PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Gra zbudowana chyba tylko na nostalgii graczy. Nie ma w niej nic zaskakującego. Pełno bugów, gra sprawia wrażenie niedokończonej, brak klimatu. Wydaje się, że twórcy mieli znacznie większe ambicje i więcej pomysłów w zanadrzu, ale w pośpiechu zrobili wszystko na odwal. W grze występuje pełno niewykorzystanych przestrzeni, dialogi są beznadziejnie, niekiedy nawet głupie. Nie śmieszne "żarty" występują w grze również. Zachęcam do dyskusji, nie mniej jednak proszę o konstruktywne odpowiedzi, a nie bezmyślny hate typowego fanboy'a gothic'a. Jako były psychofan tej gry, jestem ciekawy waszych opinii.

filmwebowiec_filmweb

Ja bym nie powiedział, że brak tu klimatu. To co zazwyczaj rozumiemy pod pojęciem klimatu to przede wszystkim kolorystyka i muzyka. Zarówno jedno jak i drugie nadaje grze mrocznego, surowego tonu. Rzeczywiście, szybko rzuca się w oczy, że gra jest niedokończona, jednak mam wrażenie, że trochę to grze pomaga. O co mi chodzi? Znajdujemy np. wrak tego statku a w grze żadnego wytłumaczenia co się stało z załogą, znajdujemy jakieś ruiny i nie wiemy czym są. Zaczynamy się zastanawiać, czym jest to co widzimy i co się tu wydarzyło. Mam wrażenie, że takie niedopowiedzenia pobudzają wyobraźnię i dodają trochę tajemnicy do świata i to też poprawia klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones