PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607101}

Final Fantasy IX

Fainaru fantajî IX
8,5 1 389
ocen
8,5 10 1 1389
Final Fantasy IX
powrót do forum gry Final Fantasy IX

Bardzo przyjemna gra :)

ocenił(a) grę na 8

Bardzo przyjemna gra. Zapadli w pamięć głównie bohaterowie, dialogi i filmiki. :) Jednak jest jedna rzecz, której nie potrafię zdzierżyć w jRPG-ach - mianowicie te losowe walki wyzwalane co ileśtam kroków. Zwyczajnie mnie to irytowało, gdy musiałem przebiec z jednego końca lokacji na drugą tocząc przy okazji kilka niemal identycznych walk... no ale widocznie Azjaci to lubią. :)

ocenił(a) grę na 8
Devin

Odeszli od tego w XII części w ramach eksperymentu;) Jestem w trakcie IX i mogę powiedzieć że jest mega klimatyczna!

ocenił(a) grę na 9
Devin

Mnie najbardziej denerwowała automatyczna aktywacja Trance, z pomniejszych wad wymienię: przekombinowaną Tetra Master oraz to, że karty były praktycznie bezużyteczne (w porównaniu do VIII gdzie można je było wymienić na przedmioty i czary). Nie zmienia to faktu, że IX jest moją ulubioną (obok VI) częścią cyklu. Powrót do świata utrzymanego w konwencji fantasy, piękne lokacje ( zniszczona Alexandria), dużo humoru (scenka wyjaśniająca powód przygarnięcia Vivi-ego przez Dziadka Quina, itp.) - wszytko to sprawia, że choć grałem w to (ostatni raz) jakieś... 6 lat temu wspomnienia nadal pozostają żywe.

ocenił(a) grę na 9
Devin

W FF IX to jeszcze pół biedy. Ja miałem w FF VII połączoną materię Sneak Attack z KOTR i na dzień dobry oglądałem animację summona czyli jakieś ok. 5 minut, 13 ataków z czego każdy ma swoją animację. A to lałem jakiś gości koło Midgaru, co mieli po jakieś 150HP. Chociaż i tak twierdzę, że FF VII to najlepszy FF.

Wg mnie
1. FF VII - za całokształt i była jedna z dwu scen kiedy facet płacze, druga to była śmierć Mufasy ;)
2. FF IX - świetny klimat, ciekawa fabuła, bardzo dobre filmiki
3. FF XII - świat jest dobry. ciekawa mechanika
4. FF X - pierwsze FF na ps2. ale ta część nie porwała mnie jak FF VII albo FF IX
w resztę - wstyd się przyznać, nie grałem :)

ocenił(a) grę na 9
Devin

W FF VIII mozna bylo nauczyc GF zdolnosci ktora eliminowala calkowicie losowe walki.

Obecnie jestem w polowie 2 plyty FF IX. I moge powiedziec tylko tyle: gra jest naprawde niesamowita. Wczesniej mialem do czynienia tylko z klasycznymi cRPG wiec przyzwyczajenie sie do rozgrywki w Jrpg zajelo mi troche czasu, ale po tym jak juz zaglebilem sie w FF to nie chce grac w nic innego. FF VIII tez bylo/jest swietna gra!

ocenił(a) grę na 9
Wilkinson

jRPG to zdecydowanie coś innego jak dla mnie o wiele lepszy gatunek od cRPG . Z Final Fantasy IX dla mnie jedna z najlepszych scen to na początku gry gdy Bahamut atakuje Miasto .

ocenił(a) grę na 10
Devin

Dla mnie jeden z najlepszych momentów gry to jej włączenie - utwór wejściowy nagrany na flecie, skomponowany przez Nobuo Uematsu wyzwala we mnie miliardy cudownych wspomnień z dzieciństwa (a grałem po raz pierwszy w FF IX jak miałem jakieś 7 lat). A po kliknięciu New Game gra zyskuje jeszcze bardziej. Jedna z najlepszych gier, w jakie grałem w całym moim życiu. Skyrim, Neverwinter Nights czy Diablo się chowają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones