PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Wiadomo powstaje tyle nowych gier że kto by sie brudził prostą grą jaką jest Gothic gdy
można pograć w Arcanie lub inne tytuły które mają super grafike i niema problemu z
odpaleniem na W7.

Ja pamiętam kiedy odpaliłem Gothic pierwszy raz , grafika wydawała mi się spoko bez jakiś
zachwytów czy rozczarowań a teraz nawet sie zdziwiłem ze w to grałem :P

Ale nie będą już mieli okazji poznać klimatu , unikalnego klimatu starego obozu i obozu na
bagnach no ja nie wiem co to było ale przechadzka po starym obozie i ta muzyka to było coś
można było dosłownie poczuć ten klimat to było takie miłe uczucie ^^

Przeszłą do historii

To była świetna gra którą tak zniszczyli w G3 a już nie mówić o G4

użytkownik usunięty
Ari911

Ja mam podobne obawy, jeśli chodzi o Final Fantasy VII, chociaż jest jeszcze starsza niż Gothic. Ja dosyć często wracam do Gorthic I-II i wcale mnie to dziwi. Może jestem już trochę stara;)

ocenił(a) grę na 10
Ari911

Heh, poruszyłeś ciekawą kwestię. Niestety, gry to nie film. Mało osób nawet nie stara się sięgnąć po starsze, takie wyśmienite własnie tytuły. Istnieją też ograniczenia technologiczne, z którymi nie każdy jest w stanie sobie poradzić. Szkoda. Rzeczywiscie, ogromna szkoda tych nieświadomych, którzy nigdy nie poczują tego absolutnego arcydzieła. To przykre.

Natomiast nie zgodzę się z pierwszym zdaniem. "Gothic" nie jest prostą grą, wręcz przeciwnie. Jest bardziej skomplikowany niż obecne tytuły. Właśnie teraz prostota bardziej przyciąga. Chyba, że masz na myśli grafikę i mechanikę gry. Ona jest prostsza.

Jeśli chodzi o klimat to magia. Coś czego nie da się wyrazić za pomocą słów. Nigdy nie zapomnę pieczenia mięsa o zmroku w Starym Obozie, widok bariery i muzyki wychodząc z groty Nowego (również w nocy) czy pierwszej rozmowy z Gomezem jak się wypytywał o znajomości. Albo szwędanie się w nocy w okolicach Starego i patrzenie jak bardzo się oddaliliśmy. Te ciarki na plecach, ta atmosfera, ten czekający przed nami las. Mroczny, przerażający, ale tak przyciągający i czekający na odkrycie. MAGIA!, a nie żadna tam gra.

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

To samo niestety tyczy też Diablo, Planscape: Torment, czy Baldura. Pewnie gdyby dać Gothica graczowi z dzisiejszego pokolenia posypałyby się teksty w stylu: "A czemu mi się zdrowie nie odnawia, ale kwadratowa grafa"

ocenił(a) grę na 10
Piotrek4

Przy Gothiku spędziłem mnóstwo wspaniałych godzin, a drugie tyle przy filmikach robionych z gry na YT które niestety władze pousuwały... a były takie klasyki jak Prawdziwa Historia czy PH Alternatywna... wprowadzenie Pisu, Kaczyńskich Leppera... No coś wspaniałego.

ocenił(a) grę na 10
Bruce_Lee

PH Alternatywna to klasyk nad klasyki i nikt tego nie pousuwał.

ocenił(a) grę na 10
Ari911

osobiscie sie z toba nie zgodze, g3 pod jednym wzgledem przewyzszalo g1 i g2 razem wziete
poraz pierwszy nie bylo liniowej fabuly
podobno system walki byl pociety, nie wiem nie zauwazylem, wszystkie 3 czesci przeszedlem magiem, wiec mi to raczej wisialo, regeneracja many na wyzszych to bylo duze ulatwienie dla gracza , natomiast fakt ze majac stworzenie szkieleta mozna bylo miec tylko jednego szkieleta bylo dla mnie utrudnieiem (2ke przeszedlem praktycznie na szkieletach i demonach)
dodam ze nie podobalo mi sie w g2 i g3 to ze calkowicie zmieniono klimat gry i z klasycznego dark fantasy zrobili gowniane heroic fantasy

użytkownik usunięty
Tan Ke

Gothic I i II bardzo mi się podobały, ale do III też nic nie mam. Nie jestem zdenerwowany że twórcy zrobili grę tak a nie po staremu, gdyż rozumiem czemu tak uczynili. Mimo iż jestem dość młody rocznikiem, bardzo cenię starsze gry takie jak Torment, Gothic, Morrowind, Diablo czy nawet taki Carmageddon, gdyż były to jedne z moich pierwszych gier, jestem bardzo sentymentalny i wciąż mogę do nich wracać. Co do G3, twórcy zrobili tę grę na dzisiejsze standardy. Teraz jakakolwiek wydana gra, oprawiona w oldskul nie spotka się z sukcesem. Wystarczy spojrzeć na FPSy - nową wersję Wolfenstein, czy Singularity - strzelanki zrobione w klimatach gier sprzed 10 lat, i nie odniosły sukcesu. Gdyby wydali Gothica, który byłby jak pierwsza czy druga część, też nie spotkała by się z większym sukcesem, z powodu właśnie młodszych graczy, ani nie dostała by wysokich ocen wśród krytyków którzy zwracają uwagę na innowacyjność. Co do młodszych graczy, wśród nich często znajdują się za przeproszeniem idioci. Gdy przeczytałem fragment wypowiedzi "A czemu mi się zdrowie nie odnawia, ale kwadratowa grafa" krew mnie zalała, bo wiem że istnieją tacy agenci.

ocenił(a) grę na 10
Ari911

masz racje. To była moja pierwsza gra RPG i w dodatku ulubiona ( no i 2 )

użytkownik usunięty
QuentinTarantinoFan_2

Nie no, czytając te wszystkie komentarze na profilu gry Gothic, byłem zmuszony zainstalować ją ponownie :F

QuentinTarantinoFan_2

ale to nie jest rpg

użytkownik usunięty
stonedfish

RPG to dosyć szerokie pojęcie. Ogólnie oznacza grę fabularną, więc "Gothic" też się zalicza do tego gatunku.

Ale rozszerzając definicję, każdą grę można określić jako fabularną. Syberia ma ciekawą, rozbudowaną fabułę, czy to oznacza że jest erpegiem? :D

użytkownik usunięty
stonedfish

Wychodzi, że "Syberia" też nim jest. Przyznaję jednak, że "Gothic" gatunkowo nie jest tylko grą RPG. Jest to połączenie RPG i gry akcji (TPP).

ocenił(a) grę na 10
stonedfish

Ja uważam, że rpg ma trzy zasady

- kreowanie postaci pod względem stylu rozgrywki (Gothic je spełnia nietypowo, podczas rozgrywki kształtujemy naszą postać w któryms kierunku. Ale je spełnia)
- rozwój postaci
- otwarty świat

Gothic je spełnia

ocenił(a) grę na 6
Piotrek4

Za to wiele słynnych serii rpg, jak chociażby final fantasy - nie. Kulawe te twoje zasady.

mhrocznyszatan

Ej większość z nich nawet nie słyszała o FF. Zburzysz ich światopogląd że Gothic jest najlepszym RPG xD

Ari911

gothic dobra gra ja mojego tak zapakowałem w próżni że się nie rozleci i moje nowe pokolenia zagrają^^

Ari911

Jestem fanką fantasy i RPG, ale Gothic kompletnie mi nie podszedł. Kupiłam Złotą Edycję (Kolekcję? Nie pamiętam teraz.), zainstalowałam jedynkę, i wyłączyłam po paru minutach... Do BG czy NWN nie dorasta.
Aczkolwiek pod wpływem Waszych postów zdecydowałam się zrobić podejście nr 2. Może będzie inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones