PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616247}
7,7 1 413
ocen
7,7 10 1 1413
Gorky 17
powrót do forum gry Gorky 17

Tą grę, w ramach tradycji co rok przechodzę w okresie świąt bożonarodzeniowych , wszystko to za sprawą świetnego klimatu, rewelacyjnej muzyki, postaci (Owicz rządzi :D) i ...grafiki. O ile animacja naszych żołnierzy wygląd dziś marniutko to ręcznie rysowane lokacje w 2d ciągle przykuwają uwagę szczegółami i detalami.

Marzy mi się odmłodzenie tej gry, też jako turówki też z planszami 2d ale lepszymi animacjami postaci i potworów. W sumie można by konturować fabułę z Gorkiego 17, bo sam generał mówił że ludzkości zostało jedno pokolenie, a i zakończenie nie jest do koca jednoznaczne.

ocenił(a) grę na 8
przemek_klaja

Projekt był
http://www.filmweb.pl/videogame/Gorky+21-2016-628090
Ale chyba przepadł :(

ocenił(a) grę na 10
przemek_klaja

Widzę, że nie tylko ja mam fioła na punkcie tej gry :). Również moim wielkim marzeniem jest kontynuacja Gorky 17, oczywiście jako turówki. Klimat miażdzy w tej grze i chętnie sprawdziłbym jakiś podobny tytuł, aczkolwiek mam na uwadze to, że po prostu takiego niema.

NIESTETY oto odpowiedź producenta Gorky 21 na pytanie użytkownika czy projekt zostanie ukończony:
The Farm 51: Projekt niestety został zawieszony. Na razie nie planujemy do niego wracać, bo innych projektów mamy zatrzęsienie;)

przemek_klaja

Ta gra to idealny przykład, że nie trzeba kopiować systemów z Fallouta, żeby zrobić świetną turówkę. Jakieś 4 lata temu ostatni raz kierowałem garstką komandosów dowodzonych przez Owicza czy tam innego jankesa. Ta gra zabijała klimatem i fabułą. W dzieciństwie troszkę się bałem tej gry dlatego obserwowałem braci jak zabijają potworki w turach ;] Jednak dzięki temu nie zapomniałem o tej produkcji i później sam po nią sięgnąłem. Gry nigdy nie ukończyłem, ale wiem, że miałem starcie z bossem. Nie mniej oryginalna gierka, która zasługuje na miano kultowej ;)

ocenił(a) grę na 10
przemek_klaja

Chyba to kwestia "pokolenia". Megaprodukcja ostatniego tchnienia gamblera. Dla mnie jedna z 3 najlepszych gier ever :)

ocenił(a) grę na 8
przemek_klaja

Oj, przydałaby się kontynuacja. Zwłaszcza, że z rzutem izometrycznym tytuł jest zrobić taniej niż z perspektywą tpp czy fpp, w każdym razie nawet po tylu latach bardzo fajnie zrobiona giera, ładnie udało się uzyskać taki filmowy klimat z tymi renderowanymi animacjami nadejścia wrogów czy dialogów między bohaterami, a nawet taki detal jak zbliżenie na postaci podczas rozmowy sprawia, że łatwiej wsiąknąć w historię.

Zresztą niesamowite, jak kiedyś te gry robili. Żadnego samouczka, żadnych objaśnień mechanik, żadnej mapy, żadnego zaznaczania questów i celów --- i mimo braku tego wszystkiego o dziwo gra się bardzo zacnie.

ocenił(a) grę na 8
przemek_klaja

Dzisiaj już są podobne tytuły. XCOM i XCOM2. Inne klimaty, ale gra się podobnie. Oczywiście Gorky potrzebuje remastering'u albo sequel'a. Polecam panom XCOM. Podał mi go brat który również jak ja darzy starą miłością Gorky 17.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones