PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608245}
8,7 9 383
oceny
8,7 10 1 9383
Fallout
powrót do forum gry Fallout

Fallout - Gra, która jest klasykiem RPG na pc nie przekonuje mnie tak naprawdę za bardzo jako gra... Fabuła jest dla mnie totalnie naciągana. Celem gry jest rzucić się w świat celem znalezienia chipa jako pretekst do łażenia po jak największej ilości lokacji, które w wiekszości zakamarków są nudne jak flaki z olejem. Jest to dla mnie pozbawione sensu jako ciekawa fabuła i zwyczajnie nudne - pretekst do łażenia po jak największej lokacji i na siłę gadanie z każdą napotkaną osobą to dla mnie nie jest jakikolwiek sens fabularny na rozpoczęcie gry. Postaci, a raczej ich kompletny brak - zero jakiejś osobowości głównej postaci. To tylko zlepek statów, które sobie ustawiamy dobierając zestaw umiejętności, których ma używać i robimy to totalnie w ciemno nie mając pojęcia jaki wpływ na samą grę mają tak naprawdę dane cechy GŁÓWNIE te określające główne staty postaci, bo nie wiemy ile będziemy mieć okazji do ich użycia. Poboczne postaci w samym świecie to głównie pachołki, które służą tylko za element handlowy w większości wypadków i trudno o nich coś więcej powiedzieć. Uważam również za bezsensowne dobierane na początku bonusy np: wybierz większą częstość strzelania, ale za to będziesz rzadziej trafiał - na jedno wychodzi - na 0.

Poza tym większość rzeczy mi się podoba i jeśli pominąć ten sam pomysł na fabułę i główne wady gry jak np: początkowa rozgrywka polegająca na na siłę wąchaniu każdego możliwego kąta + dość drętwe pachołkowate postaci i świat - da się z tej gry wyciągnąć wiele inspiracji i pomysłów, ale nie uważam jej nadal za dobrą grę RPG. Dobra gra rpg musi wiele wyciskać z postaci i fabuły - w tej grze po prostu się łazi po tych zakamarkach i rozwija staty, by móc mierzyć się z silniejszymi, ale jest to zrobione jak dla mnie w dość powolny i monotonny sposób. Pomijając wymienione wady, które jednak sprawiają, że gra mocno mnie odrzuca cała reszta jest zrobiona świetnie.

Jest klimat (mroczny i to lubię), jest wiele mniejszych tajemnic - wiele nie wartych zachodu. Jest dużo broni i walk, oraz sporo ciekawych miejsc, które można zbadać. Kilka głównych wątków jest Ok, ale ciągną się jak flaki z olejem, a poza tym sama fabuła i zadania poboczne to taki wypełniacz zapchaj dziura i głównie mnie odrzuca i nieciekawi - pretekst do łażenia i węszenia po jak największej ilości przeważnie mało ciekawych lokacji. Mimo wszystko jeśli przywyknąć do tych wad gra potrafi totalnie wciągać elementem survivala, oraz mnogością broni i miejsc do rozwałki i pewną swobodą w łażeniu, ale kosztem tego jest jak dla mnie sucha fabuła nie opierająca się na postaciach z krwi i kości, ale an suchym łażeniu będącym pretekstem do węszenia tu i tam...

Dla mnie arcydzieło RPG to final fantasy 6. FAllout się do tego nie za bardzo zalicza choć bywa, że za niektórym podejściem wciąga, ale ogólnie jest dość naciąganą grą i osobiście mnie męczy ilekroć się za nią zabieram. To wszystko jest dla mnie zbyt umowne jako RPG. Gra RPG musi opowiadać ciekawą historię opartą na postaciach, a w tej grze to nawet główny wątek opiera się na szukaniu kawałka blachy...i eksplorowaniu większych kawałków blach...


Mimo wszystko ta gra jest dla mnie na pewno lepsza od każdej nowej części tej gry, która wyszła (od tych 3-d fpsów), ale wolę przeważnie grać w inne tytuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones