PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Uważam że Gothic z mrocznymi tajemnicami jest ciekawszy ;).
Znacznie wydłuża fabułę i dodaje niesamowitego niepowtarzalnego klimatu. Szkoda tylko że Dubingu nie ma.
Już wolałbym aby powstał jakiś dodatek do G1 , G2 ciekawy , niż nowa część Gothica. Nawet na tej cienkiej grafice ;D. I tak fani by się na nią rzucili a ja wraz z nimi.

ocenił(a) grę na 10
GTRcreative

Nie zgadzam się. Dla mnie ten mod ma kompletnie niepasującą fabułę, beznadziejne wręcz dialogi, no i własnie z tego pięknego klimatu odziera grę. Nawet nie przeszedłem całego, tylko szybko wróciłem do podstawki.

ocenił(a) grę na 10
Dassanar

Niepasującą fabułę? Co w niej nie pasuje ? Starożytni , a może parę nowych obozów ? Fabuła ukazuje nam wiele ciekawych rzeczy i tajemnic jakie skrywa świat obozu karnego. Fabuła główna stoi obok fabuły Mrocznych Tajemnic no i właściwie zaczyna nad nią dominować , ale dla tych co przeszli już podstawkę parę razy to bardzo dobrze.
Właśnie dialogi są ciekawe , mimo tego iż nie ma dubbingu.
Według mnie klimat w MT jest zdeczka inny, bardziej taki mroczny , ale to dobrze :).

ocenił(a) grę na 10
GTRcreative

Co w niej nie pasuje? Cóż, dla mnie nic, kompletnie - zrobili z tego jakiegoś niespójnego, pospolitego fantasy, bo te wydarzenia nijak się mają do tego, co jest we właściwej grze. A dialogi są po prostu prymitywne, moim zdaniem. Jak Ci się podobało, to spoko, ale ja to uważam za jeden z najgorszych modów, w jakie kiedykolwiek grałem.

ocenił(a) grę na 10
Dassanar

A jaki jest według ciebie lepszy mod do Gothica ?
Chyba nie ma takiego , większość jest całkowicie o czym innym i jest krótka.
Do G2 jest fajny dodatek Podróżnik : Za liniami wroga. Przynajmniej mi się podobał :).

Mroczne tajemnice urealniają obóz karny do jakiego trafił bezi. Od samego początku nie możemy czuć się bezpiecznie. Ten m od wykorzystuje braki w terenie np. obóz przed kopalnią . Fakt faktem , że do głównej fabuły mało to się ima , ale co z tego ? W efekcie mamy tak jakby dwa wątki główne :).

ocenił(a) grę na 10
GTRcreative

Velaya i Bumshak były niezłe, ale mówiąc o modach, chodziło mi o mody w ogóle.

" (...) większość jest całkowicie o czym innym (...) "

Jakby MT trzymało się gry ;p

"Mroczne tajemnice urealniają obóz karny do jakiego trafił bezi."

Nie bardzo - te wszystkie misje w innych światach, kompletnie wzięte z dupy zbroje, postacie zupełnie bez głowy, itd. To wręcz ten świat odrealnia.

. "Fakt faktem , że do głównej fabuły mało to się ima , ale co z tego ?"

To z tego, że świat jest przez to niespójny i odbiera mi klimat gry. To nie są dwa wątki główne, tylko praktycznie dwie gry, które w nieznośny sposób się ze sobą mieszają.

ocenił(a) grę na 10
Dassanar

Sorry, z Velayą i Bumshakiem się rozpędziłem, bo to mod do G2. Pisałem na szybko. Ale w sumie Ty też podałem jeden mod do G2, więc ok, rozszerzamy pojęcie do modów do obu Gothiców.

ocenił(a) grę na 9
Dassanar

A ja uważam że MT są kapitalnym pomysłem i tak samo dobrze są zrealizowane. Czemu uważasz, że to dwie różne gry? Czemu psuje klimat? No i co rozumiesz przez: "kompletnie wzięte z dupy zbroje"? Przecież oni tworzyli świat - oni nazywali i tworzyli zbroje tak jak chcieli. Mod dodaje wiele - ogrom nowych broni, ostrzenie mieczy, kowalstwo z prawdziwego zdarzenia, pełnię nowych postaci, ulepszoną grafikę i przedłużenie rozgrywki. Mroczne Tajemnice są dla Gothica pierwszego tym co Noc Kruka dla drugiego - idealną kompozycją po dwakroć ulepszającą grę.

ocenił(a) grę na 10
patryk677

"Czemu uważasz, że to dwie różne gry?"

Och, jest mnóstwo powodów. Naczelne to z pewnością pełne niepotrzebnych bluzg, po prostu bardzo słabe dialogi, fabuła zwyczajnie nieskładna i słaba, a nowe postaci nie zapadają w pamięć.

"Czemu psuje klimat? No i co rozumiesz przez: "kompletnie wzięte z dupy zbroje"? Przecież oni tworzyli świat - oni nazywali i tworzyli zbroje tak jak chcieli."

W ostatnim zdaniu z tych co zacytowałem masz odpowiedź. Tworzyli świat i mi w ogólnym rozrachunku się po prostu, delikatnie mówiąc, nie spodobał, głównie dlatego że IMO nie pasował do założeń gry, odmiennie od np. Nocy Kruka. Dla mnie wygląda to tak, jakby nałożono na siebie dwie gry, a konkretnie rewelacyjny dla mnie Gothic został "zgwałcony" przez fanów, takie jest moje zdanie.

Oczywiście mod nie ma tylko wad (jakieś tam techniczne ulepszenia, które zresztą wymieniłeś w swoimi poście, i z tym się zgadzam), ale w ogólnym rozrachunku jest to liche. A że przedłuża rozgrywkę to akurat z mojej perspektywy nie jest zbyt dobre, bo wolę krótszą podstawkę od męczenia się przy MT.

"Mroczne Tajemnice są dla Gothica pierwszego tym co Noc Kruka dla drugiego - idealną kompozycją po dwakroć ulepszającą grę."

Niestety, nie zgadzam się. Dla mnie jest prawie że modelową antytezą walorów Nocy Kruka. Ale szczerze zazdroszczę spędzonego z tym modem czasu, bo w takim razie jesteś zadowolony z poświęcenia mu go, czego nie mogę powiedzieć o sobie ;p


użytkownik usunięty
Dassanar

Zgadzam się w 100%.

ocenił(a) grę na 10

Moim zdaniem MT to najlepszy mod do Gothica 1 i jest świetny.
Dla kogoś co przeszedł podstawkę na wszystkie możliwe sposoby jest
świetnym powodem by na nowo przejść tą świetną grę :)
Po drugie od dawna jest dubbing.

ocenił(a) grę na 8
GTRcreative

Mroczne tajemnice jest przereklamowany i kiczowaty.
Gorsze od dialogów zalanych serem jest obskurne zakończenie.

Jeżeli ktoś poważnie szuka dobrego moda niech zagra w CZAS ZAPŁATY.
Oficjalnie nie wyszła jeszcze oficjalna wersja, ale i tak to co w co na razie można zagrać trzyma poziom ( a momentami nawet go przebija) oryginalnej gry + poprawione tekstury ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones