PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608610}
7,4 3 197
ocen
7,4 10 1 3197
F.E.A.R. 2: Project Origin
powrót do forum gry F.E.A.R. 2: Project Origin

Usiłowałem najpierw przejść pierwszą część, tamta niestety zbyt się zestarzała by zapewnić mi więcej niż uciążliwe 5 godzin zmuszania się do gry. Nadrobiłem fabułę na youtube i wiki a następnie wziąłem się za 2 część. Tutaj było zupełnie przeciwnie. Gra wciągnęła mnie od początku do końca - 11 godzin zabawy z single playerem i z wielką chęcią idę teraz zobaczyć jak wygląda sprawa z 3 częścią.

Polecam.

Zwróccie uwagę ile pomysłów z F.E.A.R. Bioware ukradł do swoich mass effectów :D

kalamir

Zaciekawiłeś mnie tym faktem kradzieży pomysłów. Gdzie są podobieństwa? :D

ocenił(a) grę na 8
kalamir

Skoro mowa o pomysłach, to nie wiem czy ktoś z was zauważył, że nitownica w tej grze była inspirowana kołkownicą z Painkillera.

ocenił(a) grę na 7
kalamir

Po pierwsze 1 część jest zdecydowanie najlepsza. Była w miarę czymś nowym i ma niezły klimat.
Dwójka jest tylko średnia, a trójka słaba.
F.E.A.R 1- 8,5
F.E.A.R 2- 7,0
F.E.A.R 3- 6,0

Po drugie F.E.A.R . też skopiował wszystko co najlepsze z innych gier np:
Z Max Payne 1 2001- bullet time
Z Half Life 1 1998 - sztuczną inteligencję przeciwników i całe zachowanie komandosów.
Tu i tak przegrywa, bo komandosi z HL 1 są nie do zastąpienia.
Poza tym zaskakująco podobne są elementy otoczenia do HL 1 - drabinki, wentylacje, pokrętła, beczki, śluzy, kanały itd

W sumie jedyne przełomowe FPS to Doom 1993, Half Life 1998 , System Shock 2 1999 i Half Life 2 2004.
Wszystkie FPS czerpią coś z nich i są robione jedno kopyto. Nastąpiła stagnacja i regres w tym gatunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones