PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Plusy i Minusy

ocenił(a) grę na 9

Plusy:
+Fabuła, która trzyma poziom oraz nie kopiuję z innych serii
+Niesamowity klimat koloni karnej.
+Grafika utrzymana w szarej kolorystyce, która potęguje mroczny klimat.
+Oryginalne postacie oraz lokalna fauna.
+Żywe postacie, nie statyczne kukły.
-+Trudność gry.
+Początkowa nieliniowość.
+Różnorodność broni, pancerzy, przedmiotów.
+Możliwość interakcji niemal z każdym przedmiotem.

Minusy:
-Liniowość (od 3 rozdziału)
-Mała szczegółowość modeli postaci oraz potworów.
-+Trudność gry.
-Powtarzalność niektórych questów.

Podsumowanie:
Gothic wkroczył niespodziewanie na rynek gier komputerowych, i od razu podbił serca
tysiącom (może nawet setkom tysięcy) graczy. Stale zagościł w sercach fanów przeróżnych gier
fabularnych, i pozostaje tam do dziś. Godny następca gier spod szyldu cRPG.

Ocena- 9

ocenił(a) grę na 10
SzalonyGoblin

Możliwość interakcji z niemal każdym przedmiotem? No wiesz, nie powiedziałbym. Interakcja z niemal każdym przedmiotem to raczej domena serii The Elder Scrolls. Nie zmienia to jednak faktu, że i w Gothicu można sobie podotykać to i owo.
Trudność gry? Też mi się nie wydaje. Nigdy nie miałem problemu z przechodzenie z etapu w etap. A może to wynik tego, iż nawet gdy się tutaj ginie to z uśmiechem na twarzy i maślanymi oczami?
Co do reszty zgadzam się w 100%, ale trzeba koniecznie dodać kolejne plusy i minusy:
+ absolutnie fantastyczna i wspominana nawet po latach muzyka
+ znakomity dubbing
+ osobny plusik za głos Jacka Mikołajczaka
+ hitowe poczucie humoru
+ zjawiska pogodowe i zmiany pory dnia i nocy (pamiętajmy, że to był 2001 rok)
+ różnorodność świata i szczegółowość poszczególnych lokacji
+ nawiązania

W kwestii minusów... a nie mnie kule biją - nie znajduję.

Baaardzo ważną sprawą, o której przekonałem się już wielokrotnie jest częstotliwość grania w Gothica (dotyczy to również GII: NK). Otóż te gry należy bardzo rozważnie dawkować. Przesyt grozi znudzeniem i objawami abstynencyjnymi, ale powolne przyzwyczajanie się, granie 1-2 godzinki dziennie zapewnia radość i zabawę na wiele, wiele tygodni i miesięcy. Sam tego doświadczyłem. Gdy przechodziłęm Gothica po raz pierwszy jednej nocy zasiedziałem się od 21:00 do 8:00 rano. Mój tyłek, gdyby mógł, krzyczałby z bólu. A i sama gra przestała mnie ciągnąć na kilka dni.

użytkownik usunięty
Lukas_Art

masz słuszność:)

Poza tym głupie są porównania Elder Scrolls do Gothic
przecież te gry się różnią pod wieloma aspektami m.in mechaniką... a zresztą nie ma sensu wypisywać wszystkich różnic

Dlaczego się pytam tylu ludzi porównuje Gothic do Elder Scrollsów ????
np. Gothic 1 do Morrowind
różnią się niemal wszystkim a i tak są często do siebie porównywane

a i oczywiście długością też się różnią
Ja potrafię bawic się w Elder Scrollsach setkę godzin
a Gothic zwłaszcza 1 po 20h już się konczy
więc choćby przez długość nie powinno się porównywać tych gier

ocenił(a) grę na 8
SzalonyGoblin

Mam pytanko który Gothic ma najlepszą fabułę słyszałem że jedynka ale chce się upewnić?

DemiaN

Wg mnie jedynka: trafiasz jako skazaniec do Górniczej Doliny, gdzie są 3 obozy - możesz dołączyć do którego bądź chcesz, ale głównym celem jest wydostanie się z tejże doliny - w tym celu trzeba pozbyć się otaczającej ją bariery. Co będzie trzeba ostatecznie zrobić - dowiesz się podczas gry. W dwójce można podsumować wszystko w jednym zdaniu - zabić smoki. Trójka z kolei to eksploracja świata, zebranie pucharów i wybranie jednej z trzech ścieżek.

ocenił(a) grę na 8
drenz

Ok dzięki.

ocenił(a) grę na 9
DemiaN

Jak użytkownik drenz napisał: Gothic
Ma fenomenalny klimat ogólnego "zaszczucia" i beznadziei, który towarzyszy od początku do końca. A fabuła zaskakuje oryginalnością jak i (ówcześnie) nowatorskim podejściem do podgatunku cRPG.

ocenił(a) grę na 10
SzalonyGoblin

+ muzyka tworząca klimat

ocenił(a) grę na 10
nikia45

+ nieraz ironiczne podejście beziego

ocenił(a) grę na 9
nikia45

Faktycznie. Zapomniałem o muzyce :) Dzięki za zwrócenie uwagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones