PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608608}
6,2 6 670
ocen
6,2 10 1 6670
Far Cry 2
powrót do forum gry Far Cry 2

Można ją za przeproszeniem o kant d*py rozbić, tak kiepska jest fabuła, widać od razu że byłą "dorabiana" do gotowej pod względem technologicznym gry. Jeśli nie chcecie spoilerów nie czytajcie dalej, ale i tak dużo nie stracicie. Szakal ? Wkurzający idiota-idealista, który zaczyna jako przemytnik którego mamy sprzątnąć, a pod koniec gra ZMUSZA nas byśmy z nim współpracowali. Gra właściwie daje zero wyjaśnień czemu tak jest. Do tego gada szybko i gdyby nie napisy nie nadążyłbym za tym co mówi. Właściwie wszystkie postacie w grze mówią monotonnie i szybko, voice acting był robiony po łebkach. Zwroty fabularne są tak żałośnie przewidywalne, a sam koniec gry to prawdziwy absurd jeśli chodzi o ilość zdrad i tego że zabijamy każdą osobę która wcześniej dawała nam misje i jest jeszcze jeden zwrot fabularny którego wam nie zdradzę by nie zepsuć wam ponurej niespodzianki. A poza tym gra się miło dzięki świetnie przemyślanymi choć trochę niedopracowanym mechanizmami gry typu sandbox. Od początku robimy w grze co chcemy kiedy chcemy i jak chcemy. To napradę dobry i wymagający FPS jeśli takie uwielbiacie.

ocenił(a) grę na 9
crazy_race

I tu się nie zgodzę - fabuła (w/g mnie) bardzo dobra, tyle że ukryta (głównie) w taśmach z wywiadów Szakala z Reubenem. Można w niej zauważyć stopniową przemianę Szakala - z tym, że dokonała się ona już PRZED rozpoczęciem właściwej akcji gry. W trakcie dobierał on tylko metody. I gracz stał się jedną z tych metod. Ot, takie moje czytanie między wierszami.

A wątki na końcu (w wąwozie/dolinie) mają bardzo mocne umocowanie w fabule. Wystarczy nie pomijać tego co ktoś mówi i przechodzić do akcji. Plus taśmy (przy szukaniu których można osiwieć, ew. odsłuchać na YT).

Co do czystości wymawiania - na codzień posługujesz się, jak rozumiem, nienagannie teatralną dykcją? Postacie w grze mówią tak jak powinny - szybko, bez zbędnych ozdobników. Poznaj paru zawodowych żołnierzy, to zrozumiesz.

acidrain84

Nie ważne gra czy teatr od grających aktorów oczekuję zrozumiałem wymowy. Dialogi nie spełniają tylko roli informacyjnej, dialogi mają sprawić że poznany i zapamiętamu postać, a tymczasem ja nawet nieodróżniałem przywódców UFLL od przywódców APR. W żadnej grze nie spotkałem się z tak szybkim, amatorskim czytaniem na odwal. Voice acting był robiony po łebkach i w obsadzie jest dużo początkujących aktorów. Twoje tłumaczenie że to "żołnierze" nie ma tu racji bytu ponieważ nawet cywile mówili szybko, a w Far cCy voice acting był "zwyczajny".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones