PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608245}
8,7 9 363
oceny
8,7 10 1 9363
Fallout
powrót do forum gry Fallout

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 10

Grałem w tą część już wiele razy, ostatni raz parę lat temu, tak dla odświeżenia, ale jeszcze o dziwo jej tu nie oceniłem, tak więc będę leciał z pamięci.

Plusy:
+ klimat - niepowtarzalny, żadna gra postapokaliptyczna nie ma takiego klimatu
+ fabuła - świetna, nie będę nic zdradzał, ale motyw z kościołem mistrzowski
+ mapy - pomysłowe, ciekawe, klimatyczne
+ różne rodzaje zgonów - jest na co popatrzeć, zależnie od trzymanego rodzaju broni, czegoś takiego nie przypominam sobie z innych gier
+ dużo przedmiotów - jest tego sporo, broni i innych, nawet tych niepotrzebnych
+ przeciwnicy - jest w co strzelać
+ walka w turach - najlepszy typ walki i do tego idealnie zrobiony
+ tworzenie postaci - pracochłonne i dające dużo satysfakcji
+ rozwój postaci - wystarczająco urozmaicony, ale nie za bardzo skomplikowany, jak raz
+ grafika - ależ z niej wylewa się ten klimat
+ muzyka - jedyna w swoim rodzaju, idealnie pasuje do tej gry
+ dźwięki
+ ciekawe zadania - i co ciekawe wiele zadań można zrobić na dwa, a może i nawet na trzy sposoby
+ opcja zapytania npców o cokolwiek - mały plusik, bo w praktyce na niewiele zapytań można dostać jakąś odpowiedź
+ wolność - trzeba pograć, by to poczuć
+ dialogi

Minusy:
- nieprzydatni npc - są, dołączają się, ale nie rozwijają się i nie można im zakładać broni i pancerzy, na szczęście jest mod do F1, dzięki któremu te niedogodności zostają naprawione
- postacie blokują się w wąskich przejściach i trzeba odczekać zanim się ruszą
- trochę mała - dwójka jest większa, ale w jedynce jak na taką mapę, to przydałoby się więcej jakichś miejsc do odwiedzenia, ale to taki mały minus

Podsumowując, jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, a na pewno najlepsza wśród postapokaliptycznych gier (wraz z drugą częścią), oczywiście dwójka lepsza, ale np. klimat w tej części jest jak dla mnie ciut lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones