PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 815
ocen
8,7 10 1 25815
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Chcielibyście by taki film powstał ?
Mi osobiście się tylko marzy, bo chciałbym by kiedyś powstał.
Jak tak, to kogo byście zatrudnili w roli reżysera ?
I kogo byście chętnie widzieli w rolach aktorów ?

ocenił(a) grę na 9
pionder23

Nie wiem jak Wy, ale ja w śród reżyserów to bym wybrał któregoś z tej czwórki : Peter Jackson ( mój kandydat nr 1), James Cameron, Ridley Scott, czy nawet Mike Newell.
Co do aktorów, musiałbym się poważnie zastanowić ?
Moje wstępne typy:

Chris Hemsworth - Bezimienny
Robert Downey Jr - Diego
Mark Ruffalo - Milten
Terry Crews - Gorn
Giovanni Ribisi - Lester
Jeremy Renner - Lee
Norman Reedus - Lares
Alan Rickman - Xardas
Sean Bean - Gomez
Michael Shannon albo Dwayne Johnson - Thorus
Denzel Washington - Saturas
Jeremy Irons - Corristo
Tim Roth - Cor Kalom
Ben Kingsley - Y’Berion
Michael Fassbender - Cor Angar
...

Taki gwiazdozbiór, ale jak dla mnie pasowaliby do swoich ról :)

użytkownik usunięty
pionder23

Nie przepadam za Gothiciem, ale myślę, że Sean Bean nawet by mógł Bezimiennego zagrać :D

ocenił(a) grę na 9

No w sumie... Troszkę wiekowy jak do roli bezimiennego, ale może by sobie poradził ? ;)

użytkownik usunięty
pionder23

Może troszkę wiekowy jest, ale poradzić to by na pewno sobie poradził! :P

ocenił(a) grę na 10

Już raczej Diega albo Któregoś z magów wody saturasa czy kogoś :)

pionder23

ktoś tu się naoglądał filmów marvel i dc comics

ocenił(a) grę na 9
oooooo00

Jak nie masz nic do powiedzenia to nie zaczepiaj! Nikt cię tu nie prosił!

pionder23

Miałem coś do powiedzenia i to powiedziałem. Sami aktorzy występujący w cukierkowych adaptacjach książek i komiksów.

ocenił(a) grę na 9
pionder23

Wiem, że stary post, ale Vin Diesel jako Ryżowy Książę to by było coś...

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Hemsworth jako Bezimienny... Zbyt umięśniony, na początku filmu musieliby zrobić to co Chrisowi Evansowi w Kapitanie Ameryce

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Z tego co wiem jest film gothic ale na podstawie gry czyli po prostu nagrane jak ktoś gra tylko tak jak by to był film.

ocenił(a) grę na 9
mich145

No tak, może to nie to samo co film, ale też fajnie się ogląda :) Taka dobra gra aż prosi się o realizacje prawdziwego filmu :) To byłoby coś :)

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Może za kilka lat, ktoś wpadnie na zrealizowanie filmu, ale musiał by powstać produkt który przypomniał by o co chodzi w rpg, a ostatnio to co pojawiło się pod nazwa Gothic tylko ośmieszyło tą grę, nie chodzi mi o Arcanie, tylko o ten dodatek upadek czegoś tam, jeszcze gorsze i bardziej niedopracowane niż zmierzch bogów.
a Aracnie uważam za odzielną cześć, która nie wpływa na wydarzenia po gothicu 3

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Mi się również marzy film!!!

ocenił(a) grę na 9
pionder23

Jeśli mają ten film zrobić ludzie pokroju Uwe Bolla ,to lepiej by w ogóle nie powstała ŻADNA ekranizacja tej gry .Gothic najlepiej jakby pozostał tym czym jest.Arcydziełem niemieckiej branży growej.

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Co do reżysera nie wiem. Byle nie Uwe Boll, który nieważne, za jaki film się weźmie, to wszystko spartaczy.
A co do aktorów to widzę to tak:

Bezimienny - Jamie Kennedy
Milten - Robert Pattinson
Diego - Antonio Banderas
Gorn - Shawn Wayans
Lester - Skeet Ulrich
Lee - Nicholas Brendon
Xardas - Tobin Bell
Lares - Jon Abrahams
Gomez - Jean Reno
Thorus - Damon Wayans
Saturas - Morgan Freeman
Corristo - Clint Eastwood
Cor Angar - Samuel L. Jackson
Kruk - Robert Englund

ocenił(a) grę na 9
BarteX1999PL

Niektóre ciekawe wybory, natomiast reszta nie bardzo :( Spodobał mi się wybór Gorna, Lestera, Xardasa, Laresa, Gomeza, Thorusa ( choć nie do końca), Saturasa i Corristo. Reszta jest dla mnie fatalnie dobrana. Konieczne byłyby zmiany.
Np. na Miltona już bardziej by się nadawał Matt Dillon niż Robert Pattinson, zdecydowanie.

użytkownik usunięty
pionder23

zdecydowanie wolałabym żeby powstała książka oparta na grze niż film.

ocenił(a) grę na 9

Nie byłoby źle gdyby obie wersje się pojawiły. Nie przepadam za książkami zbytnio, ale nie miałbym nic przeciwko. No a film, jak dla mnie obowiązkowy, hehe :)

użytkownik usunięty
pionder23

pomijając to że nie lubisz czytać to książka byłaby pod każdym względem lepsza, w książce całą masę szczegółów znajdziesz, do filmu mogliby wziąć niepasujących aktorów, trwałby tylko półtorej godziny, z doświadczenia wiem że znaczna większość ekranizacji gier jest słabiutka niestety ;/ dobrym pomysłem byłby też serial, tylko żeby ktoś konkretny się za to wziął, nie tak jak to było z Wiedźminem.

ocenił(a) grę na 9

Może i faktycznie masz trochę racji ;) Z ekranizacjami gier nie było najlepiej. Co do serialu, powiem szczerze, też byłbym zadowolony :) To całkiem dobry pomysł :) No ale tak, do tego trzebaby konkretnych ludzi. A dzisiaj ciężko jest takich wybrać. A nie chciałbym by podzielił los Wiedźmina. A masz jakieś konkretne pomysły jeśli chodzi o ekipe która miałaby się tym zająć ?

użytkownik usunięty
pionder23

w sumie to ciężko wytypować jakąś konkretną ekipę, bo nawet tacy którzy mają już za sobą jakieś fajne seriale mogliby to spartaczyć nie czując klimatu gry, natomiast co do filmu to zakładając że byłby obcojęzyczny, nie wyobrażam sobie żeby u nas w Polsce nie było w nim dubbingu bo Bezimienny to tylko Jacek Mikołajczak, tak samo z pozostałymi postaciami, żadnych napisów i lektora.

ocenił(a) grę na 9

Masz rację, rzeby wszystko wyszło trzeba czuć klimat gry, inaczej się nie da. No a dubbing tak jak mówisz, obowiązkowy. W tych samych osobach co w grze. Nie ma innej opcji. Uwielbiam Jacka Mikołajczaka, ten jego charakterystyczny głos jest genialny i nie do podrobienia :) Nie wyobrażam sobie Bezimiennego z innym głosem. Wracając do filmu, sam dubbing wniósłby coś do tego klimatu :) Na razie nie mam konkretnego pomysłu z ekipą, ale to musi być ktoś kto ma pojęcie o podobnych produkcjach. Na pierwszy rzut oka pasuje mi ekipa z Gry o tron. Ciekawe jak by poradzili sobie z Gothic'em? Na dzień dzisiejszy to chyba najlepsza ekipa jeśli chodzi o ten rodzaj seriali. Chyba że znasz lepszych ?

użytkownik usunięty
pionder23

też właśnie o nich myślałam, nikt inny nie przychodzi mi na myśl.

ocenił(a) grę na 9

Właśnie, oprócz nich jakos brak konkretnych osób. Cieszę się że fanów Gothica jest coraz więcej :) Zwłaszcza ze strony płci pięknej :) Aż ciężko uwieżyć że tak śliczne dziewczyny lubią sobie pograć, i to jeszcze w coś konkretnego :) W końcu, wszystko jest dla ludzi, hehe ;)

użytkownik usunięty
pionder23

to jest akurat jedna z niewielu gier, w którą pograsz 10 lat po premierze i nadal będzie genialna i grafika tu nie ma żadnego znaczenia :)

ocenił(a) grę na 9

Dokładnie, co racja to racja :) Ale np. jak by był pomysł odświeżenia gry, wiesz, wszystko to samo tylko znowym silnikiem graficznym, byłabyś za ? :) Ja bym był, bo to by było jak dla mnie podarowanie drugiego życia grze, uwiecznienie jej :) Nic do starej grafiki nie mam, na takiej się człowiek wychował :) W końcu data premiery to powoli czas zamierzchły, hehe. Ale gra jest tak wielka że można smiało w nią grać jeszcze przez najbliższe lata, do puki będzie odpalać na sprzęcie :)

użytkownik usunięty
pionder23

ja bym nie chciała żeby odświeżali, wolałabym żeby po prostu piątke zrobili tak jak powinni, wcześniejsze niech zostawią w spokoju, chociaż Arcanie mogliby całkowicie wywalić i zrobić prawdziwą czwórkę.

ocenił(a) grę na 10

No jeśli powstał by film musiał by być dubbing taki sam jak w grze!! Serial też był by super moim zdaniem mega!!! Mamy rok 2019 a o filmie ni widu ni slychu

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Xardasa, albo Vatrasa mógłby zagrać Ben Kingsley

ocenił(a) grę na 10
pionder23

No ewentualnie Diega :)

ocenił(a) grę na 10
pionder23

Teraz ja. Jaki reżyser? Nie wiem. I tak ten film nigdy nie powstanie, więc skupię się na obsadzie. Ponieważ Gothic to świetna gra, obsada też musi być świetna. Moje typy:

Bezimienny - głównego bohatera nie umiem wytypować. Większość młodych aktorów mogłaby go zagrać (niezbyt skomplikowana postać)
Diego - Danny Trejo (jakoś tak zawsze mi się z Diegiem kojarzył)
Milten - Keanu Reeves
Gorn - Denzel Washington
Lester - Stanley Tucci
Lee - John Travolta
Lares - Brad Pitt
Xardas - Al. Pacino
Gomez - Steven Seagal
Thorus -Forest Whitaker
Saturas - Samuel L. Jackson
Corristo - Bob Gunton
Y'Berion - Ben Kingsley (b.dobry pomysł)
Cor Angar - no idea
Kruk - Gary Oldman
Cor Kalom - Clint Eastwood

Może trochę przesadziłem, ale tak mi serce podpowiada ;)

ocenił(a) grę na 9
GF1115

Przesadziłeś czy nie, miałeś ciekawy pomysł z niektórymi :) Spodobał mi się wybór Diega (szkoda tylko że aktor jest juz naprawdę wiekowy), Gorna, Lestera (bardzo ciekawy wybór), Laresa, Xardasa, Gomeza ( mimo że szczerze nie trawię Seagala ), Saturasa i Corrista. Natomiast strasznie nie widzi mi się Thorus, Lee, Milten, Kruk i Cor Kalom. Może i tego ostatniego jeszcze bym strawił jakos, ale Lee, po prostu nie mogę, hehe ;) Ale fajnie że masz swój pomysł. Fakt że większość obsady to już dziadki, ale to zawsze już jakis pomysł. Z twojej obsady do swojej wziąłbym Gomeza, Saturasa i może Corristo? Wiesz, swoje typy mam, i chcę się tego trzymać. Bo jak dla mnie to też się świetnie nadają :)

ocenił(a) grę na 10
GF1115

Ben na świra z sekty z Gothic nadaje się w 100 %ma wygląd do tego stworzony

ocenił(a) grę na 9
pionder23

Bezimienny-Ron Perlman

ocenił(a) grę na 9
pionder23

jak dla mnie było by zarabiscie gdyby zrobili film najlepiej 3 cześci każda z innego gothica

ocenił(a) grę na 8
pionder23

Zdecydowanie bardziej podobałby mi się kilkuodcinkowy serial z rozwinięciem niektórych wątków.

ocenił(a) grę na 9
pionder23

W sumie całkiem ciekawy pomysł nawet sama się dziwię dlaczego nikt nie zrobił adaptacji tej zacnej giery która jest tylko i wyłącznie wymysłem samych twórców a wygląda jakby inspirowali się jakąś bardzo dobrą książką ale też z drugiej strony nigdy nie wiadomo co by z tego wyszło bo równie dobrze mógłby być to gniot średniak albo majstersztyk więc jakby komuś się chciało takowy film zrobić to będę trzymać mocno kciuki jak trzymam do remake'a by tego nie schrzanili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones