PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605963}
8,7 25 830
ocen
8,7 10 1 25830
Gothic
powrót do forum gry Gothic

Przyznam Gothic jest grą dobrą, ale myślę że pomimo wszystko zbytnio go faworyzują. Są miliardy lepszych RPGów od tego.

ocenił(a) grę na 10
Betarius

Zależy jak to oceniasz. Czy oceniasz go jako rpg, czy jako grę. Ja oceniam przede wszystkim jako grę i to jedna z najlepszych gier w historii.

Ty piszesz najpierw o "Gothicu" jako grze, a potem już jako rpg.

Miliardy lepsze? Wymień chociaż z 2000 lepszych.

ocenił(a) grę na 7
Piotrek4

Ok rozumiem żart, ale podam jeden przykład dla mnie: Planetscape Torment. Według mnie ocena jest troszkę przesadzona w obu przypadkach. Nie aż tak ale lekko.

ocenił(a) grę na 10
Betarius

Akurat w Planetscape Torment nie grałem więc nie będę oceniał, ale generalnie to się zgodzę, że jeśli rozpatrujemy to wszystko pod względem rpgowości, to Gothic rzeczywiście jest słabszy od wielu gier. I generalnie, pod tym względem to po prostu "tylko" dobra produkcja.

Ale dla mnie Gothic (i dla wielu innych) to przede wszystkim klimat. Ja do dziś jak słyszę, albo widzę coś z Gothica to mam ciary na plecach. To po prostu fenomenalne uczucie. I dlatego uważam, że nie jest on przereklamowany, ani faworyzowany.

Ale wiadomo, każdy może inaczej do niego podchodzić. Myślę, że każdy z nas ma jakieś średnie podejście do jakiejś tam klasyki.

pozdro.

Betarius

Tak, Torment jest znacznie lepszy (ba, to najlepsza gra w którą grałem), ale nie można powiedzieć że Gothic jest zły.
Jeśli mam się odnieść do twojego podejścia do gry, to powiem tak: Gothica albo się uwielbia, albo nie cierpi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones