PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861486}
8,0 281
ocen
8,0 10 1 281
Final Fantasy XVI
powrót do forum gry Final Fantasy XVI

Na razie gram drugi dzień (lvl13) i takie mam spostrzeżenia
- grafika ładna, drzewa, detale piękne. Reszta okay
- bardzo proste menu Gear, zakupów itp
Jakoś tak... Nie dobudowane się zdaje? Ale też jestem na początku, może potem coś przyjdzie
- nie wiem na co chcieli się zdecydować bo w porównaniu z innymi częściami.... Tego co było w remake 7 czy pierwszych częściach nie ma. Jest dużo historii, filmówki, walki jak się zaczną to tak szybko się kończą i przechodzą do następnej części, że często mój umysł nie zdążył zarejestrować, że coś pograł. Tak na oko, z 70% jest film. 
Nie wiem czy jestem zadowolona z tego, że mój mąż wydał na to 100 dolarów -. -
Na razie mam mieszane uczucia, zobaczę jak dalej

ocenił(a) grę na 8
mgkwt

Niestety początek mocno ogranicza swobode, jest dużo oglądania cutscenek i bardzo liniowa rozgrywka. Ja aktualnie jestem na ~20 lvlu i gra się staje bardziej otwarta, jest duża mapa gdzie można sobie swobodnie eksplorować i walczyć do woli. Odblokowuje się też więcej mocy i możliwości.
Zadania poboczne maja nudna mechanike ale warto je robic bo dzieki nim lepiej poznajemy swiat gry.
Ekwipunek i przedmioty niestety są nudne, tylko bron + pasek + karwasze.
Elementy RPG zostaly zredukowane do minimum, bardziej to przypomina Devil May Cry niz jRPG.
Warto zobaczyć jakieś filmiki na youtube jakie ludzie robią combosy bo system walki jest bardzo rozbudowany ale gra nie uczy tego w ogóle. Przykladowo mozna naladowac cios, podskoczyc, uderzyc zeby podbic wroga w powietrze, nacisnac strzalke na gorze zeby zaatakować psem i przytrzymac wroga w powietrzu, w tym czasie doskoczyć i wyprowadzic combo zakonczone naladowana kula ognia, ktora podbije przeciwnika jeszcze wyzej, znowu przytrzymac go psem itd..., a do tego mozna dokladac jeszcze moce inne niz fenixa i sie robi combo na minutę.
Jakie 100 dolarów? Ja kupilem za okolo 290zl na polskim PS store uzywajac doladowan z przecenionych kart podarunkowych.

celebes

No ja niestety w Polsce nie mieszkam i nie było promek na PS tutaj ;) <br/>Ale cieszę się z Twojej informacji, że dalej jest bardziej otwarta więc po prostu gram dalej. Dzięki za informacje.

ocenił(a) grę na 8
mgkwt

Tansze karty podarunkowe mozesz kupic niezaleznie od kraju na stronkach typu kinguin, instant-gaming itd., na stronce łowcy gier jest opisane jak to ogarnac: https://lowcygier.pl/promocje-cyfrowe/final-fantasy-xvi-premiera-cena-polska-wer sja-jezykowa-sprawdz-gdzie-kupic-gre-najtaniej/

celebes

Ooo, dziękuję za cynk!

ocenił(a) grę na 8
mgkwt

Pogralem wczoraj troche wiecej, zaryzykowalbym stwierdzenie, ze prawdziwa gra rozpoczyna sie dopiero w okolicach 33% wątku glownego (postep mozna sprawdzic na ekranie domowym playstation przed uruchomieniem gry, obok czasu gry itd.).
Wtedy nastepuje pewien zwrot akcji w fabule i zmiana jednej z kluczowych lokacji, mapa staje sie bardziej otwarta, dostajemy chocobo, nowy rodzaj questow i waluty itd.

celebes

Tak. Dalej jest dużo lepiej. Minus, ten system walk w kt&oacute;rym jak się przegra (umrze) to wraca się z pełnym zdrowiem i ekwipunkiem do osłabionego przeciwnika. Za łatwe to wtedy jest i zabiera satysfakcję. Drugi minus, to niekt&oacute;re walki są dość nudne ;) (ten sam schemat na repeat) <br/>Ale fabuła ciekawa i przepiękny świat. <br/>Jest lepiej niż na początku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones