PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618881}

Final Fantasy IV

Fainaru Fantajī IV
7,8 411
ocen
7,8 10 1 411
Final Fantasy IV
powrót do forum gry Final Fantasy IV

Świetna gra.

ocenił(a) grę na 10

Moje pierwsze Final Fantasy. Świetna gra, klasyka, nie żadne Call of Duty. Jestem przy ostatnim
dungeonie. Cecil ma diamentowy ekwipunek i Excalibur. Cieszyłem się po pokonaniu Golbeza,
wkurzałem przy Asurze. Arcydzieło.

Megafil666

IGN usytuował ją na pierwszym miejscu na liście 100 najlepszych RPG wszech czasów, co jest moim zdaniem lekką przesadą.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Lekka przesada tak, bo za najlepsze RPG w dziejach uważam "Golden Sun", ale to jest w pierwszej dziesiątce.

Megafil666

Jak dla mnie pierwsze miejsce zajmuje Star Wars: Knights of the Old Republic, a tuż za nim znajdują się Pokemon Red/Blue i Chrono Trigger.

Dalej Planescape, Mass Effect, Skyrim, Fallout 2, Baldurs Gate 2 i Deus Ex.

Na dziesiątym miejscu Legends of Mana :p

Final Fantasy 4 bym usytuował na 11.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Mój ranking:

1. Golden Sun
2. Kotor
3. Kingdom Hearts: Birth by Sleep.
4. Golden Sun: The Lost Age
5. FFIV
6. Chrono Trigger (Najlepszy Let's Play z tej gry, znajduje się na koncie jednego z najlepszych polskich Let's Playerów, Wirgliusza.)
7. Kotor 2
8. The Legend Of Zelda: Minish Cap
9. Pokemon Fire Red
10. Pokemon Emerald.

ocenił(a) grę na 9
Megafil666

Mój ranking:
1. FFVI
2. FFIV
3. Pokemon Fire Red/Leaf Green
4. Chrono Trigger
5. FFV

Oczywiście jeśli mówimy o jRPGach.

ocenił(a) grę na 9
Patty Diphusa

Jeśli to ta lista, którą znalazłem to na pierwszym miejscu jest FF6 (pierwszy Final, która miał jakąś poważniejszą fabułę). FF4 wylądowało "dopiero" na piątym miejsu.

ocenił(a) grę na 10
Megafil666

Do jRPG przekonałem się grając w Chrono trigger; niestety zaciąłem się na Magusie i musiałem przerwać tą wspaniałą historię... i następne w kolejce są FFIV, V, VI i VII... i czwórka wciągneła mnie niesamowicie. Sam pamiętam jak jeszcze w 1995 roku grało się na Amidze i PC, teraz te gry nie przeszły próby czasu a... japońskie RPG z 1991 do tej pory szokuje historią i konstrukcją świata. Zasłużony sukces, biorąc pod uwagę rok wydania, a nawet rok grania, 2018 :)

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

Podczas walki z Magusem, należy obrać kompletnie inną strategię. Jego wszystkie silne ataki to kontry, i kontruje on każdy cios. Dlatego zawsze, ZAWSZE przed zaatakowaniem należy wpierw uleczyć drużynę. Sam z siebie, Magus może użyć tylko zamachu kosą albo Gejzeru, których nie trzeba się obawiać. Także, niech na początku walki, Frog użyje zwykłego ataku za pomocą Masamune. W ten sposób obrona magiczna Magusa spadnie. Z drużyną Crono, Frog i Lucca powinieneś sobie poradzić.

ocenił(a) grę na 10
Megafil666

właśnie okazało się, że miałem niewiele wcześniej save'a (wątek Dreamstone), więc zadbałem o wyposażenie u Ioki (rubinowe kamizelki etc) i o doświadczenie, jestem znowu w zamku Magusa, pokonałem już Slasha, i kurczę znacznie łatwiej gra się, jak jest Marle i Chrono używa się Wir Aury :D
Dzięki za poradę :D wystarczy raz użyć Masamune na Magusie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones