PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 815
ocen
8,7 10 1 25815
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Brakujący 13 mag

użytkownik usunięty

Wiele osób zastanawia się, co się stało z owym 13 magiem w kolonii, którego później zastąpił Milten: niektórzy mówią, że to szkielet z wieży mgieł, itd. Prawda jest taka, że nie było takiego maga. Ta pomyłka wynika z błędu jednego z pracowników Piranha Bytes, który źle zrozumiał kontekst rozmowy między Saturasem a Bezimiennym. Określenie 13 mag w stosunku do Xardasa nie oznaczało, że był trzynastym magiem za czasów tworzenia bariery, tylko obecnie. Barierę stworzyło 12 magów, Xardas był jednym z magów ognia. Po jego odłączeniu, do pozostałej piątki doszedł Milten i tak mamy 13 magów w kolonii.

ocenił(a) grę na 10

nie wiem o czym ty wogóle mówisz przecież w grze jest wyrażnie napisane że 13 mag to xardas który nadzorował tworzenie bariery

użytkownik usunięty
malutki27gp

Mylisz się. Byłoby tak, gdyby od początku było po 6 magów z każdego kręgu. ALE, Milten dołączył do magów ognia już po utworzeniu bariery, więc nie było go w oryginalnym składzie magów. Tak naprawdę barierę stworzyło 12 magów: Xardas, Corristo, Rodriguez, Torrez, Damarok, Drago z kręgu ognia i Saturas, Merdarion, Myxir, Cronos, Nefarius i Riordian z kręgu wody. Określenie 13 mag nadano Xardasowi dopiero, kiedy odszedł a jego miejsce zajął Milten. To określenie odnosi się do "obecnej" liczby magów w kolonii, a nie liczby magów, którzy tworzyli barierę.

ocenił(a) grę na 8

Gra ma trochę błędów w fabule.
Dzisiaj sobie skończyłem jedynkę i pod koniec bohater mówi mniej więcej:-znowu zobaczyłem niebo-tylko nie mówi że 30 dni był uwięziony pod gruzami(jak wynika z dwójki, widać twórcy trochę kiepsko sobie pewne rzeczy planowali).
Dziwna rzecz Szef magów ognia w dwójce ''psioczy'' na Xardasa ale w pierwszej części wykazuje wielki brak wiedzy i wysyła do niego list który bohater ma dostarczyć na początku gry, niby Milten mógł mu opowiedzieć co i jak ale....

użytkownik usunięty
WOLVERINE55

Pewnie Piranha Bytes nie planowali, że będzie kontynuacja - wskazuje na to zakończenie, oraz fakt, którego można się domyślić grając w jedynkę - Khorinis w Gothic 1 NIE JEST wyspą!

ocenił(a) grę na 8

No ale następne zdanie po tym które zacytowałem brzmiało:-moja przygoda się nie skończyła-.
Dla mnie to po prostu niespójności w ''uniwersum''...

użytkownik usunięty
WOLVERINE55

Tylko że tworząc Gothica nie wiedzieli nawet, że gra odniesie sukces - pracowali nad nią dla satysfakcji w skromnym studiu, które mieli. Pewnie to ostatnie zdanie było jakąś furtką dla możliwej kontynuacji, albo po prostu ciekawym zamknięciem gry.

ocenił(a) grę na 10

Barierę tworzyło 12 magów, dwunastym magiem był Xardas. Te wzmianki o 13 to błąd jednego scenarzysty, który zajmował się poprawkami. Coś mu narąbało się do głowi i zjebał sprawę.

ocenił(a) grę na 10

Barierę tworzyło 12 magów, dwunastym magiem był Xardas. Te wzmianki o 13 to błąd jednego scenarzysty, który zajmował się poprawkami. Coś mu narąbało się do głowy i zdupcył sprawę.

użytkownik usunięty
matrixgothic

To właśnie napisałem w pierwszym poście:)

ocenił(a) grę na 10

x) Faktycznie, sry nie doczytałem.

Brakującym magiem ognia był Chromain- twórca sześciu książek o tym samym tytule. Za mało razy, lub zbyt pobieżnie grałeś w Gothica kolego :P

użytkownik usunięty
Gawsi

Może jakbyś przeczytał uważnie mój post, to byś nie gadał takich głupot. Nie ma żadnego brakującego maga, był to błąd jednego z członków Piranha Bytes. A pobieżnie to chyba ty grałeś - Chromanin to po pierwsze nie człowiek, tylko jakiś niezidentyfikowany bliżej przedmiot, po drugie książki te napisał nie mag, tylko kopacz/zbieracz, po trzecie, ta zagadka nie łączy się w żaden sposób z fabułą gry i jest tylko ciekawostką.

No z fabułą się nie łączy- to dodatkowy quest. Użytkownicy portalu forum.gothic.phx.pl są podobnego zdania co ja. Może, rzeczywiście to była pomyłka, ale nieźle się wkomponowała w całą grę.

użytkownik usunięty
Gawsi

No właśnie nie wkomponowała się, bo Chromanin to nie mag. To po prostu błędny dialog w rozmowie z Saturasem, barierę utworzyło 12 magów, a Xardasa nazwano "trzynastym" dopiero później, kiedy odszedł ze Starego obozu a jego miejsce zajął Milten.

Widzę, że wiesz lepiej i kropka :D

użytkownik usunięty
Gawsi

Owszem, skoro twórcy sami tak powiedzieli, to trudno mi się z tym kłócić^^.

ocenił(a) grę na 10
Gawsi

Też tak sobie to tłumaczę. Mike Hoge w wywiadzie potwierdził, że był tam błąd pracownika, ale przecież można sobie dopowiedzieć, iż tamten brakujący mag albo zmarł ze starości (w końcu Bariera stoi już jakieś 10, może 20 lat przed akcją gry), albo zginął badając jakieś starożytne ruiny. I wtedy nie ma błędu. W końcu nie wszystko musi być wytłumaczone i służyć głównemu wątkowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones