PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

dla wielu Gothic 1 to 10/10, ale jak dla mnie w wielu aspektach gra niekompletna i znacznie biedniejsza niż Gothic 2 z Noca Kruka. sequel z dodatkiem jest dla mnie w kazdym aspekcie lepszy niz czesc pierwsza. sprawe zalatwiaja modyfikacje na szczescie. najbardziej do Gothica 1 podobaja mi sie Mroczne Tajemnice. dodaje mnostwo contentu i zapelnia w niektorych miejscach pusty swiat

ocenił(a) grę na 10
3hitCombo

Jedynka miała lepszy klimat i fabułę. Była też bardziej tajemnicza :) Poza tym była pierwsza.
Grając w dwójkę czułem się jakbym grał w dodatek do jedynki :)
Malutko zmian, ale to dobry pomysł bo uwielbiam 1 i 2, a nie przepadam za 3 częścią.
Nie podobało się mi w dwójce, że był mniej mroczny klimat, te farmy zamiast kolonii karnej otoczonej barierą,
gdzie byli sami bandyci :) Najgorszym mankamentem było w dówjce, że już na początku gry Xardas oznajmił
co będzie trzeba zrobić i kto jest naszym wrogiem. Istna porażka. Największy minus. Czar troszkę prysł.
Świetnie że wyszedł dodatek do dwójki, bo gra stała się lepsza.

returner

fabula w jedynce rzeczywiscie byla lepsza, ale klimat to rzecz wzgledna, kazdemu odpowiada co innego :) ale jak to malutko zmian? gothic 2 wzgledem pierwszej czesci rozszerza sie wzdluz i wszerz, dodaje chocby zadania poboczne ktorych w jedynce niemal kompletnie nie bylo.

ocenił(a) grę na 10
3hitCombo

Ucieszyło mnie najbardziej, że Noc kruka nie był osobnym dodatkiem tylko uczynił dwójkę lepszą grą :)
Mod "Mroczne tajemnice" do Gothic 1 uczynił trochę podobnie, ale wiadomo,
że to tylko mod więc mimo fajnych questów, ciekawej fabuły, wielu nowych gildii i znacznie dłuższej gry
był mankamenty np: Nowy teren niezbyt ciekawie rozrysowany, bugi oraz brak głosu.
Niby wyszedł potem dubbing, ale to nie było to. Tak czy siak świetnie się też bawiłem przy Mrocznych tajemnicach,
ukończyłem wszystkie możliwe questy, najwięcej ich było w obozie przy kopalni choć ciekawsze i bardziej rozbupowane,
takie jakie najbardziej lubię były w obozie przemytników, chyba były nawet fajniejsze niż te z głównej osi fabularnej z pradawnymi :)
A co sądzisz o Risen 1 ? Wg ciebie jest lepszą grą niż Gothic 3 w wersji mocno spatchowanej 1.73 ?
Bo jak dla mnie mimo wszystkich łatek 1.73 czy nawet quest packa 4 to Gothic 3 i tak jest wielkim zawodem po
fenomenalnych Gothic 1 i Gothic 2+Noc kruka. Risen 1 wg mnie jest lepszy od 3 części Gothica choć jest mixem G1, G2 i G3.

returner

z Gothiciem 3 Piranha Bytes chciala zrobic cos nowego, trzecia czesc znacznie rozni sie od poprzednich Gothicow i pewnie dlatego wielu osobom sie nie podobala, ja jednak jestem zwykle otwarty na nowosci. niestety ta czesc rowniez mnie zawiodla - grajac po premierze, myslalem ze przez scinanie sie gry i bugi sie pochlastam. poza tym fabula byla slaba, monotonia rozgrywki sie po jakims czasie wkradala. plusy to ogrom i piekno swiata (mysle ze nawet teraz, pod koniec 2013 roku, moze urzec), muzyka budujaca klimat poszczegolnych krain.

Risen natomiast to proba (i nawet udana, musze przyznac) przeniesienia stylu rozgrywki z G1 i 2 do ,,naszych" czasow. Risen mial zdecydowanie lepsza fabule, ciekawsze, niemonotonne zadania, ale technicznie byla gorsza od G3, no i tez naszpikowana bugami. mimo wszystko bardziej cenie sobie grywalnosc niz grafike, dlatego tez Risena uwazam za lepsza gre.

ocenił(a) grę na 10
3hitCombo

Przecież G3 bez łatki 1.7 nie ma lepszej grafiki od Risen, porównywalnie wyglądają z tym,
że G3 wyszedł 3 lata wcześniej. Z łatą 1.7 może wygląda troszkę lepiej.
W Risenie 1 nie miałem żadnego buga w questach, ani w grafice, więc nie wiem co masz na myśli.
G3 natomiast po spatchowaniu na 1.73 jest całkiem grywalny, ale fabuły nie da się naprawić.
Otwartość i całkowita swoboda była w serii Elder scrolls, która była przez to dla mnie nudniejsza,
bo fabuła główna była zawsze tam niestety nudna jak flaki z olejem,
a atutem były questy poboczne i wielkość świata .
Gothic 1 i 2 lubiłem właśnie za to, że pewne rzeczy były mocno narzucone i
pchały nas z główną osią ciekawej fabuły, bo inaczej nie szło brnąć dalej .
Risen 1 no cóż, odniosłem wrażenie, że wiele zapożyczył pomysłów z G1 i G2
jakby ulotniła się twórcom cała kreatywność i po prostu wypalili się.

returner

Taki byl zamysl przy tworzeniu Risena. :) wziac to co najlepsze z dwoch pierwszych Gothicow i przelozyc na nasze czasy.
Grafika to dosc obszerne slowo. Chodzi mi ze w G3 mamy 3 strefy klimatyczne, zasieg widzenia jest wiekszy i w ogle widoki sa w wiekszosci ladniejsze. Ogolny poziom grafiki w tych grach jest wyrownany. :p wiesz, ty Elder Scrollsow za rozmiar swiata nie lubisz, ja tez, ale w G3 akurat mi sie rozmiar podobal - duzy, ale nie przytlaczajacy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones