PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608612}

Fable: Zapomniane opowieści

Fable: The Lost Chapters
8,1 8 433
oceny
8,1 10 1 8433
Fable: Zapomniane opowieści
powrót do forum gry Fable: Zapomniane opowieści

Super 10/10 a MODY jeszcze lepsze :D .

KNZIF

polecisz jakiś konkretny mod?
i czy jest może mod na multiplayer?

Kwarak

Moge polecić ten mod balverine hero transformation :) wpisz se w google i powodzenia z instalacją.



A co do multi to ... nie.

ocenił(a) grę na 10
KNZIF

Jak dla mnie gra wszech czasów. Nie znalazłem gry, którą bym tyle razy przeszedł. Chyba z 15 razy.

KNZIF

Pożądna gra? Zero jakiekolwiek tworzenia postaci. Nie można grać kobietą, jakąś rasą nie ludzką (elfem czy krasnoludem), nie można wybrać wyglądu bohatera. Co to za RPG? RPG właśnie opiera się na tworzeniu własnej postaci i wcielaniu się w nią.

MistrzSeller

Spójrz na to z innej strony...

KNZIF

Z jakiej innej strony? RPG bez tworzenia postaci to tak jakby kotlet schabowy nie miał mięsa.

MistrzSeller

Zabawne :) To od twórcy gry zależy czy chce aby gracz mógł stworzyć własna postać (wygląd) i poprowadzić ją tak jak chce (wybory itd.) czy też będzie grać bohaterem wykreowanym przez studio, nie mając wpływu w ogóle (lub mało co) na wygląd czy charakter protagonisty ;) np. Gothic, Fable czy Wiedźmin. Chyba mało co grałeś w gry z gatunku RPG.

Pallantides

Grałem w dużo tytułów. Uważam, że to strasznie nie pasuje. Gram w RPG między innymi dla swobody tworzenia postaci. Możliwości kierowania jej losami. A nie jakiegoś gościa którego ktoś mi wymyślił.

MistrzSeller

W pierwszych RPGach grało się bohaterem już wykreowanym a jedyne co można było sobie wybrać to była klasa/droga. Historia ZAWSZE kończyła się tak samo, a wybory decydowały jedynie o sposobie zakończenia jej. I takie właśnie RPG należą do tych najlepiej zrobionych ;) Historia pięknie się trzyma, akcja, dialogi, wszystko ładnie pięknie.
Właśnie to dawanie mnogich wyborów zabiło Mass Effect i dlatego seria Dragon Age nie poszła tą samą drogą.
Po niesamowitej pierwszej części dostajemy totalnie beznadziejną kontynuację. Dlatego właśnie tego typu gry RPG są po prostu lepiej wykonane i tym samym bardziej grywalne ;)

Pallantides

Ale to było ze względu na słabsze możliwości komputerów. W papierowych RPGach masz swobodę w kształtowaniu postaci. Jak bym chciał liniowej fabuły to bym nie grał w RPG, bo to co jest siłą gatunku to właśnie mnogość różnych opcji i wyborów.

MistrzSeller

Kończę dyskusje bo jest po prostu płonna ;) Przetłumacz skrót RPG na j. polski to może zrozumiesz o co się tu rozchodzi.

Pallantides

No właśnie chodzi o dogrywanie roli, tworzenie postaci i wcielenie się w nią.

MistrzSeller

RPG - Role Play Game
Gracz wciela się w postać fikcyjną, akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie. Celem najczęściej jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza ;) To jest właśnie RPG, ale tobie najwidoczniej chodzi o gry cRPG ;)
Trzeba mieć pojęcie a dopiero potem o tym pisać. ;D

Pallantides

Właśnie to o czym piszesz to cRPG. Po prostu na początku gdy przenoszono RPGi na gry komputerowe nie było możliwości dania takich elementów jak tworzenie postaci.
Ale generalnie w papierowych RPGach sam tworzysz postać i wcielasz się w nią.

MistrzSeller

jest ta gra z dubbingiem ?

użytkownik usunięty
Seba_paj

nie spotkałem się z taką
ja mam wersję kinową z polskimi napisami

ocenił(a) grę na 7
Pallantides

Odpuść. Niestety facet jest osobą dość prymitywną i przewyższa go zrozumienie rzeczy takich jak fakt, że rpg nie oznacza tworzenia postaci od zera (już pominę fakt, że w Fable tworzy się postać, tyle że nie od początku...).

użytkownik usunięty
KNZIF

tylko strasznie irytuje mnie fakt , iż strzały nigdy się nie konczą
wolałbym gdyby trzeba było je kupować

Też się z tym zgodzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones