PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605869}
6,9 2 693
oceny
6,9 10 1 2693
Fable III
powrót do forum gry Fable III

Ktoś może zarzucić mi iż jest sporą przesadą ocena 9/10 ale gra bardzo mi się podobała i jestem pewien, że ocena w pełni zasłużona. A dlaczego tak wysoko? Na pewno za świetnie podłożone głosy ekipa z Lionhead spisała się tutaj znakomicie, do grafiki przyczepić się nie można a i sam interfejs jak pod kątem konsoli całkiem fajnie uproszczony. Co do fabuły jakoś nie mam zarzutów, gry "Piotrka" takie już właśnie są bajki dla dużych dzieci jednym słowem. Walka może i bez rewelacji, w zasadzie jeden przycisk ale przyjemna duży plus za możliwość łączenia czarów i ulepszanie broni. Gra nie jest też pozbawiona humoru może i specyficznego, ja to jednak kupuję. Sporo bajerów typu: urządzanie domów, przebieranki, prosty system ekonomi, reputacji i gestów. Całkiem przyzwoita liczba questów chociaż mogło by ich być więcej. Lokacje też niczego sobie, brakuje nieco swobody choćby takiej jak oferuje seria The Elder Scrolls ale pewnie nie o to tutaj chodziło i zdaję sobie z tego sprawę. Ja polecam, nie każdemu pewnie się spodoba, jednak przez te kilka godzin gry znowu poczułem się jak dzieciak.

Pozdrawiam

nexus0

Odpowiem ci dlaczego uważam odwrotnie:
W przeciwieństwie do poprzednich części strasznie pogorszyli i zbyt ułatwili grę.
1) wybory nie są wcale mocno ciekawe: po pierwsze wszystkie podejmujemy pod koniec gry i jeśli chcemy coś zrobić dobrze to tracimy potrzebną kasę na uratowanie ludzi
2) brak normalnej "listy". Ok. Na początku Sanktuarium było ciekawe, ale im dłużej grałem tym bardziej mnie to wku#%^*^%. Ten rozwój postaci jako Droga Bohatera był jeszcze gorszym pomysłem.
3) brakowało mi połączeń z "dwójką". Takich, które ewidentne ukazywały ducha minionej części. Brakowało mi Bloodstone, itd. Co prawda był Łupierzca, ale też głupio go przedstawili
4) brak wyboru. W "dwójce" mogłeś być łowcą potworów, mistrzem areny, pozerem, obrońcą chłopów, prawdziwym złem wcielonym ze swoją świątynią lub królem. A w "trójce" nie ważne co zrobisz zawsze zostajesz królem i zamiast zbać tylko o siebie to musisz dbać o niewdzięcznych obywateli, którzy nawet pomnika ci nie wystawią (w przeciwieństwie do "dwójki")

nexus0

5) potwory. Brakowało mi w "trójce" trolli.
6) odgrzewane kotlety... Skrzynek, Sam i Max to poprostu odgapianie od poprzedniej części i brak nowości w grze.

...

Jedyną rzeczą, która na prawdę odróżniała "trójkę" od wspaniałych poprzednich części, to było to, że Bohaterka nie wyglądała jak BABOCHŁOP

ocenił(a) grę na 7
nexus0

http://www.youtube.com/watch?v=ODYjzcdCD34&feature=relmfu polecam obejrzeć, dokładnie wytknięte wszystkie problemy z grą. mnie się nie podobała, zanudziłam się jak nigdy.

ocenił(a) grę na 8
nexus0

Dawno grałem w Fable 3 oraz nie grałem w wcześniejsze części dlatego mi pewnie łatwiej ocenić tą grę niż osobą które pykały w wcześniejsze części i mają porównanie.Ja wspominam dobrze tą grę choć bardziej uznałbym ją do gatunku bajkowych przygodówek dla dorosłych niż rpg-ów ale to nie ja wystawiam tutaj gatunki danej gry.Jak mówię wspominam pozytywnie tą grę może kiedyś w nią jeszcze raz zagram a jak na razie 8/10,tak przy okzji dla szybkiego przypomnienia póściłem sobie filmik z trójki no i gra jest troche taka w stylu Bioshocka Infinite np.loadingi myśle że to zacna produkcja i warto w nią zagrać z ciekawości.Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones