PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 815
ocen
8,7 10 1 25815
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Haha...

użytkownik usunięty

Ta gra powinna być przynajmniej w top10. Nie rozumiem, dlaczego jest tak nisko. 37
pozycja? To jakaś kpina? Rozumiem, nie ocieka świetną grafiką, czy sterowaniem, ale
spójrzmy prawdzie w oczy, to najlepsza gra RPG swoich czasów z genialną fabułą i
świetnym klimatem, o ścieżce dźwiękowej nie wspominając. Dużo innych, gorszych gier jest
wyżej od tego arcydzieła.

Dla mnie nawet Mafia:The city of Lost Heaven jest za nisko i powinna być w minimum
pierwszej dziesiątce. Wiadomo, nie należy kierować się tym rankingiem, ale trochę mnie to
denerwuję, jak zapewne wielu fanom gry również.


użytkownik usunięty

Mnie osobiście to nie denerwuje, choć też uważam "Gothic" za arcydzieło. Po pierwsze, obecność w TOP100 to i tak już bardzo duże wyróżnienie (obecnie gier w bazie jest już ponad 4000), a po drugie, nie grałam w większość gier, które są wyżej, więc nie mam pewności czy nie są właśnie lepsze od "Gothic".

> najlepsza gra RPG
> z genialną fabułą
O STARY!

użytkownik usunięty
stonedfish

I napisała to osoba, dająca jakiemuś niewiadomemu "Tropico" 10/10, bez jaj.

użytkownik usunięty

Wcale nie takiemu niewiadomemu. Też lubię tę grę.

Tropico najlepszy citybuilder dekady, jak nie znasz twoja strata. Btw. mniej trafnego argumentu chyba nie da się wymyślić - jeśli testem fanem rolplejów to nie wolno mi grać w nic innego? :D Ale jeśli zależy ci na sprowadzeniu dyskusji do czepiania się rankingów, proszę bardzo. Z twoich ocen wynika że jedyne gry fabularne w jakie grałeś to Gothic, Gothic 2, Gothic 3 i Gothic 4. Faktycznie znawca z ciebie, z takim doświadczeniem nic dziwnego że uważasz gothica za najlepsze RPG wszech czasów :D

stonedfish

Gothic to najlepsza gra świata i koniec kropka.

użytkownik usunięty
stonedfish

A może nie oceniam innych gier, prócz Gothica? Pomyślałeś o tym? Zobacz liczbę głosów przy tamtej grze, a zobacz przy tej i wtedy zrozumiesz, która jest bardziej znana. Nie rozumiem Was wszystkich, zachwycających się jedynie grafiką i tym, jak bardzo jest grywalna. Dla takich ludzi gra nie musi mieć dobrej fabuły i klimatu, ważne, że jest nowsza i ma wysokie wymagania, co nie?

Pomyślałem, ale to ty jako pierwszy użyłeś argumentu 'oceniłeś jakąś grę na ileś czyli się nie znasz', więc nie wiem w czym problem ;)

I nie wiem gdzieś ty wyczytał że tak cenię grafikę. Przez bez mała 10 lat giercowania strona wizualna zawsze była dla mnie sprawą drugorzędną (choć ważną). Z resztą możesz zobaczyć jakie gry oceniłem najwyżej, wielu światowych premier z wypasioną grafą i kolosalnymi wymaganiami sprzętowymi, lol. Skąd ten pomysł w ogóle?

btw. znajduję zabawnym to, że na obronę Gothica używasz argumentu, który swego czasu stawiany był mu jako główny zarzut. life goes on, hehe

ocenił(a) grę na 7

Nie jestem pewien czy o Tropico, do którego się przyczepiłeś, można powiedzieć, że to "jedynie grafika". To świetna gra swoją drogą, ale nie będę jej oceniał. Poza tym to właśnie grywalność decyduje o tym, czy tytuł się nam podoba, czy nie. Nie powiesz, że Gothic jest mało grywalny.

ocenił(a) grę na 10

W rankingu światowym trudno żeby była top 10 bo nie każdy lubi RPG ;], Przynajmniej jest 3 w rankingu RPG>

GTRcreative

Niesty teraz na 16. Rozumiem, że BG (wszystkie części), Planescape, Fallouty, no i ew. Kotor są przed nim, ale cała reszta? Wiedźminy, diablo O.o no przepraszam...

Cieszcie się z tej pozycji. W żadnym profesjonalnym rankingu nie byłaby w pierwszej setce, ba nawet w drugiej wątpię. Ta gra jest tylko tak popularna u nas i ew. w Niemczech.

Red Dead Redemption, Gothic i Mafia to moim zdaniem najlepsze gry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones