PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 815
ocen
8,7 10 1 25815
Gothic
powrót do forum gry Gothic

10/10

użytkownik usunięty

best rpg eva

ocenił(a) grę na 7

Zgadzam się, nigdy już nie będzie RPG z takim klimatem, fabułą i świetnymi postaciami.

użytkownik usunięty
mckk

ostatnio w to znów grałem, od tej gry nie odstraszy nawet grafika bo ma świetny klimat.

Za to strasznie odstraszają puste lokacje. Grałam niedawno po raz kolejny i jak patrzę na ten świat to aż smutno. Wygląda to tak jakby twórcy byli poganiani i wypuścili grę na szybko.

użytkownik usunięty
wiwior591

Tzn? O ile wiem niemal wszędzie jest coś do podniesienia, jakaś skrzynia do otwarcia + potwory w mniejszej lub większej ilości.

Jednak mimo wszystko jest to takie puste. Jest jaskinia po drodze do świątyni (na lewo od Cavalorna) i strzeże jej 5 zębaczy, a do zdobycia jedna butelka małego leczenia, a sama świątynia to już w ogóle. Następną niedokończoną lokacją jest chociażby wolna kopalnia czy obóz bandytów.

użytkownik usunięty
wiwior591

To nie świątynia tylko coś w stylu areny. Po drodze masz jeszcze skrzynkę i parę gratów na miejscu.
Wolna kopalnia nie jest niedokończona - prawie nikogo tam nie ma, bo straż wszystkich wybiła.
Obóz bandytów owszem, bo to miał być 4 możliwy do dołączenia, ale zrezygnowali z tego.

Tak czy siak dobrze, że nie jest wszędzie wszystkiego pełno nawalone. Dzięki temu jest bardziej realistycznie - no bo umówmy się, sztuczne to by było gdyby co pięć metrów leżały jakieś graty na ziemi.

Do wolnej kopalni da się iść za nim zostanie zaatakowana.
Świątynia, arena jak zwał tak zwał. Gratów kilka jest, ale ciężko trafić na coś wartościowego czego by się aż chciało szukać.
Mi się właśnie dużo bardziej podoba z modem mroczne tajemnice, świat jak dla mnie staje się dużo bardziej żywszy i ciekawszy.

użytkownik usunięty
wiwior591

Jasne, ale trzeba zabić strażników i zabrać im klucz do stróżówki. Tak samo można na początku wejść do świątyni śniącego i od razu będzie tam Cor Kalom. Tyle, że fabuła tego nie zakłada więc to nie jest błąd.

W wolnej kopalni miałam na myśli obszar wokół :) Nie zabijam niewinnych ludzi :P

użytkownik usunięty
wiwior591

Ja też nie:)
Więc chyba nie powiesz mi, że w kotle jest pusto - mnóstwo ludu, w każdej chatce kuferek z gratami, kilka postaci ma dobrą broń.

Jednak tak naprawdę możesz porozmawiać tylko z dwoma postaciami i to mi się nie podoba. Żadnych zadań, nic ciekawego więc tak naprawdę nie ma po co tam przychodzić.

użytkownik usunięty
wiwior591

Z trzema, można przyjść po strój kreta, żeby wbić do karczmy i jest jedno zadanie od Baloro.
btw, przecież w tej grze można rozmawiać z każdym:)

Jest różnica między kimś kto ma imię a "najemnik".

użytkownik usunięty
wiwior591

Ale ci bezimienni też mają listę tematów. Jasne, powtarza się dla danej gildii, ale i tak są ciekawe - a że nie pchają specjalnie fabuły do przodu - dialogi z częścią imiennych też nie.

Jak przechodzę grę po raz 5 to dla mnie zbyt ciekawe nie są, a od tych imiennych zawsze można się czegoś dowiedzieć.

użytkownik usunięty
wiwior591

Jak przechodzi się grę piąty raz to i dialogi z imiennymi nie zaskakują.

Ale w większości gier można znaleźć coś co zaskoczy, odkryć coś nowego, a tutaj niestety tego nie ma.

użytkownik usunięty
wiwior591

Ha, wybacz, ale to lekko bez sensu stwierdzenie, bo ten aspekt zależy tylko od gracza. Ktoś mega uważny odkryje wszystko za pierwszym - drugim razem i powie, że gra pusta, a gapa i za ósmym podejściem znajdzie coś nowego i powie, jaka ta gra zaskakująca.

Ja należę do gap, a akurat tutaj wszystko odkryłam za pierwszym razem. Szkoda mi tych mijsc, które tak bardzo ładnie zostały wykorzystane w modach :)

użytkownik usunięty
wiwior591

Chyba jednak nie wszystko, skoro nie wiedziałaś o zadaniu w wolnej kopalni:)

ocenił(a) grę na 10

Zgadzam się w 100% Gothic to najlepsza gra RPG na świecie! przeszedłem tą gre już 1000 razy wraz z 2 i dodatkiem, i nigdy nie znudziło mi się grać w nią dalej.

Popieram każde Twoje słowo.

ocenił(a) grę na 10

Najlepsza gra rpg to nie, z definicji gatunku jest co najwyżej niezła. Ale gra jako "GRA" to arcydzieło i tu się zgadzam.

do fallouta / bg troche mu brakuje, ale ogółem spokojnie top 5 [tuż za falloutami/bg/planescapem/morrowindem]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones