dobra, ale nie ma w sobie tego czegoś co Dark Souls. Niby można sobie czasem pograć (ja władowałem w nią już ponad 250 godzin), ale jakoś się nie zakochuję. DLC na pewno będzie lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones