PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767548}
8,9 11 918
ocen
8,9 10 1 11918
God of War
powrót do forum gry God of War

Na GOW wyczekiwałem od samego początku, nawet wtedy kiedy nie miałem jeszcze PS4, obecnie jestem już przy samym końcu gry, diabeł wcale nie taki zły jak go malują. Aczkolwiek jest parę rzeczy które można było by poprawić, a które niestety kłócą się z nową mechaniką gry. Świat na pewno nie jest sandboxem jak niektórzy twierdzą, ale to dobrze zaprojektowany korytarzowy świat z większymi lokacjami, tutaj gra naprawdę zasługuję na pochwałę. Story Line też jest na dobrym poziomie, jest ciekawe i chyba to głównie zasługi przygody/podróży jaką odbywamy, a przy okazji okroszone jest to relacjami ojca z synem które z początku są puste jak bębny Rolling Stones'ów. Ale później nabierają lepszych kształtów, oczywiście daleko do takiej jakości jak w TLOU bo tam było to perfekcyjnie zrobione.
Gdybym miał radzić to zdecydowanie nie grajcie na zasadzie "przejdę story line, a potem wszystko pozbieram" to najgorsze co możecie zrobić. Najlepiej grać w taki tytuł równomiernie, robić zadania poboczne, główny wątek, zbierać skarby/znajdźki itd:. Inaczej jeżeli zaklepiecie wątek, to potem będziecie chodzić po bezludnych lokacjach gdzie raz na pół godziny ktoś was zaatakuję. Walki będzie naprawdę mało, a zbieranie/rozwiązywanie zagadek będzie monotonne i wda się nuda. A przypominam że wtedy czyścicie mapki tylko dla pucharków i 100% gry. A 100% zdecydowanie jest lepiej czyścić kiedy mamy otoczkę fabularną która trwa i zadania poboczne które wykonujemy na bieżąco.
Choć nie ukrywam gram tak jak polecam, to można trochę poczuć zmęczenie, aczkolwiek gierka ma w sobie coś, że gdy od niej odpoczniesz wracasz dalej do wątku/przygód/zbierania/zwiedzania. To jedno jest pewne, drugi raz przechodzić grę od zera było by dla mnie zbyt męczące.
Szkoda że mało mamy GOWa w samym GOWie to taka próba połączenia GOWa+TLOU+Horizon+ Tomb Raidera w jednym. Więcej w mojej recenzji która jakoś krótka nie jest, bo GOW to taka gra o której trzeba powiedzieć wszystko. A przy okazji na plus oczywiście że nie będzie żadnych durnych DLC, widać w grze że nic nie zostało pokrojone, żadna lokacja, żadne zadania, to się dziś ceni i to też zaważyło na ocenę końcową mimo swoich wad jakie gra posiada.

https://www.youtube.com/watch?v=uMTLkn9ob0A

ocenił(a) grę na 8
MaXXi

Fajna recka. Moje odczucia bardzo podobne, dla mnie gre ratuja ostrza ktore kratos w koncu wyciaga ze skrzyni. pozdro 667

ocenił(a) grę na 9
MaXXi

Mi tam w sumie wszystko się podoba, ale... Wolałem chyba jednak poprzednią koncepcję.
Ten obecny GOW wlasciwie wszystko tak jak wspomniales zapożycza (zapomniales o grach from software), a poprzedni byl wlasciwie jedynym europejskim slasherem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones