PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 655
ocen
8,8 10 1 23655
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

...to oznacza, że również grałem w tą część? Czy są to niezależne produkcje od siebie?

ocenił(a) grę na 10
pio73

Dawno nie grałem, mam nadzieję, że nic nie pomieszam:
Noc Kruka po prostu dodaje Dolinę Budowniczych (czy jakoś tak) do podstawowej wersji gry. Lokację tę odwiedzamy po raz pierwszy albo w drugim albo w maksymalnie trzecim rozdziale gry (do wyboru przez Ciebie kiedy tam wpadniesz, jak dobrze pamiętam było to zależne od tego co zrobimy z Laresem). Oczywiście w późniejszych rozdziałach też możemy zawitać do tego miejsca, pojawią się tam nowe, potężniejsze zwierzęta w stosunkowo sporych liczbach itp., ale brak nowych wątków.

Więc jeśli grałeś w NK to grałeś też w G2, niemniej jeśli jesteś fanem serii, to polecam zagrać też w samą G2 dla odmiany. Różnica na pewno tkwi w systemie broni. Kiepsko pamiętam szczegóły. Na pewno w związku z tym, że wraz z dodatkiem mamy do zdobycia znacznie więcej doświadczenia (a także tablice budowniczych), to jeśli gramy z nim, to broń będzie wymagała więcej siły i zręczności, ale będzie zadawać też więcej obrażeń. Nie jestem pewien czy w związku z tym przeciwnicy mają więcej zdrowia/pancerza. Nauczyciele mogą nam pomóc rozwinąć te parametry znacznie wyżej, ale z wyższym kosztem w punktach nauki.
Oprócz tego - tutaj już mogę być w błędzie - w podstawce, inaczej niż z dodatkiem, kusze wymagają zręczności zamiast siły do ich użycia (?). Na pewno jednak czy z dodatkiem czy bez, obrażenia od kuszy potęgowane są przez naszą zręczność, a nie siłę.

Pewnie jest jeszcze trochę niuansów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones