PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608612}

Fable: Zapomniane opowieści

Fable: The Lost Chapters
8,1 8 433
oceny
8,1 10 1 8433
Fable: Zapomniane opowieści
powrót do forum gry Fable: Zapomniane opowieści

7/10

użytkownik usunięty

dobra ale czuje że czegoś w niej brakuje

ocenił(a) grę na 8

Chyba wiem czego w niej brakuje. Przedmiotów, które można podnieść, zabrać ze sobą, sprzedać, wyrzucić, itp. - chodzi o to, co było w Gothicu, w Morrowindzie, albo w Baldurach.
Brakuje swobody działania, pojawiają się jakieś niewidzialne przeszkody, przezroczyste ściany - nie lubię tego.
No i jeszcze zadania są dość banalne.

Ale i tak oceniłbym "Fable" na mocne 7. Bo innowacyjność i pomysłowość twórców jest naprawdę zaskakująca.

użytkownik usunięty
Lukas_Art

Fable to taki arcade rpg

ocenił(a) grę na 8

Czyli dokładnie co to znaczy?
Wiesz, teraz śmigam sobie w Gothica 3. I to rozumiem. Otwarty świat, dużo gadania, sporo zadań, wielkie obszary do zwiedzenia, wolność, wolność i jeszcze raz wolność, świat żyje, ludzie się przemieszczają, jelenie i bizony pasą się na łąkach, zające i węże śmigają pod nogami, deszczyk popada, czasami zagrzmi, wilki wyją, wiatr wieje, noc, dzień.
To jest to.
A nie, kurde, idziesz sobie idziesz, a nagle jeb! niewidzialna ściana. Na Innosa, co to ma być?! ;)

użytkownik usunięty
Lukas_Art

no skojarzyłem z trybami arcade w wyścigach takie no wiesz wyścig za wyścigiem podobnie w fable myśle ze sie domyślasz o co mi chodzi

ocenił(a) grę na 8

Teraz wiem o co chodzi. Arcade RPG to dobre określenie na "Fable".

ocenił(a) grę na 6
Lukas_Art

Trafiacie koledzy w sedno. A questy w tej grze nasuwają mi skojarzenia ze zręcznościówkami... Tak po prawdzie, gdyby nie innowacja z "dobrymi i złymi uczynkami" ta gra nie miałaby wiele do pokazania.

ocenił(a) grę na 8
djzatorze

Jeśli będziemy rozpatrywać tę grę pod kątem jej RPGowości, to nie wypada ona najlepiej. Świat jest raczej zamknięty, dialogów nie ma, bo główny bohater się nie odzywa, rozwój postaci jest mocno uproszczony, tak samo ekwipunek, linia fabularna jest dosyć liniowa.

Ale siła tej gry leży w czym innym, i wcale nie tylko w systemie dobra/zła (chociaż to też jest istotne). Ta gra jest po prostu inna niż większość gier. Ma swój własny, specyficzny styl i humor, którego nie znajdzie się w innych grach. Cała masa różnych detali i smaczków, od przeróżnych interakcji społecznych, przez kopanie kurczaków, aż do zmiany wyglądu swojej postaci, sprawiają, że ta gra jest wyjątkowa.

ocenił(a) grę na 7

Dla mnie była po prostu za prosta (łatwa). Grało się przyjemnie, ale koszenie kolejnych wrogów, nawet tych którzy mieli stanowić jakieś wyzwanie, nie sprawiała mi większych problemów. Poza tym niezbyt rozbudowana i względnie krótka.

użytkownik usunięty
Ycaktiw

w 10h 30 min skończyłem grę
robiąc przy tym 2 srebrne i 2 brązowe questy

jakbym wycisnął z tej gry wszystko co się da to nie wiem może ze 25h bym pograł

użytkownik usunięty

nie ma to jak ocenić 7/10
a po czasie podnieść do 9 heh
może jakiś rodzaj sentymentu wziął górę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones