PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Niewykorzystany potencjał

użytkownik usunięty

Wiem, że pewnie zostanę zmieszany z błotem za moją opinię, ale uważam, że Gothic to gra
średnia, choć miała szanse być wielka. Zacznę od tego co w tej produkcji błyszczy. Przede
wszystkim to świat. Jest oryginalny i od pierwszych chwil wciąga gracza. Drugim plusem
jest poziom trudności. W czasie, gdy gry RPG dosłownie "przechodzą się same" miło jest
zagrać w coś co wymaga nieco więcej od gracza niż tylko głupie klikanie myszką. Niestety
Gothic ma więcej wad niż zalet. Jedną z nich jest na pewno upierdliwe sterowanie i
interfejs. Czy autorom na prawdę nie wpadło do głowy by zrobić bardziej przyjazne
użytkownikowi okno ekwipunku. Kolejnym minusem jest pozorna nieliniowość jaką gra nam
oferuję. Na początku możemy wybrać do jakiego obozu chcemy należeć i w zależności od
tego, który wybierzemy będziemy wykonywali inne zadania. Niestety i tak później wszystko
sprowadza się do jednego i dalej ścieżka fabularna wygląda tak samo dla każdego
rozwiązania. Różnicą są tylko drobne szczegóły. Nie ma tu jakichś wyborów moralnych które
miałyby wpływ na opowieść. Sama fabuła również do zbyt rozbudowanych nie należy. Mam
wrażenie, iż autorzy stworzyli wspaniałe uniwersum, lecz później nie do końca wiedzieli co z
nim zrobić i wyszedł taki Gothic. Gra, która mogłabyć arcydziełem, a jest tylko średniakiem.

Gra miała ograniczony budżet i została stworzona przez niewielkie wtedy studio. To dwa z powodów, przez które Gothic nie jest tak rozbudowany, jak mógłby być.

użytkownik usunięty
Evangarden

Tak, wiem, że Gothic nie miał wielkiego budżetu i został stworzony przez niewielkie wtedy studio. Niemniej uważam, że w niektórych przypadkach to nie brak pieniędzy a zły pomysł twórców sprawił, iż ciężko uznać mi Gothic'a za arcydzieło. Przede wszystkim ten tragiczny interfejs i sterowanie wystarczyło lepiej rozplanować i grałoby się o wiele wygodniej.

Do sterowania (trochę konsolowego, o ile się nie mylę) idzie się przyzwyczaić. Pograsz dłużej i naprawdę przestaniesz zwracać na to uwagę. Okno ekwipunku jest rzeczywiście tragiczne, szczególnie przy handlowaniu (znacznie lepsze jest w G2) - ale cóż. Według mnie ta gra ma tyle zalet, że już dawno temu przestałem zwracać uwagę na te irytujące detale.

użytkownik usunięty
Evangarden

Właśnie ja ukończyłem już Gothic'a i cały czas to sterowanie mnie irytowało. Jednak rozumiem, że jeśli tylko się rozsmakuję w świecie i świetnej fabule to można przymknąć oko na wady. Dla mnie Gothic to genialny pomysł z kiepskim wykonaniem. Po prostu inne gry rpg bardziej mnie wciągnęły, ale wiadomo każdy ma swój gust :)

ocenił(a) grę na 9

A mnie sterowanie całkowicie podpasowało. Nie miałem z nim żadnych problemów. Poza tym spacerowanie nocą po Starym Obozie lub po bagnach wynagradzało wszystkie minusy i bugi, które miał Gothic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones